Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Стари слики - Македонија во 1920- 1930

Go down

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 Empty Стари слики - Македонија во 1920- 1930

Пишување by luxor on Сре Фед 15, 2017 5:41 pm

Бардовци, Скопје, Македонија. Во тоа време дел од јужна србија.

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 Bardov10


Последната промена е направена од luxor на Сре Фед 15, 2017 6:09 pm. Мислењето е променето 1 пати
luxor
luxor

Број на мислења : 5847
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 Empty Re: Стари слики - Македонија во 1920- 1930

Пишување by luxor on Сре Фед 15, 2017 5:42 pm

Носии од околината на Скопје.

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 Costum10
luxor
luxor

Број на мислења : 5847
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 Empty Re: Стари слики - Македонија во 1920- 1930

Пишување by luxor on Сре Фед 15, 2017 5:44 pm

Скопска Црна Гора.

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 In_sko10
luxor
luxor

Број на мислења : 5847
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 Empty Re: Стари слики - Македонија во 1920- 1930

Пишување by luxor on Сре Фед 15, 2017 5:45 pm

Македонија од времето кога била дел од стара србија.

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 In_sou10
luxor
luxor

Број на мислења : 5847
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 Empty Re: Стари слики - Македонија во 1920- 1930

Пишување by luxor on Сре Фед 15, 2017 5:46 pm

Бардовци, Скопје.

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 Near_b10
luxor
luxor

Број на мислења : 5847
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 Empty Re: Стари слики - Македонија во 1920- 1930

Пишување by luxor on Сре Фед 15, 2017 5:48 pm

Ново Село.

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 Novo_s10
luxor
luxor

Број на мислења : 5847
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 Empty Re: Стари слики - Македонија во 1920- 1930

Пишување by luxor on Сре Фед 15, 2017 5:49 pm

Улица во Охрид.

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 Street10
luxor
luxor

Број на мислења : 5847
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 Empty Re: Стари слики - Македонија во 1920- 1930

Пишување by luxor on Сре Фед 15, 2017 6:08 pm

Kратово.

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 Firesh10
luxor
luxor

Број на мислења : 5847
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 Empty Re: Стари слики - Македонија во 1920- 1930

Пишување by luxor on Сре Фед 15, 2017 6:11 pm

Кратово.

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 Kratov10
luxor
luxor

Број на мислења : 5847
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 Empty Re: Стари слики - Македонија во 1920- 1930

Пишување by Гостин on Сре Фед 15, 2017 8:02 pm


Еве од малце по касно квалитетот не е како на Трето полувреме ама се историски достоверниSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 Empty Re: Стари слики - Македонија во 1920- 1930

Пишување by delta on Чет Фед 16, 2017 10:07 am

mnogu be osloboditeli stanaa,.,a narodecot se taka zaeban od site.,/,
delta
delta

Број на мислења : 583
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 Empty Re: Стари слики - Македонија во 1920- 1930

Пишување by Гостин on Чет Фед 16, 2017 10:51 am

Не бе тоа е архивен филм, jа го пуштив зарад тоа што во него има луге и куки таму од 40 тите години а не зарад ослободуванjето според едни и окупациjата според други.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Стари слики - Македонија во 1920- 1930 Empty Re: Стари слики - Македонија во 1920- 1930

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот