Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НУМЕРОЛОГИЈА

2 posters

Go down

НУМЕРОЛОГИЈА Empty НУМЕРОЛОГИЈА

Пишување by Luxor Вто Фед 21, 2017 5:54 pm

Нумерологија: Пресметајте го животниот пат

Вашиот животен пат е тесно поврзан со личниот број. Покажува какви можности ќе ви се отворат, кои се вашите таленти и полиња на кои можете да успеете.

Пресметајте го бројот собирајќи ги цифрите од датата на раѓање, додека не добиете едноцифрен број.

На пример, ако сте родени на 09.06.1986 година, соберете броевите по редослед.

6 + 9 + 1 + 9 + 8 + 6 = 39

3 + 9 = 12

1 + 2 = 3

Вашиот личен број е бројот 3.

Ви останува уште да откриете каков ќе биде вашиот животен тек.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НУМЕРОЛОГИЈА Empty Re: НУМЕРОЛОГИЈА

Пишување by Luxor Вто Фед 21, 2017 5:55 pm

Значењaтa на сите броеви

Број 1 - Пат на лидер

Во овој живот ваша цел е да бидете задоволни сами со себе и да стоите цврсто на земја. Овие луѓе ги преземаат работите во свои раце. Мотивирани се и фокусирани, амбициозни, но не ги прифаќаат туѓите совети. Исто така се обидуваат да бидат перфекционисти и не толерираат грешки во работата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НУМЕРОЛОГИЈА Empty Re: НУМЕРОЛОГИЈА

Пишување by Luxor Вто Фед 21, 2017 5:55 pm

Број 2 - Пат на соработник

Во овој живот ваша цел е да ги совладате вештините на соработка. Овие луѓе имаат големо сочувство за другите. Тие се родени дипломати кои се обидуваат да ги решат сите проблеми со компромис. Чесни се и скромни, им даваат инспирација на сите околу себе. Имаат мал проблем со конкуренцијата и не поднесуваат притисок.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НУМЕРОЛОГИЈА Empty Re: НУМЕРОЛОГИЈА

Пишување by Luxor Вто Фед 21, 2017 5:55 pm

Број 3 - Пат на забавувач

Во овој живот ваша цел е да ги забавувате другите и да ги правите среќни. На овие луѓе им треба големо внимание и љубов, а тоа се обидуваат да го добијат со својата фантазија и остроумност. Овие луѓе како да живеат магичен живот, полн со среќни околности. Привлекуваат богатство, па затоа малку се трудат. Не можат да поднесат досада и осаменост. Можни се проблеми со паметно вложување на парите.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НУМЕРОЛОГИЈА Empty Re: НУМЕРОЛОГИЈА

Пишување by Luxor Вто Фед 21, 2017 5:56 pm

Број 4 - Пат на градител

Во овој живот ваша цел е да изградите успех со своја работа и вложен труд. Овие луѓе се педантни и организирани, штедливи, практични и обожаваат да ги гледаат резултатите од својата работа. Воедно се конзервативни и затворени во своите размислувања. Често пати се плашат од нови идеи и креативни промени.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НУМЕРОЛОГИЈА Empty Re: НУМЕРОЛОГИЈА

Пишување by Luxor Вто Фед 21, 2017 5:56 pm

Број 5 - Пат на продавач

Во овој живот ваша цел е да се стекнете со слобода, внесувајќи промени. Овие луѓе ги обожаваат новитетите затоа што се динамични, прилагодливи, свесни за својот талент. Овие луѓе ги мотивира натпреварот и желбата за поголем успех. Добро се снаоѓаат кога се под притисок. Но, неуредниот стил на живот и големите ризици може да станат проблем со текот на времето.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НУМЕРОЛОГИЈА Empty Re: НУМЕРОЛОГИЈА

Пишување by Luxor Вто Фед 21, 2017 5:56 pm

Број 6 - Пат на учител

Во овој живот вашата цел е да создадете рамнотежа и одговорност. Овие луѓе сакаат кога работите се во согласност и еднакви. Душевниот мир им е многу важен. Предадени се, верни и знаат да преземат ризик. Ја мразат неправдата, а сакаат конкретна и фер игра. Имаат обичај претерано многу да се мешаат во животот на блиските и да се грижат околу неважни работи.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НУМЕРОЛОГИЈА Empty Re: НУМЕРОЛОГИЈА

Пишување by Luxor Вто Фед 21, 2017 5:56 pm

Број 7 - Пат на самотник

Во овој живот ваша цел е да ги научите нештата од лично искуство. Овие луѓе се големи индивидуалисти. На нив им е потребно време само за себе. Имаат изразена интуиција и силна моќ на разбирање. Перфекционисти се и мразат да работат додека некој друг заработува. Исто така тешко ги прифаќаат туѓите совети и мразат физичка работа.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НУМЕРОЛОГИЈА Empty Re: НУМЕРОЛОГИЈА

Пишување by Luxor Вто Фед 21, 2017 5:56 pm

Број 8 - Пат на војник

Во овој живот ваша цел е да поставувате мали цели кои ќе ги исполнувате со борба. Овие луѓе ја сакаат борбата за моќ која го пополнува нивниот живот. Тие се силни и немилосрдни на патот кон остварување на сопствените цели. Успехот не доаѓа лесно до овие луѓе. Имаат мал проблем со искажување на емоциите кон луѓето што ги сакаат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НУМЕРОЛОГИЈА Empty Re: НУМЕРОЛОГИЈА

Пишување by Luxor Вто Фед 21, 2017 5:57 pm

Број 9 - Пат на хуманитарец

Во овој живот ваша цел е да се сочувствувате со целиот свет. Овие луѓе тежнеат да го подобрат светот и да го претворат во подобро место за живеење. Харизматични се и креативни. Често се наоѓаат на водечки позиции во хуманитарните движења. Тие се толерантни кон потребите на другите, но може да бидат прилично импулсивни кога нивната цел е загрозена. Обично не обрнуваат внимание на деталите.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НУМЕРОЛОГИЈА Empty Re: НУМЕРОЛОГИЈА

Пишување by misterija Вто Фед 21, 2017 7:14 pm

Значи дека јас сум хуманитарка со број 9.
Харизматична сум и креативна, но далеку сум од толерантна...делумно се согласувам со анализава на оваа нумерологија Smile

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 467
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

НУМЕРОЛОГИЈА Empty Re: НУМЕРОЛОГИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот