JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 1:31 pm

Дури како слезел човекот од авион на странски аеродром му давале 20 000 долари и секоjа жена си скинувала гаките само штом го видела овоj документ! Каде можам и jас да побарам ваков?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by хан Ацо on Нед Јан 25, 2015 5:30 pm

Заборови да пишуваш и за двете црвени Laughing
avatar
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 6:15 pm

Мелем за душата! Абе има ли барем една слика тука од РМ?
За да го гледате треба да кликнете на малиот натпис yоутубе долу

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 6:19 pm

Слушни бе Ацо маме му ебам турбофолк со смислен текст Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 6:23 pm

Што е бе Фири.Ти се допаѓа убава Брена?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 6:28 pm

О немам предрасуди еве една со глуп текст но таа наташа како е малку дебелка ми е поубава од Брена. Иако и двете се сега бабички ама збориме вака принципиелноSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 6:31 pm

А инаку, која од српските пејачки најмногу ти се допаѓа?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 6:38 pm

Чесно кажано немам многу слушано . Ама вака за заебанциjа на Андреj и jугоносталгичарите намерив тие архивни кадри Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 6:42 pm

Аааа, не ти верувам.Сигурно си слушал некои пејачки од Србија.Ајде сега признај, која ти се допаѓа најмногу...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 6:47 pm

То е твое правоSmile Не ми кажа има ли слики од РМ во клипот на Брена? Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 6:48 pm

Од каде да знам.Не сум го гледал...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 6:53 pm

Епа кликни де аман на еден клик еSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 6:56 pm

Не бе.Брена убавата никогаш не ми се допаѓала.Да беше некоја помлада и поубава досега ке бев прегледал со посебно внимание...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 7:17 pm

Не брена бе клипот каде се покажува Jугославиjа , песната е jугословенка.Брена е бабичка .Интересно ми беше покажува ли се барем нешто од денешната РМ?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by osa on Вто Сеп 08, 2015 9:13 pm

sega slobodno moze da kazeme : bugarski pasosh koj otvara sekakva vrata ....hm ..a kade bea bugarite (so standardot mislam )vo toa vreme ????
eh makedonio i ti slavish ?SHTO ? nezavisnost ?kakva ? lopovska drzava ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12280
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by osa on Пет Сеп 18, 2015 6:22 pm

kaj ste BRE makedonchinja ...daj gugnite deka ne sum u pravo Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12280
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by osa on Пет Сеп 18, 2015 6:29 pm

shto bi rekol eden moj prijatel so bugarskiot pasosh vleguvame poedinechno vo evropa

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12280
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by osa on Нед Сеп 20, 2015 8:49 pm

kaj ste bre junaci ...ajde da sporime deka nie ne sme vinovni ,tuku sosema drug ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12280
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by reiter on Нед Сеп 20, 2015 10:15 pm

што му направи Тео на фирчо(фири)...ептен го папроса и овој не се поврати...штета,беше тврдоупорит со рамнеж на кусогледство...
ЈУ-пасош се имаше по слобода..Факт.Кој како сака нека каже.Единствено грчиштата ни велеа вие сте југословени а не македонци.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
avatar
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by хан Ацо on Пон Сеп 21, 2015 9:28 am

reiter напиша:што му направи Тео на фирчо(фири)...ептен го папроса и овој не се поврати...штета,беше тврдоупорит со рамнеж на кусогледство...
ЈУ-пасош се имаше по слобода..Факт.Кој како сака нека каже.Единствено грчиштата ни велеа вие сте југословени а не македонци.

http://forum.kajgana.com/threads/Бугарски-пасош-процедура-и-потребна-документација.74574/
avatar
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by reiter on Пон Сеп 21, 2015 10:09 am

хан Ацо напиша:
reiter напиша:што му направи Тео на фирчо(фири)...ептен го папроса и овој не се поврати...штета,беше тврдоупорит со рамнеж на кусогледство...
ЈУ-пасош се имаше по слобода..Факт.Кој како сака нека каже.Единствено грчиштата ни велеа вие сте југословени а не македонци.

http://forum.kajgana.com/threads/Бугарски-пасош-процедура-и-потребна-документација.74574/
го усвоија ли тој законот за државјанство доколку имаш роднини во бг?дај некоја информација..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
avatar
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by хан Ацо on Пон Сеп 21, 2015 10:17 am

Не са го освоиле уште.Задоцнуваат.
avatar
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: JУГОСЛОВЕНСКИОТ ПАСОШ - ЕНИГМАТА КОJАШТО ОТВАРАЛА СЕКОJА ВРАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот