ХОРОСКОП

Страна 34 of 41 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 37 ... 41  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Сеп 22, 2018 11:33 am

БЛИЗНАЦИ
Грицкаат нешто солено, па се префрлаат на благо, па повторно солено… низ главата им поминува мислата – „Доколку дојде сега некој да ме убие или ограби, што ќе му направам?“, и смислуваат дваесетина различни сценарија додека задоволно се смешкаат од сопствените генијални налудничави идеи.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 681
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Сеп 22, 2018 11:33 am

РАК
Веројатно уште не сфатил дека е сам дома. Се врти наоколу во потрага по меко ќебенце да се покрие бидејќи вечно му студи на стапалата. Колку би било убаво да се свари и едно топло чајче… а колачиња да имаше барем? Си пуштаат романтичен филм и кришум излеваат кофа солзи, бидејќи сè уште не се сигурни има или нема некој дома.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 681
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Сеп 22, 2018 11:33 am

ЛАВ
„Што прават луѓето сами дома? Не ми е јасно. Предосадно е. Да читам малку… (ја отвора книгата, се откажувам по првите 3 страници, се дотерува и излегува надвор со пријателите).
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 681
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Сеп 22, 2018 11:34 am

ДЕВИЦА
Пушта гласна музика и почнува да ги пее своите омилени песни, нешто што не би се осудила да го направи никогаш јавно или пред пријателите. Испробува 10 различни лакови за нокти, го употребува секој можен козметички производ од несесерот додека се шминка и си прави смешна фризура. Пред да се вратат сите, се средува самата себе и домот, исто како да не се случило ништо.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 681
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Сеп 22, 2018 11:34 am

ВАГА
Ќе ги најдете во бањата, со наполнета када до врвот со вода и меурчиња од сапуница. Претходно си направиле пилинг и ставиле маска на лицето. Лежат во топлата купка, релаксирајќи се со омилената музика, со мирисливи свеќи додека пијат вино.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 681
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Сеп 22, 2018 11:34 am

СКОРПИЈА
Сами дома, значи само една работа за Скорпијата – да се манијачи и истражува како врвен детектив. Не дека тоа не го прават кога се покрај некој друг, но радоста да се зјапа низ прозорецот и тајно да се анализира секој автомобил или сосед кој ќе помине е незаменлива кога си сам дома.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 681
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Сеп 22, 2018 11:34 am

СТРЕЛЕЦ
Си зборува со самиот себе. Си ги кажува плановите на глас или прераскажува некоја смешна случка. Си потпевнува додека се гледа во огледалото. Стрелецот си вежба гримаси додека е сам дома, а најчесто глуми дека е повикан на телевизија како гостин за интервју, па одговара најдобро што може на имагинарните прашања.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 681
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Сеп 22, 2018 11:35 am

ЈАРЕЦ
Се гледаат филмови како да не постои утре. Сè што пропуштил Јарецот додека работел вредно и напорно сака да го надомести во една вечер. Бидејќи не може утре да се разговара на некоја филмска тема, а тој да не биде во тек со новостите.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 681
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Сеп 22, 2018 11:35 am

ВОДОЛИЈА
Шетаат голи низ домот, додека во едната рака држат кафе, а во другата сендвич. Истражуваат чудни и необични теми на интернет поврзани со религија, филозофија, окултизам и мистицизам.

На крајот пуштаат документарен филм на некоја слична тема која трае бескрајно долго, свесни дека никој не би сакал да им прави друштво, па подобро да го изгледаат додека се сами дома.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 681
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Сеп 22, 2018 11:35 am

РИБИ
Ѕвонат упорно по неколку пати кај домашните додека не сфатат дека се сами дома. Кога конечно сфаќаат дека нема никој ќе се исплачат да им олесни на душичката. Пред да се приберат сите дома, ќе се средат како да не се случило ништо и ќе успеат да испечат и некој колач или кифлички, за да замириса убаво дома.

https://www.crnobelo.com/zabava/bonus-horoskop/61664-skorpijata-manijaci-niz-prozorecot-vodolijata-sheta-gola-sto-pravi-sekoj-od-znacite-koga-e-sam-doma?start=1
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 681
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Пон Сеп 24, 2018 9:02 pm

Eve najdov nedelen horoskop da vidite sto vi predviduvaat zvezdite.

Неделен хороскоп 24.09.2018 до 30.09.2018

Овен (21.03 – 20.04)



ЉУБОВ: Оваа недела ќе имате богат социјален живот. Ќе бидете повикани на неколку настани, деловни, приватни, па дури и на неколку забави, каде нема да можете да ги одбиете домаќините. Уживајте во комуникацијата со различни луѓе. Партнерот ќе ужива во вашето друштво.

РАБОТА: Парите оваа недела ќе ви бидат многу осетлива тема. Бидејќи сте ги исцрпиле залихите и сега нема од каде да земете пари, ќе биде потребно да ги намалите трошоците.

ЗДРАВЈЕ: Можна е мала настинка, ништо сериозно.

Albatros

Број на мислења : 329
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Пон Сеп 24, 2018 9:03 pm

Бик (21.04 – 21.05)



ЉУБОВ: На полето на љубовта оваа недела доаѓаат поволни вести. Односот со лицето кое одамна ви се допаѓа ќе биде исклучително добар, а вие ќе блескате од среќа. Комуникацијата со семејството и пријателите ќе биде на највисоко ниво.

РАБОТА: Ќе имате многу деловни обврски кои ќе мора да ги завршите пред да започнете нов проект. Колегите нема да бидат полни со разбирање, па можно е да ве искритикуваат поради поспаноста која ја покажавте во последно време.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со дигестивниот тракт. Внимавајте што јадете.

Albatros

Број на мислења : 329
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Пон Сеп 24, 2018 9:03 pm

Близнаци (22.05 – 22.06)



ЉУБОВ: Можно е оваа недела по неколку пати да се предомислувате за тоа што навистина чувствувате за моменталниот партнер. Тоа ќе ви донесе немир и расправии. Семејството е тука да ве поддржи, не го одбивајте.

РАБОТА: Бурниот финансиски период и понатака не ви дава мир. Малку доле, малку горе. Ќе морате да вложите малку повеќе енергија и време за да успеете. Покажете и малку поголемо трпение.

ЗДРАВЈЕ: Ќе бидете исцрпени и под голем стрес, направете си топла купка во која ќе ги смирите нервите.

Albatros

Број на мислења : 329
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Пон Сеп 24, 2018 9:03 pm

Рак (22.06 – 22.07)



ЉУБОВ: Во полето на љубовта ова ќе биде бурен и интересен период. Насмевката нема да се тргне од вашето лице. Ќе бидете пресреќни, а тоа ќе го забележи и целата околина која дополнително ќе ве радува со нејзините постапки.

РАБОТА: Постои можност за мали финансиски компликаиии и конфликти. Дистанцирајте се од тие приказни. Уживајте во убавината која ви се случува во приватниот живот.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

Albatros

Број на мислења : 329
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Пон Сеп 24, 2018 9:04 pm

Лав (23.07 – 22.08)



ЉУБОВ: Овој период за вас не е најдобар, но не е ни толку лош, се зависи како вие ќе го сфатите. Време е да им се посветите на емоциите, да ги задоволите барањата, како вашите така и на партнерот и на пријателите.

РАБОТА: Ви се чини дека некој непланиран проблем ви ја расипал идиличната атмосфера во која бевте. Но не е така, проблемите се нормална појава во животот, а вие не сте навикнати да наидувате на пречки. Размислете малку подобро и наместо да се нервирате, делувајте.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате малку исцрпено, потребен ви е одмор.

Albatros

Број на мислења : 329
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Пон Сеп 24, 2018 9:04 pm

Девица (23.08 – 22.09)



ЉУБОВ: Слободните Девици оваа недела ќе мора да донесат малку посериозна одлука, дали сакаат да продолжат да бидат осамени или ќе престанат на секого да му наоѓаат маани. Оние кои се во врска по неколку пати ќе размислуваат пред да направат нешто посериозно со партнерот.

РАБОТА: Иако деловните вести за вас се одлични, не заборавајте дека сепак е потребно да го зголемите вложениот труд, а потребно е и да им помогнете и на колегите. Овој период не е период на себичност, па затоа помогнете им на оние на кои тоа им е потребно.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

Albatros

Број на мислења : 329
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Пон Сеп 24, 2018 9:04 pm

Вага (23.09 – 22.10)



ЉУБОВ: Се чини дека некој од вашата околина повеќе нема да сака да биде со вас. Ќе бидете револтирани и разочарани од неговото бегство, но ништо нема да можете да направите.

РАБОТА: Ќе бидете амбициозни, но ќе имате противници. Ќе имате прилика на која многу ќе се израдувате. Внимателно со средувањето на приватниот и деловниот живот, не дозволувајте да се мешаат.

ЗДРАВЈЕ: Применувајте редовни вежби.

Albatros

Број на мислења : 329
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Пон Сеп 24, 2018 9:04 pm

Шкорпија (23.10 – 21.11)



ЉУБОВ: Развојот на романтичните случувања би можел малку да ве вознемири. Внатрешната несигурност ќе ве принуди на повлекување, но сето ова ќе биде кратко бидејќи ќе сфатите дека грешите.

РАБОТА: Иако комуникациите нема да ви бидат проблем, некој од колегите би можел да ви создаде неприлика со неговата љубомора или неработење. Работа ќе има, но изгледа оваа недела за вас ќе има повеќе, бидејќи ќе ви остане и работата од мрзливиот колега.

ЗДРАВЈЕ: Постојано сте под стрес. Променете го мислењето и внесете позитивна енергија.

Albatros

Број на мислења : 329
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Пон Сеп 24, 2018 9:05 pm

Стрелец (22.11 – 21.12)



ЉУБОВ: Со партнерот заедно ја планирате вашата иднина. Наидувате на некои пречки и различни размислувања, но вие сте секогаш тој што попушта во таквите ситуации. Продолжете така.

РАБОТА: Вашата креативност и моќта веднаш да се снајдете ќе се покаже како одлична комбинација која ќе ве извлече од непријатните ситуации. Ќе морате малку повеќе да работите, а тоа ќе ве депримира. Но не грижете се, ве очекува напредување.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на притисокот.

Albatros

Број на мислења : 329
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Пон Сеп 24, 2018 9:05 pm

Јарец (22.12 – 20.01)



ЉУБОВ: Ова е прилично емоционален период за вас. Можноста за конфликт со блиските лица е голема, па затоа внимавајте на кого и како му се обраќате. Се чини дека вашиот разум ќе биде под влијание на нешто во околината.

РАБОТА: Не избрзувајте. За секоја деловна одлука ќе добиете доволно време, па постапете паметно. Станува збор за големи промени, кои ќе донесат добри моменти во вашиот живот.

ЗДРАВЈЕ: Забавете малку, премногу го исцрпувате организмот.

Albatros

Број на мислења : 329
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Пон Сеп 24, 2018 9:05 pm

Водолија (21.01 – 19.02)



ЉУБОВ: Ќе имате проблеми со односот со блиските лица, вие воопшто не внимавате на кого и со какви зборови му се обраќате. Најдете слободно време кое ќе си го посветите самите на себе.

РАБОТА: Некои луѓе кои ви ветувале помош нема да можат да го исполнат тоа ветување. Ќе морате да ги завиткате ракавите и се да одработите сами. Ситните проблеми не ги гледајте како голема пречка.

ЗДРАВЈЕ: Намалете ја нервозата на здрав начин, не со цигари.

Albatros

Број на мислења : 329
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Пон Сеп 24, 2018 9:06 pm

Риби (20.02 – 20.03)



ЉУБОВ: Нема да имате проблеми да ги освоите дури и најтешките личности. Ќе бидете неверојатно добри и привлечни во очите на лицата од спротивниот пол. Некои лица кои ќе прават планови и ќе разговараат за брак, ќе забележат успех.

РАБОТА: Последните деловни резултати не се онакви какви што ги очекувавте. Но нема причина за загриженост, имате доволно време да ја поправите состојбата. Седнете и убаво разгледајте ги можностите, со цел повторно да не погрешите во проценките.

ЗДРАВЈЕ: Добро, доколку сте пушач, намалете ги цигарите.

https://denar.mk/188572/nedelen-horoskop/nedelen-horoskop-130

Albatros

Број на мислења : 329
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Пон Сеп 24, 2018 9:12 pm

Mnogu fino horoskopce si nasol. Twisted Evil
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 681
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Вто Сеп 25, 2018 6:26 pm

Ajde da vidite shto ve ochekuva posle referendumot...ХОРОСКОП - Page 34 Evilgrin0027

Голем мeсечен хороскоп за Октомври – Многу пари за лавовите, биковите да бидат внимателни
September 24, 2018


ОВЕН (21.03 – 20.04)

Други луѓе и многу обврски поврзани со нив ве очекуваат во текот на овој месец. Оние со деца, ќе се занимаваат со нивните потреби. За останатите со знак или подзнак во Овен, ова е месец на љубов и романтични, ама и конкретни љубовни настани. Посебно во деновите околу 10 октомври, како и на 24 и/или 25 октомври. Ќе се појават и некои непредвидливи ситуации, а поврзани со учење или странство. Ќе вложувате дополнителна енергија на тоа поле, за да расчистите некакви лаги или недоразбирања, загубени документи, и слично.
Teo
Teo

Број на мислења : 4278
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Вто Сеп 25, 2018 6:26 pm

БИК (21.04 – 21.05)

Активно ви е полето на партнерство и љубов, па искористете ги позитивните вибрации на ѕвездите. Сепак, внимателно во деновите околу 9 и 13 октомври, кога е можно некаква кавга која ќе искрсне од недоразбирање, или пак поради лага искажана без намера да навреди, и слично. Посебно убав ден ќе ви е 21 октомври, кога е можно да се случи некакво зацврстување на односите со партнерот/ партнерката. Во најмала рака, ако односот бил избувлив, ќе се среди. Крајот на месецот ќе ве дочека во зголемени обврски на работа или по дома.
Teo
Teo

Број на мислења : 4278
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 34 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 34 of 41 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 37 ... 41  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот