SOZHIVOT

Go down

SOZHIVOT

Пишување by Teo on Саб Дек 24, 2016 11:40 pm

НЕКОЛКУ СИТУАЦИИ ВО КОИШТО СЕ НАШОЛ СЕКОЈ ШТО ИМА МАЧКА

Уште од антички времиња, луѓето им се восхитувале на мачките – и не е тешко да се види зошто. Овие суштества се толку неодоливи, што често забораваме да се заблагодариме за нивното постоење.
Teo
Teo

Број на мислења : 4056
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo on Саб Дек 24, 2016 11:40 pm

Ако живеете со мачка, едноставно сте задолжени да и ги овозможите најдобрите услови за живеење.

Teo
Teo

Број на мислења : 4056
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo on Саб Дек 24, 2016 11:41 pm

Секако, мачките знаат како да се грижат за себеси.

Teo
Teo

Број на мислења : 4056
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo on Саб Дек 24, 2016 11:41 pm

Во секој случај, сакаат да им биде вечерата сервирана на формален начин.

Teo
Teo

Број на мислења : 4056
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo on Саб Дек 24, 2016 11:42 pm

Усогласете ги вашите готвачки желби со нив.

Teo
Teo

Број на мислења : 4056
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo on Саб Дек 24, 2016 11:42 pm

Секогаш ќе го ценат вашиот вложен труд околу приготвување на оброк.

Teo
Teo

Број на мислења : 4056
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo on Саб Дек 24, 2016 11:43 pm

Запомнете: Најадена мачка е среќна мачка.

Teo
Teo

Број на мислења : 4056
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo on Саб Дек 24, 2016 11:44 pm

Дајте им приватност. Секогаш тропнете пред да влезете!

Teo
Teo

Број на мислења : 4056
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo on Саб Дек 24, 2016 11:44 pm

Последното нешто што не треба да го направите е да навредите мачка, јасно?

Teo
Teo

Број на мислења : 4056
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo on Саб Дек 24, 2016 11:45 pm

Секако, дури и да ја навредите, не би отишла подалеку од ивицата на креветот…

Teo
Teo

Број на мислења : 4056
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo on Саб Дек 24, 2016 11:45 pm

Немојте да се изненадите доколу вашата мачка се реши да помине една ноќ со вас во кревет. Едноставно, прифатете ги новите правила.

Teo
Teo

Број на мислења : 4056
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo on Саб Дек 24, 2016 11:45 pm

Запомнете, уникатноста е навистина најголемата доблест што можете да ја поседувате.

Teo
Teo

Број на мислења : 4056
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo on Саб Дек 24, 2016 11:46 pm

Кога ќе згреши, немате друг избор освен да му простите.

Teo
Teo

Број на мислења : 4056
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SOZHIVOT

Пишување by delta on Нед Дек 25, 2016 12:49 am

kako be toa mackite poubavo ziveat od stecajcite?
delta
delta

Број на мислења : 454
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SOZHIVOT

Пишување by osa on Нед Јан 01, 2017 4:44 am

zaednichkiot zivot moze da reshi mnogu zagonetki ,no........

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13913
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SOZHIVOT

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот