Деjли Меjл -Бугарка е звездата на Берлинале

Go down

Деjли Меjл -Бугарка е звездата на Берлинале Empty Деjли Меjл -Бугарка е звездата на Берлинале

Пишување by Гостин on Нед Фед 12, 2017 4:52 pm

Българската актриса Анжела Недялкова предизвика възторжени отзиви, представяйки премиерно "Трейнспотинг 2" в Берлин.

"Анжела Недялкова безпроблемно отново засенчи всички на премиерата на филма в Берлин", пишат от "Дейли мейл"

Вижте снимки >>

25-годишната актриса е описана още като "българската красавица в блестяща полу-прозрачна рокля" и "истинската кралица на червения килим".

В "Трейнспотинг 2" Анжела играе проститутка и гадже на Сик Бой. Тя се съблича за горещи секс сцени с Юън Макгрегър.

Изваяните крака на Недялкова бяха описани от британските медии като "изящество, достойно за завист". Те обявиха, че Анжела се е превърнала в европейска звезда само за няколко дни.

Тя бе похвалена за малката си рокля в телесен цвят и комбинацията с класически високи обувки и клъч в златисто.

Анжела се превръща в любимка на западноевропейската публика заради естествената си красота и непринудено излъчване, подчертани само с малко спирала за очи.

Да ебам и курветина "прославува" Бугариjа како проститутка.Ja сакам некоjа како Мариjа Кjури ама нема.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Деjли Меjл -Бугарка е звездата на Берлинале Empty Re: Деjли Меjл -Бугарка е звездата на Берлинале

Пишување by luxor on Пон Фед 13, 2017 5:43 pm

И оваа не е лоша.

95-годишната актерка Стојанка ги внесе Бугарите во ,,Гинис“

Деjли Меjл -Бугарка е звездата на Берлинале Stojanka-akterka-bugarija-696x448

,,Гинис’’ ја призна бугарската актерка Стојанка Мутафова за највозрасна активна актерка на светот, пренесе бугарски ,,Фактор’’. Стојанка, која живее и работи во Софија, влезе во книгата на рекорди, откако Бугарскиот културен институт во Лондон, со поддршка на поранешниот министер за култура, Ведни Рашидов, во ноември минатата година, ја предложиле актерката, која се уште била активна на сцената и редовно глумела во голем број на претстави, иако има 95 години.

Откако претставници на ,,Гинис’’ изгледале една од нејзините претстави, деновиве се чекало да пристигне писмото за официјално запишување на Мутафова во книгата на светски рекорди.

-Сакам само да знаете дека јас лично не сум барала поранешниот министер да ме предложи за ,,Гинис’’. Никогаш на никого во животот не сум му се молела за било што – изјавила актерката која што зад себе има стотици одиграни претстави.

Во Македонија, во 2014 година, Александар Чекоров и Александар Смилков влегоа во книгата на рекорди, откако туркаа автомобил повеќе од 24 часа во круг, во спортска сала, па со изминати 95,12 километри го срушија последниот рекорд во туркање на автомобил, кој што бил за изминати 84,2 километри. Исто така во 2014 година, околу 7.000 Македонци фатени на оро во Охрид се обидоа да го срушат Гинисовиот рекорд, но не успеаја, па рекордот за најдолго оро сеуште го држат Кинезите со вкупно 18.000 играорци.

http://fokus.mk/95-godishnata-akterka-stojanka-gi-vnese-bugarite-vo-ginis/
luxor
luxor

Број на мислења : 5383
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Деjли Меjл -Бугарка е звездата на Берлинале Empty Re: Деjли Меjл -Бугарка е звездата на Берлинале

Пишување by Гостин on Пон Фед 13, 2017 6:16 pm

Ова жена не само да доживе до 95 но е една од НАJГОЛЕМИТЕ актерки во комедии за сите времинjа на Бугариjа. Ако не си гледал филмот "Специалист по всичко" може да го изгледаш нема ништо по македонското прашанjе за тоа ке се насереш опд смеаSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Деjли Меjл -Бугарка е звездата на Берлинале Empty Re: Деjли Меjл -Бугарка е звездата на Берлинале

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот