ХОРОСКОП

Страна 20 of 43 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 31 ... 43  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Сре Jул 05, 2017 1:02 am

Близнаци

Овој ден е поволен за забава. Доколку поседувате градина, повикајте ги вашите пријатели на целодневна забава кај вас. Подгответе ги оние алкохолни сладоледи кои ги објавивме неодамна лудо забавувајте се.
Teo
Teo

Број на мислења : 4768
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Сре Jул 05, 2017 1:03 am

Рак

Овој ден посветете го на вас и на вашето тело, бидејќи заслуживте. Одете до најблискиот салон за убавина и пробајте го секој козметички третман кој ќе ви прилега. Исто така, можеби е време за промена на вашата фризура.
Teo
Teo

Број на мислења : 4768
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Сре Jул 05, 2017 1:03 am

Лав

Денот дозволете да ви започне со утринска гимнастика. Така подобро ќе се чувствувате во вашето тело и во текот на целиот ден ќе имате повеќе енергија. За оние кои се сингл, среда е прилично среќен ден за помрднување на работите од мртвата точка во вашиот љубовен живот.
Teo
Teo

Број на мислења : 4768
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Сре Jул 05, 2017 1:03 am

Девица

Денешниот ден ќе ви биде исполнет со секојдневната рутина. Толку сте предвидливи, што веќе денот ви е тотално монотонија. Затоа преземете ги работите во свои раце и направете нешто ново, нешто што досега не сте го искусиле.
Teo
Teo

Број на мислења : 4768
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Сре Jул 05, 2017 1:03 am

Вага

Доколку за наредната недела имавте испланирано некаде да отпатувате, денес е време да почнете да се подготвувате и да размислите што ќе понесете со себе. Не избегнувајте ги средбите со пријателите.
Teo
Teo

Број на мислења : 4768
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Сре Jул 05, 2017 1:03 am

Шкорпија

Бидете смирени, бидејќи можете да доживеете колапс на работното место, а тоа ќе го забележат сите колеги околу вас. Во овој период, не ви е препорачливо да си дозволувате да правите што сакате, бидејќи многу лесно работното место може да ви виси на конец.
Teo
Teo

Број на мислења : 4768
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Сре Jул 05, 2017 1:04 am

Стрелец

Подгответе се добро, бидејќи ова ќе биде денот којшто ќе го паметите. Личноста која толку многу ви се допаѓа, конечно ќе ги преземе работите во свои раце и ќе го повлече чекорот. Во никој случај не одбивајте ја понудата за состанок!
Teo
Teo

Број на мислења : 4768
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Сре Jул 05, 2017 1:04 am

Јарец

Овој ден ќе ви биде од голема важност. Можно е да добиете романтична понуда за врска од личност со која сте во моментов. Прифатете ја понудата, бидејќи таа личност умее најдобро да ве развесели и најдобро ги знае вашите потреби.
Teo
Teo

Број на мислења : 4768
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Сре Jул 05, 2017 1:04 am

Водолија

Ве очекува караница со вашиот партнер поради некој ваш пријател. Објаснете му на партнерот колку ви значат вашите пријатели, па можеби така ќе успеете да ја смирите ситуацијата. Работите кои се бараат од вас да ги завршите, не оставајте ги за утре.
Teo
Teo

Број на мислења : 4768
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Сре Jул 05, 2017 1:04 am

Риби

Не преоптоварувајте се со работи кои не ви се важни. Фокусирајте се на она што ви причинува задоволство и што ве прави среќни и добриот ден е загарантиран. Искористете ги слободните часови за некое ваше хоби за кое немате многу време да се посветите.
Teo
Teo

Број на мислења : 4768
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by EVITA on Чет Jул 13, 2017 10:35 pm

ЗНАЧЕЊЕТО НА ЗБОРОВИТЕ „ТЕ САКАМ“ ЗА СЕКОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК

Уште во Вавилонската ера ѕвездите играле голема улога во предвидувањето на особините и настаните што ќе се случат во животот на одредена личност. Иако овој метод се смета за застарен, 12 хороскопски знаци сѐ уште можат да ја предвидат човечката природа и однесување во повеќето ситуации. Па така, тие можат да го одредат и значењето на зборовите „Те сакам“. Во продолжение, дознајте какво значење имаат овие зборови за секој хороскопски знак…

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 250
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by EVITA on Чет Jул 13, 2017 10:35 pm

Овен: „Лудо сум вљубен/а во сето она што го правиш“
Овните се посветуваат на секоја задача, па така тие многу се посветуваат и на нивните сакани. Нивната љубов е цврста како карпа. Секогаш кога ќе прочитаат ваша порака или ќе го фатат вашиот поглед, нивното срце почнува силно да чука. Нивното те сакам докажува дека вие им значите буквално сѐ на овој свет.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 250
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by EVITA on Чет Jул 13, 2017 10:35 pm

Бик: „Верувам во тебе“
Припадниците на знакот Бик се повнимателни кога донесуваат одлуки во животот. Тие имаат доверба само во неколку луѓе од нивниот живот и изјавувањето љубов некому е големо достигнување за нив. Токму затоа, нивното те сакам е знак дека им е удобно покрај таа личност и дека имаат доверба во неа.

EVITA

Број на мислења : 250
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by EVITA on Чет Jул 13, 2017 10:35 pm

Близнаци: „Го покажувам моето вистинско лице кога сум крај тебе“
Близнаците се многу самоуверени и имаат богат социјален живот, па затоа тие без проблем можат да разговараат со секого, но понекогаш им недостасува разбирањето и емоционалната поврзаност со партнерот. Не им се јасни сопствените мисли и одлуки поради што многу им е тешко да се отворат. Нивното те сакам докажува дека вие сте единствената личност на светот пред која можат да бидат искрени и свои и со која можат да ги споделат сите лични тајни, а тоа не е воопшто лесно за Близнаците.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 250
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by EVITA on Чет Jул 13, 2017 10:36 pm

Рак: „Никогаш немој да исчезнеш!“
Раковите се многу емотивни и сочувствителни, па затоа нивната љубов е длабока. Тие ќе се залепат како гума за џвакање за саканата личност и никогаш нема да ја напуштат. Секогаш кога ви велат „Те сакам“ тоа значи дека вие сте им единствениот приоритет и дека ќе ги уништите доколку некогаш ги оставите.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 250
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by EVITA on Чет Jул 13, 2017 10:36 pm

Лав: „Ти победи“
На Лавовите им е тешко да донесуваат одлуки, бидејќи имаат само едно гледиште кон работите. Тие сакаат да им угодуваат на луѓето и да бидат во центарот на вниманието, па затоа многу тешко наоѓаат некого со кого би сакале да останат засекогаш. Нивното те сакам е најголемиот подарок што можете да го добиете од нив.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 250
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by EVITA on Чет Jул 13, 2017 10:36 pm

Девица: „Гледам иднина со тебе“
Зборовите „Те сакам“ означуваат силна поврзаност за Девиците. Тие играат на сигурно и секогаш имаат план. Им треба рамнотежа во животот и кога ќе кажат „Те сакам“, тие мислат на иднината и подготвени се за сериозна врска.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 250
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by EVITA on Чет Jул 13, 2017 10:36 pm

Вага: „Ќе те разберам или барем ќе се обидам“
Вагите не обрнуваат многу внимание на она што го велат другите. Тие се фокусирани само на себе, но вложуваат многу труд за да ги разберат нивните сакани. Нивното те сакам значи дека тие ги рушат нивните граници за да ве разберат.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 250
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by EVITA on Чет Jул 13, 2017 10:37 pm

Скорпија: „Ќе те заштитувам“
Тврдоглави, нервозни и манипулативни се клучните зборови што се поврзуваат со Скорпиите, но тие имаат и многу позитивни страни. Припадниците на овој знак се многу грижливи и заштитнички настроени кон луѓето кои им значат. Тие се подготвени да ве заштитат од секоја можна опасност. Тие нема да ви ја покажат нивната љубов во јавност, но нивното „Те сакам“ е од големо значење и никогаш не го кажуваат туку-така.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 250
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by EVITA on Чет Jул 13, 2017 10:37 pm

Стрелец: „Јас сум активен дел од нашата врска, барем сега засега“
Овој безгрижен хороскопски знак секогаш бара нови патишта и воопшто не мисли на иднината. Иако некои од нив навистина се приврзуваат, останатите веруваат дека треба да се преминува од еден на друг партнер. Тоа не значи дека Стрелците не можат да бидат добри партнери, туку дека нивната љубов понекогаш трае кратко.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 250
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by EVITA on Чет Jул 13, 2017 10:37 pm

Јарец: „Мисијата е да се постигне успех“
Јарците секогаш ја ставаат кариерата на прво место, па затоа честопати се мачат во полето на љубовта. Тие сметаат дека љубовта им го одвлекува вниманието. Па така, нивното те сакам значи дека тие се подготвени да станат дел од една успешна приказна.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 250
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by EVITA on Чет Jул 13, 2017 10:37 pm

Водолија: „Во добро и во зло, секогаш ќе бидам тука за тебе“
Водолиите се динамични и позитивни, но зборовите „сериозна врска“ им претставуваат голема фобија и обично бегаат од таквите односи. Но, откако ќе ги победат овие стравови и зборовите „Те сакам“ ќе излезат од нивната уста, тие ќе бидат подготвени да останат со вас засекогаш.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 250
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by EVITA on Чет Jул 13, 2017 10:38 pm

Риби: „Ќе ти ги простам сите грешки“
Рибите се непоправливи романтичари. Освен тоа, тие се подготвени да ја простат секоја ваша грешка, што понекогаш ги доведува до непожелна ситуација. Ако Рибите ви кажат дека ве сакаат, тоа значи дека ќе преминат преку сите ваши грешки и мани.


_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 250
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Пон Jул 17, 2017 12:44 am

sleduva horoskop

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15507
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Пон Jул 17, 2017 1:54 am

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 17 ЈУЛИ ДО 23 ЈУЛИ 2017 Г


OVAN

LJUBAV: Kad ste se već navikli da vam sve bude ravno, opet se budi ljubav. Malo ste iznenađeni novom situacijom, ali prilagodićete se. Svakome je draže biti s nekim nego sam. Ipak, ne prigovarajte čak ni onda kad osećate da biste morali.

KARIJERA: Idućih dana posao će verovatno pasti u drugi plan. Razmišljaćete o duhovnom svetu ili ćete želeti da uvedete neke novine u svoj dom. Na radnom mestu ćete funkcionisati rutinski. Odradićete ono što morate, a bićete odsutni duhom.ZDRAVLJE&SAVET: Istraživaćete nešto nepoznato.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15507
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 20 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 43 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 31 ... 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот