ХОРОСКОП

Страна 36 of 41 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 41  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Пет Сеп 28, 2018 6:57 pm

Близнаци

Дејствувате како молња за да го остварите максимумот. Некоја ситуација бара поголемо штедење од ваша страна. Ќе бидете задоволни, но само ако се свртите кон решавање на работите за кои сте одговорни. Ви годи осаменоста и уживате. Имате можност да осварите некоја нова соработка, внимателно со инвестирањата во непознати нешта.
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Пет Сеп 28, 2018 6:57 pm

Рак

Немате премногу време за размислување. Со Вагите и Близнаците постигнувате прилично добра соработка. Ненадејните случувања ве вадат од колосек, и покрај тоа што ви ги изгледаат интересни. Еден Бик се труди да ви излезе во пресрет. Внимавајте на финансиите, трошите премногу.
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Пет Сеп 28, 2018 6:57 pm

Лав

Ќе се најдете во друштво на непознати луѓе, но одлично ќе се вклопите. Вашата страст ќе ви помогне да го освоите вниманието, иако нема многу да се трудите да го постигнете тоа. Не се обидувајте да контролирате се што се случува околу вас. Овие два дена препуштете ѝ се на забавата. Внимавајте некоја Скорпија која постојано ви нуди совети, нема добри намери.
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Пет Сеп 28, 2018 6:58 pm

Девица

Доволно сте разумни за да ги одбраните своите ставови. Не преземајте ризици за да немате финансиски проблеми. Бидете искрени кон саканите. Понекогаш треба да го смените начинот на перцепција за да се заштитите. Добро ќе ви дојде психофизичка релаксација. Некој Бик ви нуди помош за совладување на препреките, прифатете ја.
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Пет Сеп 28, 2018 6:58 pm

Вага

Понекогаш треба да делувате брзо и одлучно без премногу тактизирање. Со саканата личност уживајте во работите кои ви се заеднички. Потпрете се на интуицијата. Посветете внимание на различните информации кои ги добивате за да можете коректно да ги завршите работните задачи. Внимавајте на однесувањето со колегите.
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Пет Сеп 28, 2018 6:58 pm

Скорпија

Викендов ќе бидете многу неодлучни. Предолгото размислување нема да ви помогне. Бидете поодлучни и дејствувајте веднаш. Нема да ви биде лесно да си одделите енергија за проблемите на другите луѓе, но ќе бидете принудени да го направите тоа. Сочувствувајте со ваш колега или пријател и дајте му пријателски совет. Не мора да глумите преголема загриженост, едноставно бидете отворени за разговор.
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Пет Сеп 28, 2018 6:59 pm

Стрелец

Постојано ќе среќавате личности кои ќе ви испраќаат збунувачки сигнали. Но, вие најдобро е да стоите блиску до стабилни личности кои избегнуваат игри и за кои знаете дека немаат скриени намери. Не останувајте зачудени ако луѓето се однесуваат необично. Тие ќе направат се за да се истакнат и да застанат во центарот на вниманието.
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Пет Сеп 28, 2018 6:59 pm

Јарец

Немате време за губење, ве чекаат важни одлуки и успеси. Се повлекувате во сопствениот свет, го прикривате незадоволството, внимавајте да не бидете повредени. Уживајте во тоа што ви се нудат, не се оптоварувајте со хипотетички прашања. Обрнете внимание на вашите соработници, тие ви сугериираат нешто што за вас е доста корисно.
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Пет Сеп 28, 2018 6:59 pm

Водолија

Секогаш сте се потпирале на други луѓе за да се чувствувате посигурни, било да се работи за ваш пријател, роднина или друга блиска личност. Време е да си го покачите нивото на самоувереност и да станете посамостојни. Шетајте со гордо крената глава. Способни сте да постигнете многу повеќе отколку што си мислите.
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Пет Сеп 28, 2018 6:59 pm

Риби

Неколку обврски нема да ви дозволат релаксирано да го започнете викендот, но затоа пак ќе надоместите со опуштена вечер во која вашите желби ќе бидат на прво место. Нема да знаете во што или кому да верувате. Ќе мора да ги отфрлите туѓите желби и да се концентрирате на остварување на вашите.

https://srekja.mk/vikend-horoskop-29-30-septemvri-2018/
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Пет Окт 05, 2018 4:56 am

Голем детален хороскоп за Октомври: Проверете што ви носат ѕвездите овој месец


Бик
Љубов

Најважната лекција која ќе ја научите во текот на октомври е тоа дека љубовта не е секогаш слатка и безгрижна. Ќе имате многу падови, но и убави моменти. Ќе треба да размислите дали работите се такви какви што сакате да бидат, дали може да биде подобро и што вие можете да направите во однос на тоа. Поврзете се со себеси и одлучете што сакате.

Пари и кариера

Во октомври имате многу планови и желби кога станува збор за кариерата. Што ви е потребно? Само работа и дисциплина. Работната рутина ќе треба да ја смените со поинтензивна работа и да бидете упорни во исполнувањето на своите цели. Побарајте помош и од блиските колеги, многу нормално е дека не можете се сами.

Здравје

Овој месец ќе морате да најдете време да бидете сами. Можно е да ве мачи стрес и главоболка, но тоа лесно ќе го решите ако поминете време сами, во природа или правејќи нешто што го сакате. Здравјето е добро, но треба да внимавате на себе.

Овен
Љубов

За Овните, октомври е дефинитивно месец на љубовта, но во старомодна и романтична смисла. Гледање во очи, држење за рака, слатки излегувања. Искористете го периодот за да уживате во нежноста и блискоста со личноста која ви се допаѓа. Дури и ако не сте во врска, октомври носи многу убави моменти и запознавања за слободните претставници на овој знак.

Пари и кариера

Многу промени и позитивни ситуации ќе се случуваат на полето на работата. Полни сте со добри идеи кои ќе се реализираат во текот на овој месец. Ве следи среќата и на ова поле. Насочете ја својата енергија кон убави нешта и дефинитивно ќе имате успешен месец.

Здравје

Немате проблеми во здравјето, минувајте повеќе време во природа.

Близнаци
Љубов

Согласно и на вашиот знак и карактер, во текот на октомври ќе имате различни расположенија кога станува збор за љубовта. Дел од времето својата сакана личност ќе ја сакате највеќе на целиот свет, а по неколку дена нема да можете да ја поднесете. Октомври нема да биде воопшто досаден месец за вас. Но, не дозволувајте промените во расположението да ги повредат другите околу вас. Соберете се, запрашајте се што сакате и однесувајте се согласно на тоа.

Пари и кариера

На работа ќе уживате во тимската работа. Тоа е она што ќе ве движи и ќе ви дава енергија. Ќе бидете полни со идеи, а со колегите ќе се сложувате одлично и по завршувањето на работното време. Работата ќе ви помогне и да заборавите на приватните проблеми.

Здравје

Овој месец ќе ви биде потребен мир и тишина, за да се ослободите од негативната енергија и вознемирувачките мисли.

Рак
Љубов

Овој месец ќе бидете толку заљубени, така што нема да знаете кога последен пат вака добро сте се чувствувале. Негувајте ги добрите емоции и не се оптоварувајте со другите работи, бидејќи љубовта навистина ќе ви биде возвратена. Искористете ја љубовната инспирација за слатки изненадувања за саканата личност. Ве очекуваат убави моменти во текот на целиот месец, уживајте.

Пари и кариера

Кога станува збор за работата, овој месец најважно ви е вмрежувањето. Колку повеќе контакти имате - толку подобро. Никогаш не можете да знаете кога некој ќе ви затреба и на кого треба да се обратите за помош. Така ќе се чувствувате подобро, но ќе остварувате и подобри резултати.

Здравје

Потребен ви е многу одмор во текот на овој месец. Потребен ви е свеж воздух, сонце, вода и витамини. Не го игнорирајте тоа.

Лав
Љубов

Срцево ви зборува едно, а мозокот друго. Мораме да ве разочараме, но во текот на овој месец ќе морате да го послушате разумот. Сепак, треба да бидете свесни за своите чувства, но конечната одлука да ја препуштите на разумот. Што и да се случи, морате да бидете рационални, а овој октомври ви носи многу различни ситуации.

Пари и кариера

Полето на пари и кариера носи многу настани кои можат да ја свртат вашата кариера. Не се плашете од новите професионални понуди, размислете добро и прифатете ги промените. Време е да ги остварите своите планови и да си обезбедите сигурна иднина. Освен тоа, не заборавајте да се дружите со колегите и да ја проширите својата листа на контакти и познаници. Имајте секогаш личност на која можете да се потпрете.

Здравје

Овој месец носи многу промени, но и многу стрес. Важно е да ги прославите позитивните промени, а наместо да се оптоварувате со негативните, да размислите каква лекција можете да научите од нив. Грижете се за своето здравје и не дозволувајте негативната енергија да биде дел од вашиот живот.

Вага
Љубов

Без оглед на тоа дали сте заљубени или не, октомври ќе биде убав месец за вас на ова поле. Тој носи убави, романтични и среќни моменти. Ќе бидете исполнети и среќни, како што не сте биле одамна. Љубовта е околу вас, а романтиката во вас. Уживајте.

Пари и кариера

Едно излегување со некој од пријателите ќе ви донесе нова бизнис идеја. Можеби не би требало да ја занемарите оваа можност, туку добро да размислите за неа. Можеби е време да направите промена во животот и да почнете од тука.

Здравје

Љубовта ве крева, работата ве спушта и така во круг. Ќе имате осцилации во расположението,а тоа ќе се одрази и на вашето здравје. Ослободете се од негативната енергија и потрудете се да ги наполните батериите.

Девица
Љубов

Почетокот на есента на вас делува малку депресивно и ви недостасува енергија за се, а особено за љубов. Запаѓате во меланхолија и потребно ви е нешто да ве крене. Така, ако сте во долга врска, знаете дека секогаш можете да се потпрете на вашата драга личност. Но, ако сте сами, а ви е потребна љубов, тогаш ќе биде малку тешко. Запаметете - вашиот љубовен статус зависи само од вас.

Пари и кариера

Многу е важно да бидете флексибилни во однос на работата и колегите во текот на овој месец. Ќе се случуваат многу работи (очекувани и неочекувани), но вие ќе морате да се прилагодите на тоа. Во суштина, ништо значајно нема да се случи, но некои промени ќе ве изместат од колосек.

Здравје

Зимате уште не е почната, а вие сте како во зимски сон. Ништо не морате да правите на сила, но важно е да се потрудите да се справите со депресијата. Внесувајте доволно течности и витамини и трудете се што почесто да се движите.

Шкорпија
Љубов

Овој месец малку повеќе од вообичаено ќе бидете заинтересирани за љубовта, но сепак главниот фокус ќе ви биде на работата. Ѕвездите велат дека треба да бидете искрени кон личноста која ви се допаѓа и јасно да и го покажете тоа. Излегувајте, дружете се и оживејте го својот друштвен живот.

Пари и кариера

Овој месец се врти околу работата. Често ќе се случува да го жртвувате својот приватен живот, но тоа ќе биде поради тоа што добивате нови задачи и постојано од вас се очекува нешто ново. Тоа не ви се допаѓа, но ќе молчите. Размислете за тоа колку долго треба да бидете мирни и да не кажете ништо.

Здравје

Овој месец можен е пад на имунитетот. Затоа, потребно е да се грижите за своето здравје.

Јарец
Љубов

Вие сте конечно подготвени за големо заљубување. Конечно решивте да ја тргнете маската на леден принц/принцеза и да се посветите на љубовта. На ум имате неколку кандидати кои ви се допаѓаат. Ќе бидете спонтани, суптилни и расположени за флерт.

Ако сте во врска, можно е да се решите за „реновирање“ на љубовниот живот бидејќи сметате дека ви е потребно тоа.

Пари и кариера

Треба да се подготвите за прилилно динамичен период на работа. Толку динамичен што може да биде и напоред. Ќе имате многу задачи, обврски, некои несогласувања со колегите, малку застој. Но, не се грижете. Сите работи ќе завршат добро, поради вашата посветеност и напорна работа.

Здравје

Стресот ќе ве следи каде и да се свртите. Расположени сте за љубов, но ќе бидете постојано уморни. Потрудете се добро да спиете и да се храните поздраво.

Стрелец
Љубов

Овој месец е во знак на љубовта и ништо друго нема да ви биде важно. Искористете го напливот на позитивна енергија за да го унапредите љубовниот живот, без оглед на тоа дали сте во врска или не. Ако сте заљубени, ќе смислите милион убави начини за романтика, а ако сте сами, ќе бидете расположени за излегувања и групни активности кои ќе ви помогнат да ги најдете својот принц, или принцеза.

Пари и кариера

Октомври носи многу проекти, а дел од нив се поврзани со странство. Тоа што ќе се случува на ова поле во текот на овој месец за вас е големо, важно и добро. Затоа, бидете подготвени за промени. Можно е да се решите на порадикални потези за да ја смените работата. Што и да направите, ѕвездите се на ваша страна.

Здравје

Ќе се чувствувате добро, ќе бидете полни со енергија и добро расположение. Здравјето е одлично за вас, овој месец.

Водолија
Љубов

Љубовниот живот во текот на октомври ќе биде многу динамичен, но не толку во позитивна смисла. Некогаш ќе се искарате со партнерот, некогаш ќе се сомневате во чувствата кои ги имате кон нив. Малку расправии се нормални во секој однос, но потрудете се да внимавате на своите зборови. Можеби решението лежи во компромисот, а можеби е и порадикално.

Пари и кариера

Октомври ви носи голем успех во однос на кариерата. Сега е вистинскиот момент да се изборите за себеси и да си поставите на прашањето каде сакате да се видите себеси 5 години од сега. Можеби е момент да ја смените работата или пак да ја промените областа во која работите. Одлучете што сакате и потрудете се да го добиете тоа.

Здравје

Големите случувања на полето на љубовта и кариерата бараат и силна енергија. Вежбајте, спијте, внесувајте витамини. Едноставно е. Јадете свежо овошје и зеленчук и грижете се за своето здравје. Потребно ви е тоа овој месец.

Риби
Љубов

Овој месец своето внимание ќе го насочите кон средување на љубовниот живот, така што ќе заборавите на себеси. Треба да знаете дека што и да правите во животот - треба да тргнете од себеси. Што е тоа што вие го сакате? Дали сте среќни? Доколку постои и најмал сомнеж, не го игнорирајте и откријте зошто е тоа така.

Октомври е месец за промени.

Пари и кариера

Се чувствувате како работата да „ве убива“. Стресот ве јаде, лошо спиете, многу работите, немате време за себеси. Очигледно е дека ви е потребен одмор. Потрудете се да ја намалите работата или барем да правите паузи и да спиете подобро. Кога сте одморени и наспани, ќе бидете и попродуктивни.

Здравје

Ќе бидете многу уморни во текот на целиот месец, а стресот ќе биде ваше секојдневие. Пробајте да одморате попладне или за време на викенд. Морате да се потрудите да бидете посреќни и помотивирани.

https://skopjeinfo.mk/golem-detalen-horoskop-za-oktomvri-proverete-shto-vi-nosat-dzvezdite-ovoj-mesec?page=0%2C1

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14188
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 09, 2018 12:19 pm

Horoskop za denes.

Овен
Работа
Имате добри идеи и реална проценка, но немате доволно очекувана поддршка во кругот на соработниците. Некој поставува погрешни прашања или има различни бизнис интереси.
Љубов
Треба да ги разберете емоционалните намери на некој, но постојат различни сигнали кои ве збунуваат и оставаат необичен впечаток дека не можете лесно
да ги интерпретирате.
Здравје
Ќе ви годи излегување или некој вид спортски активности.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 09, 2018 12:19 pm

Бик
Работа
Големата упорност во овој момент не носи сосема позитивен ефект во средба со соработниците и затоа променете ја својата првобитна тактика.
Љубов
Вие не може лесно да ја убедите саканата личност да го промени своето мислење или одлука за некои заеднички планови што ги имате.
Здравје
Важно е да се ослободите од некои претерани грижи.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 09, 2018 12:19 pm

Близнаци
Работа
Потребна е огромна енергија и некаква поддршка за да на време ги завршите сите планирани обврски.
Љубов
Вие поставувате излишни прашања на блиска личност и на овој начин само индиректно поттикнувате нови сомневања. Нема причина за дополнителна загриженост која ја чувствувате.
Здравје
Обрнете внимание на вашите здравствени опции.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 09, 2018 12:20 pm

Рак
Работа
Некој ги потврдува вашите очекувања во деловната соработка. Сепак, не бидете премногу бесмислени пред разни соработници, бидејќи нечии зборови не се доволна гаранција за подолг период.
Љубов
Среќата е на ваша страна сè додека постои заедничка желба да се зачува емоционалната блискост. Додека постои, нема потреба да се грижите!
Здравје
Избегнувајте прекумерна храна.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 09, 2018 12:20 pm

Лав
Работа
Важно ви е да ги разрешите новите недоразбирања, но немате доволно доверба во одредени соработници. Некој ви нуди добра деловна можност, но во исто време очекува контра-услуга.
Љубов
Покажете дека имате силна волја и некои скриени богатства кога е тоа најпотребна. Непотребно ги преувеличувате вашите сомнежи.
Здравје
Повеќе шетајте.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 09, 2018 12:21 pm

Девица
Работа
Се обидувате да го наметнете вашето влијание врз соработниците. Сепак, постојат некои ситуации кои се чини дека го надминуваат вашето професионално искуство.
Љубов
Партнерот може или да ве едуцира на соодветен начин или да ве отстрани од излишните грижа. Уживајте, имате вистински партнер покрај себе!
Здравје
Бавете се со физичка активност.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 09, 2018 12:21 pm

Терезија
Работа
Ви се допаѓаат вашите бизнис идеи, но сеуште не сте сигурни за крајнаиот
исход. Избегнувајте варијанта на екстремно однесување и прекумерно однесување
пред соработниците.
Љубов
Пречувствително реагирате со многу незгодни одговори. Постојат ситуации со кои партнерот се соочува со поинаков начин. Не ги потиснувајте вашите чувства во друштво на личноста која добро ја познавате.
ЗДдравје
Обрнете внимание на поведри содржина.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 09, 2018 12:21 pm

Скорпија
Работа
Соработниците дејствуваат позитивно на вашето расположение. Имате доволно енергија за да се ангажирате на различни страни. Вие сте доволно способни за постигнување на свои деловни намери.
Љубов
Ќе добиете романтична забава во двојка. Уживајте во убави работи со својот партнер. Ако сте во моментов сами, релаксирајте се со вашите пријатели.
Здравје
Во одлична форма сте.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 09, 2018 12:22 pm

Стрелец
Работа
Околината позитивно реагира на вашите идеи и некој ве поттикнува да играте активна улога или на дополнителна креативност. Важно е да не ги изложувате вашите бизнис идеи без добра причина.
Љубов
Понекогаш во романтичната врска посакувате повеќе отколку што може да се добие, но нема причина да се жалите на саканата личност. Прифатете го она што го добивате.
Здравје
Добро се чувствувате.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 09, 2018 12:22 pm

Јарец
Работа
Сте наишле на различни ситуации кои го надминуваат вашето знаење или практично искуство. Сакате да се разликувате од другите соработници.
ЉУубов
Нема причина да одложувате состанок со едно лице или она што е неизбежно.Важно е да го направите она што го чувствувате.
Здравје
Хронична болка.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 09, 2018 12:22 pm

Водолија
Работа
Вие сте разочарани од нечие однесување и тоа ви дава за право да го разгледате заедничкиот договор или својата улога во деловната соработка.
Љубов
Обидете се да се однесувате кон љубената личност во духот на некои необични идеи. Партнерот е подготвен да одговори на вашиот повик и искрено сака да ве задоволи.
Здравје
Насочете ги своите мисли во позитивна насока.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 09, 2018 12:23 pm

Риби
Работа
Некој индиректно ве предупредува да го промените своето однесување, но вие не придавате посебно значење на лице за кого не ве поврзуваат заедничките деловни интереси.
Љубов
Нема потреба да избирате погрешната улога или да го испровоцирате вашиот партнер на нови ривалски односи.
Здравје
Вие сте во голема физичка форма.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Окт 13, 2018 11:00 am

Koga nema koj moram jas.

ВИКЕНД ХОРОСКОП (13 – 14 ОКТОМВРИ, 2018)

Овен

Сѐ се одвива според планот, токму онака како што сте ги замислиле работите, благодарение на својата внимателна работа. Врската во која се наоѓате е по малку проблематична, а вие размислувате да ја прекинете и да свртите нова страница во животот. Многу Овни кои седат на два стола ќе ги сносат последиците од непримерното однесување.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Окт 13, 2018 11:00 am

Бик

Со помош на шармот и сопствената сила, викендов ќе успеете да ги совладате проблемите. Реторичката дарба е изразна и треба да ја искористите. Благодарение на интелигенцијата ќе постигнете завидни резултати. Ќе се најдете во ситуација да доминирате и да добивате пофалби. Работите ќе се одвиваат во ваша корист.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 36 of 41 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 41  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот