PANORAMI

Go down

PANORAMI

Пишување by Teo on Пон Дек 26, 2016 10:29 pm

10 најубави панорами според пилотите

Можноста да гледаат на светот одозгора, покрај птиците, навистина често ја имаат и пилотите.

Токму затоа била спроведена анкета меѓу пилотите на „British Airways“ во која било побарано од нив да ги изберат најубавите панорами кои ги гледаат за време на нивната работа.

Добиените резултати изгледаат вака:
avatar
Teo

Број на мислења : 3808
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PANORAMI

Пишување by Teo on Пон Дек 26, 2016 10:30 pm

1. Поларната светлина – Северна Америка

avatar
Teo

Број на мислења : 3808
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PANORAMI

Пишување by Teo on Пон Дек 26, 2016 10:30 pm

2. Центарот на Лондон, гледан од „Heathrow“

avatar
Teo

Број на мислења : 3808
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PANORAMI

Пишување by Teo on Пон Дек 26, 2016 10:31 pm

3. Монблан

avatar
Teo

Број на мислења : 3808
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PANORAMI

Пишување by Teo on Пон Дек 26, 2016 10:31 pm

4. Пристаништето на Сиднеј

avatar
Teo

Број на мислења : 3808
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PANORAMI

Пишување by Teo on Пон Дек 26, 2016 10:31 pm

5. Мостот Голден Гејт, Алкатраз и заливот на Сан Франциско

avatar
Teo

Број на мислења : 3808
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PANORAMI

Пишување by Teo on Пон Дек 26, 2016 10:32 pm

6. Гренланд

avatar
Teo

Број на мислења : 3808
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PANORAMI

Пишување by Teo on Пон Дек 26, 2016 10:32 pm

7. Каналите на Венеција

avatar
Teo

Број на мислења : 3808
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PANORAMI

Пишување by Teo on Пон Дек 26, 2016 10:32 pm

8. Кејптаун и планината со рамен врв

avatar
Teo

Број на мислења : 3808
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PANORAMI

Пишување by Teo on Пон Дек 26, 2016 10:33 pm

9. Дубровник

avatar
Teo

Број на мислења : 3808
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PANORAMI

Пишување by Teo on Пон Дек 26, 2016 10:33 pm

10. Планината Фуџи

avatar
Teo

Број на мислења : 3808
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PANORAMI

Пишување by osa on Нед Јан 01, 2017 4:33 am

koga bi mozela da ja slusham ovaa pesnichka duri i od vakva visochina

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13823
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PANORAMI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот