Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Голема коалициjа

Go down

Голема коалициjа Empty Голема коалициjа

Пишување by Гостин on Сре Фед 15, 2017 4:03 am

Единственото решение кое ке остави албанските баранjа без последици.
Слушав Груjo мрн, мрн, мрн.Премолчува демек Рамковниот договор е нешто многу лошо и поради тоа не може ваква коалициja. Па ако е толку лошо нема да го почитуваш и ке го одмениш.Он не сака да го  менува ама мрн мрн мрн.Ама бил патриот и за тоа од што е патриот понеже никогаш не може да управува сам ке управува со албанци. Е ова не е никаков патриотизам. СДСМ не сака со Груjo поради криминал и така натаму и пак ке мора со албанци и ке изполни нивните бараниjа.Пак лошо.Да се разберат по некаква програма и да се коалират.Ja друго решение не гледам. дури да има други избори шо некоj се надева да управува сам со полно мнозинство? Кажано сосема просто докле се карате албанците ве цакат.ако па толку пак ке праат проблеми не може секогаш да ви е страв шо ке направат.Права имаат од доста та преку глава. Ако сакаат голема албаниjа ке има воjна. Не може тоа така.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Голема коалициjа Empty Re: Голема коалициjа

Пишување by Гостин on Вто Фед 21, 2017 2:29 pm

http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=030EFC8BC95B704A91D704899B138E6B
Хе хе ДПМНЕ го чита овоJ форумSmile добро утро како шо се кажува.Но нема да се оствари пошо не сте срби вака поделени ке ве ебе секоJ коj шо сака. Факт. А србоманските хиени ке сакат да го затворат ЗаевSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот