МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО

Пишување by osa on Вто Окт 27, 2015 12:40 am

Протест пред Влада, се бараат оставки од Груевски и Тодоров
26.10.2015 | 20:11
Македонија


„Го уништивте и искасапивте македонското здравство, а се лечите на приватни клиники надвор, дозволивте квалитетните лекари да заминат додека во болниците секојдневно умираат пациенти“, обвинија граѓаните кои вечерва протестираа пред Владата, откако деновиве починаа две трудници и едно девојче во гевгелиската и скопската државна болница.
 
Граѓаните  побараа  одговорност и оставка од премиерот Никола Груевски и министерот за здравство Никола Тодоров.  
Граѓаните протестот го организираа за неколку часа преку социјалните мрежи. Очекуваат поголема масовност следниве денови. 
 
Демонстрантите побараа надлежните да понесат одговорност и да ги напуштат функциите како чин на морална одговорност и поради серијата сообрајќајни несреќи во кои животот го загубија повеќе пешаци.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13902
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО

Пишување by defo on Чет Окт 29, 2015 9:36 pmТотален идиот, плус Охридските „стручњаци“..се тепило до тепило...А Грујо слушам од петни жили го бранел Тодоров.

defo

Број на мислења : 2072
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот