Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by Комита on Нед Фед 26, 2017 12:06 am

Здравко напиша:
Комита напиша:Татарче и ден денес вашите лаги се плитки и проѕирни дете може да ги побие. Вие сте некакви мелези кои краделе и сеуште крадат од околните народи. Од Бугарите сте го украле името а од македонците културата.

Гледам Бугарите не не блокираат за името. Колко до културата "Бели мугри" е од 1938 ма година и никоJ  не го крадеSmile
А инаку Jугословенскиот непроменет систем ви ги пере мозоците, малото дете е учено да ги мрази бугарите од 1 во оделение. Ако не веруваш прашаj го Лjубчо он не сакал да jaде бугарски кашкавал и пукал гумите на колите со бугарски таблички. За тоа зборел на српски среде ШтипSmile

А значи погодил Виктор, ти не си бугарско татарче ти си продадена душа од Македонија. Затоа не знаеш да бекнеш во одбрана на своето бугароманство а најгласен си кога ги побугаруваш и посрбуваш македонците. Мислиш дека со тоа ќе си ја испереш нечистотијата од предавството.

Комита

Број на мислења : 48
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by osa on Нед Фед 26, 2017 12:09 am

Комита напиша: Ако мислите дека тоа ќе ви го прават зошто ги гласавте?


eve kade mi e Ќе....ama iskreno nemozam jas so tebe ...ne sme na isto intelektualno nivo ,za zal ...ke ti preporacham da gi pochituvash pravilata na forumot ,za da ne te baniraat ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by Гостин on Нед Фед 26, 2017 12:14 am

Не бе, нели велиш дека  сме го украле од Бугарите името. Па ти кажувам дека Бугарите не не блокираат за името еве БугариJa нема никакви проблеми со тоа.Smile))) Инаку оса еве види го. Ако си Србин нема проблеми во РМ. Ама ако си Бугарин и гледаJ како се реагира. Ja  да го знаев блаже конески без грешки  одма би се направил да сум од РМ. ама од каде да знаем дека има вакви како Комита дека и така ке ме мислат за МакедонецSmile


Последната промена е направена од Здравко на Нед Фед 26, 2017 12:15 am. Мислењето е променето 1 пати

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by osa on Нед Фед 26, 2017 12:15 am

Комита напиша:
Здравко напиша:
Комита напиша:Татарче и ден денес вашите лаги се плитки и проѕирни дете може да ги побие. Вие сте некакви мелези кои краделе и сеуште крадат од околните народи. Од Бугарите сте го украле името а од македонците културата.

Гледам Бугарите не не блокираат за името. Колко до културата "Бели мугри" е од 1938 ма година и никоJ  не го крадеSmile
А инаку Jугословенскиот непроменет систем ви ги пере мозоците, малото дете е учено да ги мрази бугарите од 1 во оделение. Ако не веруваш прашаj го Лjубчо он не сакал да jaде бугарски кашкавал и пукал гумите на колите со бугарски таблички. За тоа зборел на српски среде ШтипSmile

А значи погодил Виктор, ти не си бугарско татарче ти си продадена душа од Македонија. Затоа не знаеш да бекнеш во одбрана на своето бугароманство а најгласен си кога ги побугаруваш и посрбуваш македонците. Мислиш дека со тоа ќе си ја испереш нечистотијата од предавството.

od koga VOLOT ,kako domashno zivotno sebe se imenuva za komita ? a komita ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by Комита on Нед Фед 26, 2017 12:16 am

Јас ги почитувам правилата а вие не знаете што да направите за да ги сокриете лагите на бугаризмот од македонците. Дури и продадена душа побургарчен Јуда мекедонски за триесет сребреници сте нашле за да го денационализира македонскиот народ. Не залудно е кажано дека јаничарите се најлоши па така за јаничарот што се издава за татарче ако не може да сме бугари тогаш барем да сме срби затоа што додека постои македонскиот народ таквите продадени за триесет сребреници ќе го носат својот срам и грев.

Комита

Број на мислења : 48
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by Гостин on Нед Фед 26, 2017 12:18 am

Комита напиша: ако не може да сме бугари тогаш барем да сме срби
Еве го целиот идентиттет под антиквичарската маскаSmile
А кога пишем србомани ми кажувате- абе какви србомани ова е минатоSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by osa on Нед Фед 26, 2017 12:20 am

zoshto ne mi odgovori bre komita ? te prashav zoshto VOL ima potreba da se imenuva sebesi za komita koga se znae deka e domashno zivotno ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by Комита on Нед Фед 26, 2017 12:23 am

Да, тоа го сакаш ти за да сокриеш дека триесет сребреници не се доволни да го покријат срамот и гревот што си го продал сопствениот народ.

Комита

Број на мислења : 48
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by Комита on Нед Фед 26, 2017 12:25 am

За тоа прашај го волот ако мислиш дека домашните животни можат да се именуваат.

Комита

Број на мислења : 48
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by osa on Нед Фед 26, 2017 12:25 am

a sega ke ja razvivash teorijata deka BUKVITE se vsushnost BROEVI Twisted Evil Twisted Evil


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by Гостин on Нед Фед 26, 2017 12:29 am

Комита напиша:Да, тоа го сакаш ти за да сокриеш дека триесет сребреници не се доволни да го покријат срамот и гревот што си го продал сопствениот народ.
Грев имат вашите дедовци и татковци. Но мало шо можеа да направат во комунистичката диктатура. Ти самиот немаш грев. Со такво образование ако не мразиш бугарите ти ке си просто ненормален.Вакво перенje  на мозок е достоjно и за нацистичка ГерманиJа и за Северна КореJа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by osa on Нед Фед 26, 2017 12:31 am

Комита напиша:За тоа прашај го волот ако мислиш дека домашните животни можат да се именуваат.

aj pomognimi kako beshe : V = 5 O = ? (ne mi teknuva ,daj pomogni) i L (sigurno Teo znae ,ako ti ne mi kazuvash)


inaku jas nemislam deka mozat ,tuku gledam se imenuvaat ,pa prashav zoshto imaat potreba za toa ???? se krijat od neshto ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by Комита on Нед Фед 26, 2017 12:36 am

Ти си прочитан освестено татарче немаш право да зборуваш за татковците и дедовците на македонците.

Комита

Број на мислења : 48
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by Комита on Нед Фед 26, 2017 12:38 am

Чудно ми е бидејки јас досега не сум видел разумни животни што можат да се именуваат.

Комита

Број на мислења : 48
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by osa on Нед Фед 26, 2017 12:42 am

Комита напиша:За тоа прашај го волот ако мислиш дека домашните животни можат да се именуваат.

pa te prashuvam de ,odgovorimi !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by Гостин on Нед Фед 26, 2017 12:45 am

Комита напиша:Ти си прочитан освестено татарче немаш право да зборуваш за татковците и дедовците на македонците.
A ти имаш право да ПРОДОЛЖУВАШ да повторуваш истата србоманска пропаганда? Па еве они се кодошени за еден разговор за Тито. Дури сега ти си живото доказателство како власта возприемаше некоJ да се нарече Бугарин во РМ.
Они се имале избор навистина. Или Голи оток или да молчат. Ти сега можеш со помали рискове да научиш вистината. Има интернет. Не е потребно да читаш бугарски страници. ЧитаJ енциклопедиJа Британика. Но ти не сакаш тоа. Ти сакаш да бидеш "бранител" за пари од ГруJо и фамилиJата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by Комита on Нед Фед 26, 2017 12:47 am

Јас ја знам и ја кажувам вистината освестено татарче ама на тие што се продале на татарите како тебе не им одговара.

Комита

Број на мислења : 48
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by Гостин on Нед Фед 26, 2017 12:48 am

КоJа вистина кажуваш? Повторуваш како изкопана плоча Jугословенската србоманска по своJата суштина пропаганда. Они били чисти словени бугарите били татари. Хехе колку треба да си глуп за да го поверуваш ова?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by Комита on Нед Фед 26, 2017 12:52 am

Какви татари? Вие сте мелези од најдолен вид без свое име, јазик, писмо и култура. Се сте украле од соседните народи дури и името.

Комита

Број на мислења : 48
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by Гостин on Нед Фед 26, 2017 12:55 am

Комита напиша:Какви татари? Вие сте мелези од најдолен вид без свое име, јазик, писмо и култура. Се сте украле од соседните народи дури и името.
Eве чисто нацистичка србоманска пропаганда. Држи вода само пред овците на пастирот. Внатре во РМ. A како си го покажеш носот надвор со ова сранJе и почнува големото ебенje:)

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by Teo on Нед Фед 26, 2017 9:08 am

Namali malku so navredite...Pravilata vazhat za site...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by Dino on Нед Фед 26, 2017 9:13 am

Здравко напиша:Нашите словенски соседи, Бугарите припаѓаат на Антите-Северјани, антите, а  не се чисти словени, туку некоја мешавина на словени и ирански племиња од Азија или пак словенизирани Иранци
Кажав дека нема да пишувам веке во таа тема ама еве оставивме србоманската пропаганда за 70 години и шо напраи? Дебугаризира бугарите прави ги на МАJМУНИ. Ова е чисто српска теза. ние србите сме чисти словени, а бугарите несе они се татари азиJати. Пазите сега гледаjте чистиот словен ноле на шо личи и "татаринот" на шо личи Cool
ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 TRbnVqY7sJjCP1HuWNa5-18192
ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 35434_660_370

A sto se dokazuva so toa sto se sporeduvaat sliki od srbin i bugarin?

Dino

Број на мислења : 549
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by Гостин on Нед Фед 26, 2017 10:40 am

Па докажува се дека српската "теориJа" прикажана тука како македонска дека они се чистите словени па бугарите се азиJати не држи водаSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by luxor on Нед Фед 26, 2017 10:52 am

Насјголемата глупост што може да се направи. По слики од две личности да им пресудиш на цели народи. И да го земеш за доказ кој што е и каков е.
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by OPOZICIONER on Нед Фед 26, 2017 8:47 pm

mu zaviduvaat na Nole, bolji e
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ - Page 3 Empty Re: ЛАГИТЕ НА БУГАРИЗМОТ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот