ХОРОСКОП

Страна 37 of 41 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Окт 13, 2018 11:01 am

Близнаци

Имате моќ и не сакате тукутака да ја испуштите од раце. Правилно размислувате, но сепак, не преоптоварувајте ја околината со посесивното и диктаторско однесување. Мудрите потези ќе ви донесат убава заработувачка. Се наоѓате во период кога можете да очекувате подобрување во многу животни сфери, па и на деловен план.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Окт 13, 2018 11:01 am

Рак

Ќе дојдат до израз вашите дипломатски способности и ќе преговарате како вистински експерт, па очекувајте позитивни случувања на професионален план. Одлично ќе се разбирате со вашиот партнер, па без да се трудите ќе привлекувате обожаватели. Ако сте во врска поразговарајте со саканиот за вашата иднина, тоа ќе ви ја разгорува страста.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Окт 13, 2018 11:01 am

Лав

Вашите зборови ќе бидат полни со сочувство и разбирање, па многу лесно ќе допирате до срцата на луѓето. Сите недоразбирања ќе ги решавате по мирен пат, со разговор. Но, не заборавајте дека комуникацијата не се состои само од зборување, туку и од внимателно слушање.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Окт 13, 2018 11:01 am

Девица

Ѕвездите ви се наклонети и имаат позитивно влијание на вас. Тоа добро ќе се одрази и на вашата околина. Затоа, искористете ги шансите. Вашата планета на пријателство и љубов од викендов се наоѓа во исклучително поволна позиција. Можни се револуционерни промени кои ќе бидат позитивни.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Окт 13, 2018 11:02 am

Вага

Вежбањето и релаксацијата ќе направат чуда за вашето расположение. Ќе имате позитивна енергија и неверојатен сјај со којшто ќе ги привлекувате околните. Премногу се разликувате од околината за да ги прифатите сугестиите. Обидете се да им пристапите на проблемите и да најдете соодветно решение за нив.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Окт 13, 2018 11:02 am

Скорпија

Уживате во сите видови задоволства. Дишете со елеганција, љубов и сензуалност. Се наоѓате во фаза кога ја активирате цела креативна сила. На деловен план очекувавте повеќе, но моменталните околности се малку поинакви. Всушност, никој и не ви е виновен кога ги идеализирате соработницитe.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Окт 13, 2018 11:02 am

Стрелец

Она што го доживувате овие денови е еден вид изолација, дали доброволна или како одраз на повисоки околности. Самотијата е најдобар пријател, па искористете ја конструктивно. Обидете се да најдете подобар начин за осамување. Никогаш не сме толку успешни колку што би сакале.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Окт 13, 2018 11:03 am

Јарец

Не сакате околината да види кога ништо не ве интересира, па се повлекувате во свој свет во кој ги правите работите што ви причинуваат задоволство. Една од причините за лошата волја е некој здравствен проблем или прекин на пријателство. За што и да се работи, излезот ќе биде брз.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Окт 13, 2018 11:03 am

Водолија

Функционирате на повеќе страни. Мора она што сте го започнале да го завршите, бидејќи ќе бидете незадоволни доколку некои работи не ги доведете до крај. Искористете ги вашите организаторски способности кои денес ви одат во прилог. Со Стрелците можете да остварите идеална комуникација.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Саб Окт 13, 2018 11:03 am

Риби

Ќе донесете одлука поради која можеби ќе имате сериозни проблеми. Тоа првенствено се однесува на емотивниот живот. Сте почнале да грешите на тој план, па партнерот е на крајот на нервите. Бидејќи се уште не е доцна да се вразумите, свртете се кон работата.

https://srekja.mk/vikend-horoskop-13-14-oktomvri-2018/3/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Пет Окт 19, 2018 9:33 am

Indijanski decki.

Гуска (22 декември – 21 јануари)

Силните гуски се мирни, живеат во склад со природата и моралните вредности и остануваат верни на себе во текот на целиот живот. Тие се многу морални и одлучни личности, и најважни им се довербата и верноста. Можат да поднесат многу болка, но на нивното лице секогаш постои насмевка додека имаат вистинска љубов покрај себе.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Пет Окт 19, 2018 9:33 am

Видра (22 јануари – 18 февруари)

Видрите се родени хуманитарци. Тие се топли, љубезни и милостиви. Не можат да поднесат кога луѓето патат и сакаат да им помогнат. Со својата милост можат да ги променат живототите на луѓето околу нив, но и лесно да направат некој да се заљуби во нив.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Пет Окт 19, 2018 9:34 am

Волк (19 февруари – 20 март)

Многу независни личности со храбро срце. Тие се меѓу најпосветените, најдоверливите и најгрижливите личности. Многу интелигентни, но често и алчни. Или ќе ви веруваат целосно или ќе ве отфрлат од себе. Кај нив нема средина. Секогаш е сѐ или ништо.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Пет Окт 19, 2018 9:34 am

Сокол (21 март – 19 април)

Соколите се личности кои се насочени кон иднината. Имаат отворено гледиште за животот и тешко да осудат некогаш некого за неговите сфаќања или начин на живот. Тие живеат многу слбоодно, но и заштитнички се настроени кон оние кои ги сакаат. Секогаш летаат високо, но со себе ги носат и тие што ги сакаат.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Пет Окт 19, 2018 9:34 am

Дабар (20 април – 20 мај)

Овие личности се вредни сонувачи. Тие сакаат да ги градат нештата, без оглед на тоа дали станува за кариерата или пак туѓите пропаднати животи и соништа. Многу емпатија и нежност имаат во себе, но знаат да бидат и насилни ако некој им се заканува. Често поставуваат нови цели и принципи и сакаат да бидат креативци во животот.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Пет Окт 19, 2018 9:35 am

Елен (21 мај – 20 јуни)

Родените во овој знак се многу затворени и интровертни. Тивки се и се држат на страна, дури и во своето друштво на луѓе кои добро ги познаваат. Знаат да бидат многу забавни, но често сакаат повеќе да поминуваат време во осаменост, а природата им е втор дом.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Пет Окт 19, 2018 9:35 am

Клукајдрвец (21 јуни – 21 јули)

Клукајдрвците се одлучни, истрајни и полни со волја. Тие директно се движат кон целта, додека не постигнат успех. Нивната енергија е заразна и умеат да ги мотивираат другите. Не гледаат ништо освен целта во својот живот и не се смируваат додека соништата не им се исполнат како што замислиле.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Пет Окт 19, 2018 9:36 am

Лосос (22 јули – 22 август)

Луѓето родени во овој знак пливаат против струите. Тие се родени бунтовници и секогаш се борат против неправдите. Го гледаат светот поинаку од другите и ги рушат сите трендови. Тие се тврдоглави личности кои живеат на импресивен начин. Сакаат со сета своја енергија.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Пет Окт 19, 2018 9:36 am

Мечка (23 август – 22 септември)

Овие луѓе се страствени и лојални. Многу се заштитнички настроени, но не и посесивни. Нежни се кон оние кои ги пуштаат во својот живот, но умеат и да ги растргнат на парчиња оние кои ќе ги повредат своите сакани. Иако се смирени и топли, умеат да направат пекол од оние кои се бунат против нивниот авторитет.Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Пет Окт 19, 2018 9:40 am

Гавран (23 септември – 22 октомври)

Тивки, внимателни и таинствени по природа, гавраните знаат да бидат многу драги личности. Нивното гледање на светот сепак е многу мрачно. Обично не сакаат да ги повредат другите, но нивната комплицирана личност не е за секого. Мистериозни се по природа, многу затворени додека не најдат личност пред која ќе се отворат.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Пет Окт 19, 2018 9:41 am

Змија (23 октомври – 21 ноември)

Змиите се многу инстинктивни и мистериозни по природа. Имаат емпатија во себе, но нивните чувства се цврсто заклучени. Умеат да се стават во туѓа кожа и да го видат светот низ туѓи очи. Тие се меѓу ретките кои сакаат да разбираат, отколку да критикуваат. Тие се вистинско богатство.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Пет Окт 19, 2018 9:41 am

Був (22 ноември – 21 декември)

Овие личности се меѓу најмудрите и најталентираните личности на светот. Умеат да ги искористат своите шанси и да го извлечат најдоброто од светот. Таму каде другите гледаат мрак, тие гледаат нова шанса.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Пон Окт 22, 2018 11:58 pm

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (23 ОКТОМВРИ, 2018)
Окт 22, 2018Среќа На Денот, Хороскоп

Овен

Ќе имате две изедначени можности: Прво да завршите проект, одамна започнат, од кој ке добиете добар приход, и второ, да се вклучите во нешто сосема ново, но со непознат крај. Во секој случај, вашата финансиска состојба ќе се подобри.

Бик

Куп непланирани обврски ќе ве изненадат уште од утрото. Не брзајте да дадете согласност и да ги преземете сите за вас. Анализирајте ја ситуацијата. Повеќето нешта ќе можат да се одложат или ќе се покаже дека не се ваша работа.

Близнаци

Бидете искрени кон своите соговорници. Ако нешто не одобрувате или не ви се допаѓа кажете го тоа веднаш и директно. Ќе заштедите време и нерви за нивното надминување.

Рак

Внимателно бирајте ги вашите соговорници и бидете претпазливи со луѓето. Не е пожелно да споделувате ваши лични работи но и да дискутирате за перспективни идеи. Немојте да го криете вашето мислење, но немојте ниту да парадирате со него.


Почетна Среќа на денот СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (23 ОКТОМВРИ, 2018)
СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (23 ОКТОМВРИ, 2018)
Окт 22, 2018Среќа На Денот, ХороскопLIKEЛав

Не се нервирајте поради мали недоразбирања. Ќе успеете да ги средите, само ако останете мирни и реагирате мудро. Не се обидувајте да ја завршите целата работа за еден ден. Најважно е дека работите и не го губите времето на празни приказни.

Девица

Викендот за вас ќе биде работен. Денес е можно да се чувствувате истоштено. За среќа ќе ве израдуваат со добри вести, кои ќе делуваат стимулативно и освежувачки. Колку побрзо ја завршите старата задача толку подобра ќе биде вашата финансиска состојба.

Вага

Не се потпирајте ниту на среќа ниту на поддршка. Потпирајте се единствено само на себе. Ако сте сигурни во своите знаења, применувајте ги. Ако не сте сигурни, набљудувајте ги процесите и воздржете се од коментари.

Скорпија

Не се преправајте дека не ги забележувате проблемите и не се обидувајте повеќе да ги избегнувате. Одложувањето може да го дуплира негативниот ефект. Обидете се да го контролирате вашето непотребно трошење на финасиски средства за работи кои не се потребни.

Стрелец

Распределете ги вашите сили рамноправно и користете ги разумно. Ќе ви наметнат да завршите повеќе задачи, обидете се да ги завршите една по една, без да ги поврзувате. Помошта од другите може повеќе да ви наштети отколку да ви помогне.

Јарец

Потрудете се да го започнете викендот мирно, без да се зафатите да извршувате повеќе работи одеднаш. Денот ќе ви биде исполнет со впечатоци. До крајот на денот можете да почувствувате исрцрпеност и главоболка.

Водолија

Не е исклучена можноста некој од вашите најблиски да ве разочара со своето однесување. Бидете објективни. Размислете дали човекот постапил толку лошо или едноставно вие сте очекувале друго. Не се лутете беспотребно.

Риби

Создадете си концепт за работа. Колку повеќе лични работи решите, толку подобар резултат ќе добиете. Не почнувајте ништо за да му угодите на некој, слушајте ги вашите желби, ова е поволен ден за вас.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14188
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 23, 2018 6:39 pm

Horoskopce za utre.

Овен

Во комуникацијата со другите ќе имате тенденција да се задржувате на деталите. Не сакате да разговарате за баналности и да го коментирате времето. Барем, не денес. Имате потреба да дознаете што мислат и што чувствуваат другите, за да можете да ги увидите заедничките работи.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 23, 2018 6:39 pm

Бик
Денешниот ден е одличен, кога е во прашање работата, а посебно бизнисот и трговијата. Се очекуваат финансиски добивки и подобрувања. Некои од вас ќе имаат нови и интересни идеи за подобрување на приходите и буџетот.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 37 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 37 of 41 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот