ХОРОСКОП

Страна 38 of 41 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40, 41  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 23, 2018 6:40 pm

Близнаци
Неважно дали сте свесни или не, изгледате одлично во очите на другите. Се чини дека некоја ласкава светлина ја осветлува вашата личност. Искористете го сегашниот момент на секаков можен начин за да ги постигнете вашите цели. Авторитетите ќе бидат на ваша страна, а вие делувате трезвено, самосвесно и одговорно.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 23, 2018 6:40 pm

Рак
Се чувствувате бунтовно и неприлагодено. Можни се промени во дневната рутина како резултат на непредвидени околности на вашето работно место. Внимавајте на импулсивни и непромислени реакции и одлуки.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 23, 2018 6:40 pm

Лав
Месечината е во вашиот знак и прави плодни соодноси со другите планети. Ќе уживате во подобрените животни околности и ќе можете да го забележите растот, развојот и еволуцијата во различни сфери од својот живот. Ќе имате можности за убави моменти, забава, флерт и генерално позитивни меѓучовечки интеракции.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 23, 2018 6:40 pm

Девица
Очекувајте одговори на прашања кои ве мачат веќе подолго време. Сега ќе ви биде полесно да ги прифатите вистините од минатото за кои не бевте спремни. Нов увид – нова интеграција. Некои бикови ќе најдат решение за круцијален проблем. Прославете го моментот со вашите најблиски.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 23, 2018 6:41 pm

Вага
Се чини дека сте подготвени да направите голем исчекор кога е во прашање работа, затоа што вашата позитивна енергија ги привлекува другите кон вас. Ентузијазмот е заразен! Па, токму затоа колегите и соработниците ги поддржуваат вашите напори и залагања. Изавесни се кратки патувања.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 23, 2018 6:41 pm

Скорпија
Ќе бидете волни да внесете некои подобрувања и реформи во вашата работа, а за која сте прилично ентузијастично расположени. Можеби некој од вашата околина (соработниците) ќе се спротивстават на вашите намери, но ќе ви биде јасно дека Вие сте во право.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 23, 2018 6:41 pm

Стрелец
Денес усовршувајте ја вашата способност за хармонизирање и усогласување на врските и односите. Ако не го направите вие тоа, се чини дека никој друг не се залага за тоа. Ако знаете како да ги избегнете проблемите, сите ќе имаат корист од тоа.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 23, 2018 6:41 pm

Јарец
Ќе чувствувате спротивставени емоции кон некоја личност во положба на авторитет – надреден, шеф, родител… Од друга страна, околностите на приватно ниво се одвиваат на интересен и стимулативен начин. Обидете се да одржувате стабилен емоционален статус.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 23, 2018 6:42 pm

Водолија
Желни сте да направите нешто поинакво. Се чини дека ви е потребен стимул за да се задвижите. Направете некои мали промени во однесувањето или делувањето за да го задоволите поривот за возбуда и динамика. Испробувајте нови модели на однесување и пристап. Направете нешто што никогаш не сте го направиле. Ако сте сами, направете смел чекор! Кој е подобар од вас во љубовната игра?
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 23, 2018 6:42 pm

Риби
Интензивно размислувате за некои сегмети од својот живот и добивате различни увиди и заклучоци. Ќе ви бидат појасни некои работи од минатото и како резултат на тоа постигнувате повисока психолошка кохезивност. Додека ја планирате вашата иднина, одржувајте рамнотежа во односите и не ги запоставувајте обврските.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Саб Окт 27, 2018 8:05 pm

НИВНИОТ ЗБОР Е СЕКОГАШ ПОСЛЕДЕН: Ова се четирите најмоќни хороскопски знаци


Кога се вели дека нешто е „запишано во ѕвездите“ најчесто се мисли на идните случувања и она што не очекува во животот. Астрологијата според датата на раѓање ја креирале Вавилонците кои правеле карти за да ги предвидат настаните и временските услови.

Од сите 12 знаци во зодијакот, овие четири имаат многу моќни карактеристики. Ова се среќниците кои се најмоќните припадници на зодијакот.

Овен


Прв знак во хороскопот и како таков е навикнат да биде прв во соочувањето со многу ситуации. Поседува многу моќни особини како што се лидерските способности. Многу моќни лидери се родени во овој знак, вклучувајќи го Томас Џеферсон, Леонардо да Винчи. Многу познати личности од светот на забавата и шоу бизнисот исто така се родени во овој знак: Мараја Кери, Лејди Гага, Хит Леџер.

Лав


Уште еден огнен знак, а како и самиот елемент укажува дека станува збор за силна личност која има голема сила и моќ. Овие три карактеристики најдобро ги опишуваат луѓето родени во знакот на Лав. Доколку некој актер или актерка претставува инспирација, голема е веројатноста да е роден во знакот на Лав. Познати личности родени родени во овој знак се Џастин Тимберлејк, Мадона, Бил Клинтон.

Рак


Познат по својата топла и сочувствителна личност, а поради тоа Ракот има и многу пријатели и е омилен кај другите. Поради многубројните пријатели кои ги има, Ракот може многу лесно да стане лидер и личности на која луѓето и се обраќаат за совет. Поради тоа се познати како добри водачи и луѓе кои ги инспирираат другите. Некои Ракови кои се родени на 30. јуни можат да бидат само физички силни како што е Мајк Тајсон. Познати Ракови се Фрида Кало, Јулие Цезар, Џорџ Буш.

Скорпија


Оние кои се родени во знакот на Скорпија се многу страствени, а можебби поради тоа што имаат голема страст тие прераснуваат и во одлични лидери. Ретко кога Скорпијата не го добива она што ќе го посака. Скорпијата нема проблем да биде јасна и нема да се двоуми да ви го каже нејзиното искрено мислење кога ќе го побарате тоа од неа. Понекогаш нејзините зборови може да бидат болни и опасни, затоа изберете прашање на кое навистина сакате да се слушнете одговорот. Познати Скорпии се Пабло Пикасо, Рајан Гослинг и Кети Пери.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14188
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Саб Окт 27, 2018 11:37 pm

ХОРОСКОП: Овие знаци лесно се враќаат кај бившите партнери
27 Октомври, 2018


Рак и Риби

Родените во овие знаци се многу чувствителни личности кои често дозволуваат носталгијата да предвладее со нивните чувства. Филм, песна, серија – било што може да ги потсети на нивните поранешни партнери. Тие сакаат да останат во сигурна зона и постојано да се враќаат кај нив. Често се свесни за огромната чувствителност и затоа и се обидуваат да го искористат тоа.

Бик и Вага

Родените во овие знаци ја сакаат романтиката. Тие сакаат да веруваат дека постои сродна душа и често се во состојба со розови oчила да гледаат на своите бивши партнери. Затоа, им простуваат за она што го направиле.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14188
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Вто Окт 30, 2018 8:13 pm

Дневен хороскоп за 30. октомври 2018 година
30/10/2018

ОВЕН

Работа: Доколку имате патување, контакт со личности во знакот на Бик или Вага, ќе ви донесат успех, особено ако се врзани за странство.

Љубов: Слободните во овој знак ќе сакаат да бидат во својот дом во кругот со најблиските другари и пријатели. Уживајте со личностите кои ги сакате.

Здравје: Размислувате да посетите лекар.

БИК

Работа: Парите и финансиската добивка може да дојдат доколку прифатите соработка со поранешните соработници. Парите нема да бидат проблем дури и ако позајмувате на некому.

Љубов: Ќе бидете во прилика да го промените својот емотивен статус. Можно враќање на некоја личност од минатото.

Здравје: Пад на имунитетот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Размислувате повеќе на работата отколку што навистина работите. Морате да се свртите кон реалните остварувања.

Љубов: Вашата прилагодлива енергија дава можности да функционирате во секоја ситуација во која се наоѓате. Овој пат ново познаство за вас може да биде многу инспиративно.

Здравје: Добро.

РАК

Работа: Денеска машките во овој знак имаат повеќе среќа во работата отколку жените од истиот знак. Но, тоа жените не треба да ги обесхрабри.

Љубов: Пренагласени емоции, но и страв за опстанок на врска или брак. Ќе морате да бидете ментално посилни.

Здравје: Потиснување на емоциите.

ЛАВ

Работа: Разговор со една машка особа од знакот на Шкорпија, може да ви ја промени работата или да ви донесе полоша соработка со уште неколку соработници со кои сте во секојдневна комуникација.

Љубов: Слободните во овој знак се склони на идеализација, па можна е осаменост. Ќе барате друштво на пријатели, а не на партнерот.

Здравје: Внимавајте на стопалата.

ДЕВИЦА

Работа: Не смеете да бидете брзи, туку сигурни во своето знаење и квалитети. Повеќе да размилсувате за долгорочните планови.

Љубов: Внимавајте на разочарувањето. Често ви се случува партнерот да не биде искрен до крај, да биде оптоварен со лаги.

Здравје: Добро се чувствувате и покрај лошиот емотивен статус.

ВАГА

Работа: Голем оптимизам ве следи низ работната соработка. Финанските шпекулации стануваат гласни. Добро ви оди.

Љубов: Дилеми, неодлучност. Особено ако сте сами и не сте во врска или во брак, ќе морате да направите извесен пресек во емотивниот живот.

Здравје: Гојазност, внимавајте на исхрана.

ШКОРПИЈА

Работа: Ден кој повеќе е за комуникација со лица кои можат да ви помогнат околу вашите идни планови.

Љубов: Некој е заљубен во вас. Ако сте во брак или во врска, морате да ја прифатите личноста која живее со вас со сите маани и недостатоци.

Здравје: Добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Доколку работите во некој ресторан или угостителски објект, очекувајте многу динамичен ден. Другите ќе имаат успешен работен ден без многу турбуленции.

Здравје: Емотивно сте врзани за личнсот која работно е посилна од вас. Морате да се помирите со фактот дека некогаш и другата страна може да е посилна. Спуштете го нивото на суетата.

Здравје: Помалку алкохол и ноќен живот. Одморете.

ЈАРЕЦ

Работа: Вие имате јасни планови доколку сакате да почнете нешто ново. Денеска би можеле да повикате некој стар соработник, колега и да се посоветувате.

Љубов: Познанство ако сте слободни. Тоа е личност со која комуницирате подолг период. Можна е озбилна врска.

Здравје: Добар иминутитет.

ВОДОЛИЈА

Работа: Парите ви стигаат преку роднински врски. Размислувате околу одење во некоја друга земја.

Љубов: Низ работата стекнувате нови познанства. Водолиите во брак ќестп сакаат да излезат од домашните обврски.

Здравје: Осетливост на промената на температурите.

РИБИ

Работа: Работна соработка со личности кои имаат силен карактер. Можете да остварите добар контакт со некоја личност од знакот на Вага или Водолија.

Љубов: Доколку сте слободни, има пријател(ка) кој(а) е заљубен(а) во вас. Тоа е личност од знакот на Шкорпија. Добро размислете што ќе правите.

Здравје: Внивајте кога одите, може да паднете.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14188
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Нед Ное 04, 2018 11:26 am

Проблеми со партнерот и нервози за еден знак - хороскоп за 4.Ноември

Ова е дневниот хороскоп за 4. ноември.

Овен

Работа

Вие се грижите да делувате како вистински перфекционист пред некои луѓе, за да направите впечаток дека чувате сѐ под строга контрола и под будното око.

Љубов

Делувате динамично, шармантно и духовито во изразувањето пред својата околина. Бизнис или личен предизвик секогаш може да се трансформира во поширок успех кој остава добар впечаток врз животната средина.

Здравје

Добро се чувствуваш.Бик

Работа

Вие сте пред нова дилема. Дали некој си игра со вашата доверба или станува збор за одредено недоразбирање во средината што треба да се прифати како минлива фаза.

Љубов

Она што го сметате за интересно по вашето мислење, партнерот го гледа со одредена доза на недоверба или одбивање. Имате различни ставови.

Здравје

Вие сте нервозни.Близнаци

Работа

Вие сте ангажирани на различни страни, но сѐ има здрава граница на издржливост и позитивни можности. Користете ја енергијата рационално.

Љубов

Понекогаш поставувате преголеми барања за саканото лице. Нема потреба да се чувствувате несигурни и да ја потиснувате вистината во љуовен дијалог.

Здравје

Добро се чувствувате.Рак

Работа

Ви недостасуваат некои дипломатски манири и повеќе тактики во средбата со соработниците. Откривате повеќе детали отколку што ти треба. Сепак, нема причина да ве обвинуваат за неуспех.

Љубов

Се чини дека залудно размислувате за романтична средба или за погрешна личност која не е во вашата емоционална доминација. Ве очекува пријатно изненадување.

Здравје

Земете витамини.Лав

Работа

Претерувате со вашите амбициозни планови и сакате да се докажете на различни страни. Очекувате негативни коментари или коментари за одредени постапки.

Љубов

Недоразбирањата што ве придружуваат во дијалогот со блиска личност не се незначајни, но тие не се тема која треба постојано да се повторува. Опуштете се.

Здравје

Проблеми со зглобовите.Девица

Работа

Имате добра проценка на различните опции на деловната сцена и знаете како да дејствувате сугестивно на вашата околина. Со добро дизајниран стил на изразување, можете да добиете подобар ефект врз вашите соработници отколку со употреба на строга интонација.

Љубов

Ако вашата емоционална средба не изгледа премногу идилично, не го обвинувајте вашиот партнер за сите лоши моменти што моментално постојат во заедничкиот живот.

Здравје

Корегирајте ја исхраната.Терезија

Работа

Ако сте во непријатна ситуација, не ја повторувајте погрешната приказна. Понекогаш е тешко да се признае личниот пораз, особено кога постои личност која ќе победи во таква ситуација.

Љубов

Чувствувате емоционалната несигурност, избегнувајте непотребни возбудувања или авантуристички нагони кои можат да создадат нова непријатност. Олеснете си ја вашата совест.

Здравје

Добро се чувствувате.Шкорпија

Работа

Чувствувате потреба да заведете нов ред во вашата средина, но тоа го правите на погрешен начин. Соработниците имаат различни идеи за заеднички интереси и не ги разбираат сите ваши идеи.

Љубов

Вие сте добро расположени, нема причина да се избегнувате од некои „љубовни сигнали” што ги забележувате. Дозволете си некоја омилена забава.

Здравје

Потребна ви е пауза.Стрелец

Работа

Без оглед на нечија убедлива приказна и големи ветувања, ќе забележите дека работите се движат во погрешна насока. Кога сметате дека некој ги крши твоите права или интереси, станувате нервозни.

Љубов

За жал, ниту љубовната тема не целосно по вашиот вкус или мерка. Партнерот има некои приоритетни планови, но не се откажувате лесно од вашите намери.

Здравје

Пазете се од настинки.Јарец

Работа

Вие сте загрижени за нечии зборови и тоа со добра причина. Ако се грижите да ги зачувате вашите деловни и финансиски интереси, треба да користите малку итрина или некои методи на заобиколување.

Љубов

Вие сте во емоционална неусогласеност во однос на вашите желби и можности кои ве придружуваат. Ви пречи еуфоричното расположение на партнерот, чувството на оставање и емоционалната несигурност.

Здравје

Спијте повеќе.Водолија

Работа

Не дозволувајте некој во вас да иницира ниски страсти или желба за бизнис ривалство. Размислете за вашите предности и недостатоци во деловниот дијалог, бидете реални.

Љубов

Без оглед на тоа како таинствено се однесувате со некој близок, не можете целосно да го скриете вашето основно расположение или работи што ги потиснувате во себе.

Здравје

Задоволително.Риби

Работа

Сакате да оставите сценски впечаток за животната средина, така што повремено ќе ги преувеличувате вашите идеи или планови кои ги промовирате. За среќа, добивате поддршка

Љубов

Без оглед на вашиот статус или возраст, прифатете ја играта на заведување која во вас стимулира чувство на радоста. Со некој близок секогаш постои поубав и возбудлив дел од реалноста.

Здравје

Пазете се од повреди.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14188
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Вто Ное 06, 2018 6:53 pm

Голем љубовен хороскоп: Дали до крајот на оваа година ќе ја сретнете вашата сродна душа?
Големиот љубовен хороскоп ќе ви открие на што треба да внимавате, а на што да се препуштите ако сакате љубовта да успее:

Овен


Големиот љубовен хороскоп ќе ви открие на што треба да внимавате, а на што да се препуштите ако сакате љубовта да успее:

ОвенАко сте сингл: Фокусирани сте на постигнување на целите, па затоа оваа година љубовта ќе ви оди од рака. Доколку веќе имате симпатии кон некоја личност, големи се шансите тие да се развијат во врска. 2018-та е година во која ќе искусите стабилност и хармонија.

Ако сте во врска: 2016-та дефинитивно ќе биде ваша година. Иако сакате независност, откако ја пронајдовте идеалната личност целото време ќе сакате да и го посветите на неа. Поддршката од партнерот ќе ви помогне да ги надминете кавгите со блиските, па дури и финансиските проблеми. Кај долгите врски, можни се понуди за брак.

БикАко сте сингл: Потребна ви е доследност и не можете да ги поднесете непредвидливите луѓе. Барате човек кој си го одржува зборот. Ако запознаете некој таков, нема да зажалите ако брзо влезете во врска. Иако внимателност е вашето средно име, понекогаш е добро да ризикувате и да не знаете се однапред.

Ако сте во врска: Тврдоглавоста ќе ви донесе неволји и кавги. Инсистирањето на тоа да сте секогаш во право ќе ве доведе до кавги, па затоа во 2018-та повеќе посветете се на ставовите и гледиштата на партнерот. Време е за емотивна трансформација и смирување.

БлизнациАко сте сингл: Додека другите не можат да го тргнат погледот од вас, вие без проблем ќе останете со ладна глава. Сепак, не дозволувајте да ги игнорирате симпатиите кои вие ги имате. Верувајте им на своите инстинкти. Кажете им да на новите шанси, ова е одлична година за нови почетоци.

Ако сте во врска: 2018-та ќе ви разбуди емотивни конфликти. Главниот ќе биде дали и понатаму сакате да останете во врска или попрво би биле сами. Размислете дали партнерот и понатаму ве возбудува и изненадува. Не се плашете од големи одлуки само за да не останете сами.

РакАко сте сингл: Потребно ви е време за повторно да им верувате на луѓето, но оваа година храброста ќе ви се исплати. Искажувањето на симпатиите може да во донесе позитивни промени и стабилни љубовни врски.

Ако сте во врска: Вашите инстинкти нема да ве изневерат. Без разлика дали чувствувате дека „тоа е тоа“ и сакате да одите чекор понатаму или едноставно ќе сфатите дека нешто не е во ред – слушајте го внатрешниот глас. Можен е љубовен притисок кој ќе го надминете само со искрен разговор со партнерот.

ЛавАко сте сингл: Не претерувајте со анализирањето и направете го првиот чекор. Ќе се изненадите од резултатот. Ова е година кога сите ќе ве забележуваат, вклучувајќи ги и луѓето за кои мислите дека само вие чувствувате симпатии. Не бидете толку резервирани.

Ако сте во врска: Премногу сериозно ја сфаќате врската и тоа е добро, се додека имате разбирање за партнерот. Пред да направите било што, добро размислете дали тоа е од љубов или само затоа што партнерот тоа го очекува од вас. Проверете колку труд и напори вложувате, а колку добивате. Во 2018-та клучен е балансот.

ДевицаАко сте сингл: Пребирливи сте кога се работи за личностите со кои го поминувате времето. Сепак, редот знае да биде досаден. Не се плашете од предизвици и новости. Имајте поголема самодоверба за да го направите првиот чекор кога некој ќе ви падне во очи.

Ако сте во врска: Обожавате да му посветувате внимание на партнерот, но во 2018-та мора да внимавате да не се запоставите себеси. Верувајте и на интуицијата. Потребна ви е комуникација за да ги уништите препреките со кои ќе се соочите.

ВагаАко сте сингл: Можеби моментално не сте заљубени, но средината на 2018-та дефинитивно ќе ве изненади. Имате тенденција постојано да ги преиспитувате своите љубовни одлуки, па затоа оваа година мора да поработите на самодовербата. Ако влезете во нова врска, не поставувајте услови и граници на самиот почеток.

Ако сте во врска: Не се согласувајте на компромиси по секоја цена. Време е партнерот да го слушне вашето мислење. На моменти ќе чувствувате дека недостасува романтика, но тоа не значи дека се е завршено. Не бидете песимисти.

СкорпијаАко сте сингл: Многу тешко ќе им ја подарувате довербата на новите познаници заради претходните искуства. Тоа ќе ве промени и ќе ви изгради бариери. Намалете со ограничувањата ако сакате нов почеток. Ве очекуваат убави љубовни приказни по август 2018-та.

Ако сте во врска: Оваа година сетилата и претчувството ви се посебно изострени. Ако забележите сомнително однесување, не се плашите да повеќе да истражите. Веројатно ќе бидете во право. Мора да запаметите дека вие сте оние кои имаат право на среќна љубов, не на лаги.

СтрелецАко сте сингл: Оваа година сте импулсивни, што значи дека многу често ќе ги кажувате работите кои први ќе ви паднат на памет. Тоа ќе ви донесе непријатности кои нема да ги импресионираат симпатиите. Но, немате простор за грижа затоа што вашата искреност ќе биде ценета и до крајот на 2018-та со сигурност ќе започнете нова, послободна врска.

Ако сте во врска: Вашиот љубовен однос ќе биде поцврст од било кога, благодарение на довербата која ќе му ја покажете на партнерот. Емотивно ќе созреете како пар само ако се спротивставите на проблемите. Постојано целете кон нешто повеќе, наместо да критикувате. Само така до крајот на годината ќе ве следи хармонија.

ЈарецАко сте сингл: Искористете ја бестрашноста која е ваш заштитен знак и направете го првиот чекор. 2018-та е година на нови возбудувања, па затоа не смее да ги потиснувате емоциите. Промените кои ќе ви се случат оваа година ќе ви помогнат емотивно да созреете и да сфатите што сакате од идниот партнер.

Ако сте во врска: Големи се шансите да се соочите со проблеми, кои ќе ги надминете само ако емоциите ви се силни и јасни. На моменти ќе имате потреба да се изолирате од партнерот, па најдобро е тоа да му го објасните со време. Во спротивно, очекувајте кавги и сомнежи.

ВодолијаАко сте сингл: Ќе имате проблеми да ги изразите своите мисли, што не е типично за вас. Искористете ги напливите на самодоверба за да импресионирате. Можна е краткотрајна вознемиреност која не смее да ја искажете пред потенцијалните партнери. Намалете ги барањата, ако не сакате да се разочарате.

Ако сте во врска: 2018-та е година одлична за зацврстување на врската во секој аспект. Ако планирате брак, ова е идеално време. Август е месецот кој ќе ви донесе промени, па многу е важно тогаш да останете смирени и да бидете потпора на партнерот.

РибиАко сте сингл: Надминете ги стравовите и кажете го она што ви е на ум. Не ги намалувајте критериумите за никој, така само ќе донесете погрешни одлуки. Ако им подлегнете на сексуалните нагони и кратките авантури, внимавајте на тоа и да остане. Во спротивно, можни се недоразбирања.

Ако сте во врска: Запаметете дека не е во ред секогаш вие да сте во втор план. Почнете да се борите за себе и барајте поголема почит. Подгответе се за сериозни разговори и промени ако сакате да ја добиете љубовната бајка за која сонувате.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14188
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Вто Ное 06, 2018 7:11 pm

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (07 НОЕМВРИ, 2018)
Ное 06, 2018Среќа На Денот, Хороскоп

Овен

Некои од вас ќе бараат дополнителни објаснувања. Од долгите врски ќе се појави потреба за искрен разговор на чуствителни теми во кои потешко остварувате компромиси. Но љубов нема да ви недостасува. Партнерот ќе ве поттикне на планирање на иднината на вашата врска.

Бик

Ќе морате да превземете нешто посериозно, да се организирате како самите така и со своите соработници. Љубовниот живот може да биде центар на вашите интереси.

Близнаци

Идеална доза на оптимизам денеска ќе ви биде неопходна. Навистина ќе имате причина да се сожалувате себе си, но не бидете патетични и не ја малтретирајте околината, зборувајќи дека многу работите и дека немате време за себе.

Рак

Денеска очекувајте стресови. Поголемиот дел од настаните е поврзан со некоја личност од вашата непосредна околина, па најдобро би било што повеќе време да поминете сами. Не се потпирајте на никого и не се доверувајте.

Лав

Оние претставници на кои работата им дозволува тимско работење ќе бидат критички расположени кон своите соработници, а за тоа ќе имаат причина бидејќи нивната енергија и концентрација е далеку поголема отколку на колегите. Љубовните врски не се стабилни, а можно е да дојде и до разделба.

Девица

Не треба да имате доверба во сите колеги, постојат онакви кои не ви мислат најдобро. Во љубовта ве очекува хармоничен ден со доста разбирање и љубов од страна на вашиот партнер. Работната сфера денска во секој случај ќе биде ваша светла точка.

Вага

Ќе почуствувате големи ограничувања на работното место. За жал ви претстојат проблеми поради некоја работа од минатото, а исто така и некои законски одговорности. Но ќе имате време за аргументирана одбрана на вашите постапки.

Скорпија

Имате добри пријатели и сигурно не сакате да ги изгубите. Секако дека имате многу работи и обврски, но и пријателството е нешто за што треба да одвоите време. Поканете ги во вашиот дом, приредете им изненадување и покажете им дека ви значат.


Почетна Среќа на денот СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (07 НОЕМВРИ, 2018)
СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (07 НОЕМВРИ, 2018)
Ное 06, 2018Среќа На Денот, ХороскопLIKE
Стрелец

Ова не е добар ден за да започнете со поголеми работи, но не треба да се плашите и од поголеми неуспеси затоа што секогаш неможе да биде се во најдобар ред. Прифатете ги поразите и настојувајте да извлечете голема поука од нив.

Јарец

Ќе бидете емотивно нестабилни, што најповеќе ќе се одрази на вашиот приватен живот, но и доста негативно ќе делува и врз вашите работни задачи. Опасноста да влезете во кавги со околината е многу голема.

Водолија

Многу сте сериозни и тоа кон се и сешто. Средината не може да го разбере вашиот перфекционизам и настојување да одберете потешка варијанта. Доколку некој добронамерно ви укажува на направените грешки, вие многу се лутите и нервирате.

Риби

Ќе имате доволно енергија и елан за да можете да ги решите сите проблеми на кои ќе наидете. На работен план ве очекува експанзија како и подршка од претпоставените, а исто така и со финансиската страна ќе бидете задоволни.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14188
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Пет Ное 09, 2018 2:11 am

Овие хороскопски знаци се идални брачни партнери

Дали вашата врска ќе потрае или станува збор за авантура, зависи и од хороскопски знак.

За разлика од Шкорпиите и Близнаците кои се родени авантуристи, следните четири хороскопски знаци сонуваат за среќен и долг брак.

Девица
Девиците се свесни колку труд треба да се вложи во врската или во бракот, за да бидат успешни. Нивната висока интелигенција секогаш е предност во решавање на проблемите, а поради нивната директност, нема да можете долго да го криете проблемот кој ве мачи, бидејќи Девицата ќе го извлече од вас.


Вага
Луѓето родени во знакот на Вагите важат за најтрпеливи. Многу се зрели и одговорни и никогаш не им е тешко да се потрудат околу важните работи. Вагите се многу смирени, кои проблемите ги решаваат со многу љубов и внимание, што на нивните партнери им пружа сигурност и смиреност.

Бик
Биковите секогаш ги исполнуваат ветувањата, многу се сигурни и никогаш нема да ве разочараат со завршената работа. Нивната голема предност е упорноста и фактот дека никогаш нема да ви дозволат да го преспиете проблемот, напротив, ќе инсистираат на тоа веднаш да го решите.

Рак
Кај Раковите епматијата е најизразена, за разлика од другите знаци. Исклучително се грижливи и многу внимаваат да не повредат некого. Нивниот најголем страв е дека ќе завршат сами, па затоа кога се впуштаат во среќна врска, прават сè за да ја задржат.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14188
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Нед Ное 11, 2018 11:41 pm

Четири хороскопски знаци со најсилна интуиција

Интуицијата е емоција која е силно поврзана со астрологијата и спиритуалноста. Некои знаци се поинтиутивни од другите и тоа е сосема нормално. Тие се луѓето кои се однесуваат како да имаат шесто сетило.

Ова се знаците со најсилна интуиција.

РакРаковите ги чувствуваат сите работи многу длабоко. Иако не се свесни секогаш што точно да направат, чувствуваат кога нешто не е во ред. Тие се управувани од месечината и таа има огромно влијание на нив. Кога сте пријатели или во врска со еден Рак, тие секогаш знаат како се чувствувате и веројатно сте забележале како често ви даваат поддршка и кога нема да го побарате тоа од нив.

ШкорпијаНивниот симбол е моќната шкорпија, а тие се управувани од Плутон, тие имаат темна сензибилност и можат да видат низ темнината и кога другите нема да го направат тоа. Родените во овој знак имаат способност да „ги скенираат“ другите луѓе и да го откријат нивниот карактер само со еден поглед. Нивната инутиција е толку силна така што тие можат да скенираат и одредена ситуација и да сфатат што значи, многу пред другите.

ВодолијаУправувана од Уран, Водолијата има моќ да гледа многу подалеку од другите. Тие секогаш гледаат напред во иднината и многу често нивната интуција им помага да ги препознаат работите пред другите. Тие се силни визионери, односно најсилните во хороскопот токму благодарение на нивната интуиција.

РибиКога сите нешта се во хаос, Рибите се тие кои ќе останат смирени бидејќи нивната интуиција им покажува дека работите сепак ќе успеат. Тие се големи мистични сонувачи кои се многу поврзани со своите внатрешни чувства.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14188
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Нед Ное 11, 2018 11:41 pm

navistina pogodile za intuicijata ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14188
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by delta on Вто Ное 20, 2018 1:25 pm

osa напиша:Шкорпија

Нивниот симбол е моќната шкорпија, а тие се управувани од Плутон, тие имаат темна сензибилност и можат да видат низ темнината и кога другите нема да го направат тоа. Родените во овој знак имаат способност да „ги скенираат“ другите луѓе и да го откријат нивниот карактер само со еден поглед. Нивната инутиција е толку силна така што тие можат да скенираат и одредена ситуација и да сфатат што значи, многу пред другите.

osa напиша:navistina pogodile za intuicijata ....

.?<>ova e mn. tocno/.,,</.,pozz>?,?<

delta
delta

Број на мислења : 495
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Пон Ное 26, 2018 11:11 am

Horoskopceee za cela nedela.

Неделен хороскоп за периодот од 26 ноември до 2 декември

Во недела планетата Меркур го напушта знакот на Стрелец за да се врати, ретроградно во Шкорпија. Среќни денови се предвидени за водните знаци, а не толку среќни за Биковите, Лавовите и Водолиите. Во љубовта, воздушните знаци ќе бидат главни протагонисти. А вие, во кој знак сте родени? Прочитајте го неделниот хороскоп за периодот од 26 ноември до 2ри декември.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Пон Ное 26, 2018 11:12 am

Овен – Чувајте ги нервите!

Не грижете се ако на сентиментален план работите ви тргнат во погрешна насока. Месечината е негативно поставена во понеделник и ќе ви создава лошо расположение, но веќе од вторник ситуацијата се подобрува. Внимавајте на денот недела – Месечината и Венера ќе бидат во опозиција и би требало да ви донесат големи кавги со партнерот, затоа не впуштајте се во никакви дискусии и сочувајте си ги нервите.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Пон Ное 26, 2018 11:12 am

Бик – Искористете ја неделата

Сигурни сте дека направивте се за да ги истуркате напред вашите проекти? Не губете време, зашто се до денот недела, ѕвездите се подготвени да ви помогнат, носејќи ви контакти и отворајќи ви можности. Но, од недела, цела следна недела Меркур ќе биде во опозиција и ќе ви создава блокади. Најсреќни денови во неделата за љубов – дури четири дена! – понеделник, среда, четврток и петок.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Пон Ное 26, 2018 11:12 am

Близнаци – Издржете уште малку на работен план

Уште шест дена Меркур ќе биде во опозиција и потоа, конечно ќе почувствувате големо олеснување на деловен план. Почнувајќи од денот недела ќе стане се многу полесно за реализирање и ќе воспоставите стабилни односи со претпоставените и колегите. За сега, сметајте само на позитивните денови вторник и среда, најсреќни во неделата, и избегнувајте да барате одговори и причини за бавноста на проектите.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Пон Ное 26, 2018 11:12 am

Рак – Супер понеделник!

Вашата недела ќе почне со суперсреќен ден, понеделник, со Месечина во конјукција. Очекувајте убава вест или неочекувана прилика. Среќни на работното место ќе бидат и понатаму деновите, како четврток, петок и сабота. Единствено што љубовта нема да ви цути, ќе почувствувате тензии, бидејќи Венера е неповолна. Избегнувајте кавги со партнерот особено во централниот дел на неделата.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 38 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 38 of 41 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40, 41  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот