PRAZNICI

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:46 am

9 модни комбинации на бои што можете да ги носите за време на празниците

Кога станува збор за празниците, постојат неколку нијанси кои можете да ги забележите кај секого: Црвена, зелена, бела и металик. Додека овие бои се сметаат за празнични, сепак, тие се предвидливи. Затоа, погледнете некои освежувачки комбинации кои можете да ги искористите за празниците што доаѓаат, што ќе направат да бидете поразлични од останатите, а сепак впечатливи.
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:47 am

Виолетова, црвена и црнаНадополнете ја класичната црвено-црна комбинација со виолетова боја која ќе направи да изгледате невообичаено.
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:47 am

Пастелно сина, црна и сребренаПовторно, сѐ е во деталите. Црниот појас околу половината и декоративните елементи на фустанот се одлична комбинација за вашиот празничен избор.
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:48 am

Жолта, сребрена и црвенаСигурно ќе се издвоите од многуте црни фустани, доколку се одлучите за жолтата боја. Надополнето со сребрени и црвени детали, вие ќе добиете прекрасен празничен изглед.
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:48 am

Сина, темно црвена и темно синаСината и темноцрвената самите по себе се класични бои. Комбинирајте ги со други нијанси, како што е на пример темно сината и ќе добиете интересен и поразличен изглед.
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:49 am

Румена, жолто-кафена и моден додаток во повеќе боиКадифеното крзно како да е направено за празниците. Изберете едно такво елегантно и модерно парче, а потоа надополнете го својот изглед со моден додаток во повеќе бои, како што е на пример мала чанта.
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:50 am

Бела, зелена, розова и синаОдличен начин да го искористите вашиот летен фустан. Додајте бел џемпер со силно розова чанта и високи потпетици и бидете спремни за забавата.
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:50 am

Крем, румена и темноцрвенаРумената и крем бојата се нежни нијанси кои одлично ќе изгледаат доколку додадете некој детаљ во темноцрвена боја.
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:51 am

Крем, црна и руменаНаправете ги комбинациите што ви одговараат и со овие бои нема да погрешите!
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:52 am

Црна, златна и темноцрвенаНе сакате да се откажете од црната и златната боја? Изберете некои интересни модни додатоци и надополнете со темноцрвена боја, па ќе постигнете прекрасен изглед!
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:53 am

Pokraj praznichnata garderoba sostaven del od praznicite se i podarocite...
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:54 am

Искрени исповеди: Најлошите празнични подароци кои луѓето некогаш ги добиле

Иако купувањето подароци може да биде интересна и забавна активност, сепак, понекогаш тоа може да претставува тешкотија, токму затоа што не знаете што да им изберете на вашите сакани. Колку и да не ги исполните нивните очекувања, со ова барем ќе можете да се насмеете. Погледнете во продолжение изјави од луѓето кои примиле лоши подароци за празниците, па слободно и вие споделете ги вашите искуства ако сте поминале низ слична ситуација.
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:54 am

„Тоа беше блуза каде што пишуваше ‘Не сум гинеколог, но може да погледнам’. Ја добив од мајката на мојот очув. Таа знае дека сакам да бидам доктор, а нејзиниот англиски не е баш добар. Ми изгледаше смешно. Откако ѝ преведовме, таа речиси заплаче од срам. Гордо ја носев целиот ден.“
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:55 am

„Имав оставено некои видео игри во собата на мојата мајка, таа ги пронашла и претпоставила дека татко ми ги купил за мене, како божиќен подарок. Па, за Божиќ ги добив моите сопствени игри.“
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:55 am

„Добив картичка од мојата баба за продавница за долна облека. Најстрашниот дел не беше самиот подарок, туку фактот дека таа го натерала мојот кутар 19-годишен брат да оди и да ја купи. Како што вели тој, разговорот се одвивал некако вака: Продавачката: ‘Купуваш за девојка ти?’ Брат ми: ‘Не, за мојата сестра… па, мојата баба…’ Непријатна тишина…“
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:55 am

„Дрвен комплет за играње од мојата тетка – препорачливата возраст беше 2-4 години, а јас имав 14.“
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:55 am

„Не беше мој подарок, но беше многу непријатна ситуација. Пред неколку години на баба ми ѝ ги ампутираа нозете, а од тогаш, нејзиното здравје се подобруваше. Но, минатиот Божиќ тетка ми ѝ купи чорапи. Тоа беше многу непријатно.“
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:55 am

„Кога бев дете, баба ми повеќе ме сакаше мене отколку мојата помала сестра. Една година таа ми купи комплет Покемон, што беше моето омилено нешто тогаш. На мојата сестра ѝ купи топка играчка наменета за мачки.“
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:56 am

„Една година му имав споменато на чичко ми дека би сакал да имам брада како неговата. Кога дојде Божиќ тој ми го даде подарокот што го имаше за мене. Го одмотав и… таму во кесичка беше неговата брада.“
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:56 am

„Баба ми ми даде светло црвена долна облека со очи на нив и екстра црно парче за да го ставите вашиот пенис внатре, како нос. Јас сум девојче.“
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:57 am

„За еден Божиќ добив 18 пара чорапи. Имав речиси 12 години и се обидував да изгледам задоволно и да им се заблагодарам на моите родители, но како што го отворав секој пар, сѐ повеќе се вознемирував. Брат ми ги одмотуваше неговите играчки и видео игри. Јас се извинив, отидов до бањата и почнав да плачам. Мајка ми дојде и ме праша што се случува. Таа рече да престанам да плачам и да се вратам во дневната соба. Потоа, ми го даде вистинскиот подарок – лаптоп. Причината зошто сум добила чорапи била затоа што мајка ми сакала да имам нешто да одмотувам, затоа што брат ми имал многу евтини работи, а јас една голема. Се почувствував засрамено. Дефинитивно, среќен крај!“
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:57 am

„Добив книга со наслов ‘Соочување со посвојувањето’ додека бев во средно училиште. Тие новости беа за мене…“
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:57 am

„Чичко ми еднаш ми подари голем бетонски блок. Тој ставил случајни нешта и ми даде минијатурен чекан и длето. Јас делкав и пронајдов некои парички што изгледаа како стрела. Мојот чичко е чудната личност во фамилијата.“
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:57 am

„Сестра ми една година од мојата тетка доби кесичка со рендан кашкавал.“
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:58 am

„Кога имав 10 години,тетка ми ми купи подарок. Утрото на Божиќ го отворив и најдов божиќен џемпер заедно со долна облека на мојата тетка. Очигледно таа перела и мотала подароци во исто време, па ги помешала и двете.“
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRAZNICI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот