Секоја чест г-дин Жерновски!!!

Go down

Секоја чест г-дин Жерновски!!!

Пишување by defo on Вто Јан 24, 2017 8:25 pm

Секој чест господине Жерновски, додека некои се возат во мерцедеси, кои не би ги сонувале да не се на позиција, си ги остваруваат своите влажни сништа. Други се грижат и за другите околу себе, после отворањето нa просториите на ПОЦ како прибежиште за бездомници, градоначалникот на Центар, покажа нешто што доесга ниту еден Македонски политичар не го направил, донира плата за оние за кои им е потребна помош. Наместо како што би направиле класичните ДПМНЕ-овци , со државни пари место лекување на болни деца , би си купиле мадиња за коњ.
Околу 760.000 денари беа собрани во овие хуманитарни активности, од кои 600.000 денари се донациија од самите артисти кои настапуваа на пречекот на новата година на Сквер Јадран, организиран од општина Центар.

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, ја донираше својата декемвриска плата, а и вработените во општинската администрација одвоија финансиски средства и пакети со облека, средства за хигиена и храна.

defo

Број на мислења : 2089
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секоја чест г-дин Жерновски!!!

Пишување by osa on Вто Јан 24, 2017 8:35 pm

i ne samo ova ...go "vrtam" celo Skopje ovie denovi otkako padna snegot ,i mozam da POTVRDAM deka samo vo opshtina centar se chisti sekojdnevno ,povikani se honorarcite i gi chistat trotoarite no i go SOBIRAAT SNEGOT ,a ne samo da go frlaat od edna na druga strana ko glupavi ....znachi TEMELNO go chistat i od kolovozot no i od peshachkite zoni ...zatoa i jas ke kazham sekoja chest g-din Zhernovski

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секоја чест г-дин Жерновски!!!

Пишување by defo on Вто Јан 24, 2017 9:35 pm

OSA, дојди во Карпош, Влае да видиш какво е..Sad

defo

Број на мислења : 2089
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секоја чест г-дин Жерновски!!!

Пишување by osa on Вто Јан 24, 2017 9:51 pm

znam ,imam pominato ,KATASTROFA ,bitno kazuvaat kolku toni sol frlile i nikako da svatat deka TONITE SOL NE SE GARANCIJA DEKA SNEGOT KE SE ISCHISTI ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секоја чест г-дин Жерновски!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот