Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Криминалци

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Криминалци Empty Криминалци

Пишување by трендафил on Нед Фед 26, 2017 10:22 pm

Гледам дека често пати платениците на Сорос и следбениците на црпнатиот од Муртино зборуваат за Груевски како криминалец. Не знам врз основа на што се тие приказни. Дали Груевски е осуден за некое дело? Дали е амнестиран за некое дело или на негово барање му е поништена амнестијата?
Прашања за евентуалната идна власт.
Дали Зоран Заев е амнестиран криминалец за случајот Глобал? Дали побарал поништување на таа аболиција?
Дали Али Ахмети е амнестиран криминалец за тероризам? Дали побарал бришење на таа аболиција?
Поставете и вие некое прашање, па да дискутираме врз основа на факти.
Кај обвиненијата. Нели е Груевски обвинет за 100 евра штета врз општина Центар, како недокажан наредбодавач барем до сега, а Зоран Заев за 200 илјади евра кај Вицето и уште толку за црквата?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by Teo on Нед Фед 26, 2017 10:39 pm

Pa vrz osnova na negovite sopstveni priznanija vo bombite...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by трендафил on Нед Фед 26, 2017 11:18 pm

Бадијала те плаќаат. Батали ги бомбите. Во нив тој што ги објави сака да ги претстави работите на некаков начин. Со избор на делови од разговори без да се знае во која прилика се снимани, а можеби и со монтирање. Јас не зборувам за бомби туку за докази. Којзнае што бомби има чадорот за Заев кога мора да изигрува поголем Албанец од Албанците.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by luxor on Нед Фед 26, 2017 11:21 pm

Трендо како бе да ги баталиме бомбите кога таму се доказите за најголемите злодела кои Грујо и фамилијата им ги правеле на македонскиот народ? А ако има бомби и за Заев јас сум веднаш да бидат објавени. Ама изгледа вие сте се шпиунирале само меѓу себе. Од страв некој да не украде повеќе.
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by misterija on Нед Фед 26, 2017 11:23 pm

Мене ме занима зошто онаа огромна зграда на вмро-овците е дадена под хипотека??

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by трендафил on Нед Фед 26, 2017 11:26 pm

Земен е кредит од Комерцијална банка. Веројатно за избори. СДСМ е под хипотека вече неколку години. Не сум член на ниту една од овие две партии за да бидам загрижен за нивната финансиска состојба. Тоа е нивен проблем. Ме интересира што прават. Во моментов кој е за албанизација на Македонија, а кој не.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by luxor on Нед Фед 26, 2017 11:37 pm

Сре земале кредит од оној комуњар Костов? Министерот за внатрешни на Бранко? Зарем не ви е срам?
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by osa on Нед Фед 26, 2017 11:43 pm

трендафил напиша:Земен е кредит од Комерцијална банка. Веројатно за избори. СДСМ е под хипотека вече неколку години. Не сум член на ниту една од овие две партии за да бидам загрижен за нивната финансиска состојба. Тоа е нивен проблем. Ме интересира што прават. Во моментов кој е за албанизација на Македонија, а кој не.

trendafilcho daj prashaj go tvojot zoshto VOOPSHTO PREGOVARASHE SO DUI ???? zoshto odma ne mu gi ponudi na Zaev svoite 51 pratenik?????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by osa on Нед Фед 26, 2017 11:47 pm

трендафил напиша:Земен е кредит од Комерцијална банка. Веројатно за избори. СДСМ е под хипотека вече неколку години. Не сум член на ниту една од овие две партии за да бидам загрижен за нивната финансиска состојба. Тоа е нивен проблем. Ме интересира што прават. Во моментов кој е за албанизација на Македонија, а кој не.

a ako Ali se soglaseshe da formira vlada so gujo ,potochno ako Ali prifateshe uslov od gujo da ne se prodolzi rabotata na SJO ,shto togash ke kazeshe deka nema da im ja prifati platformata na DUI ....aj bre trendo kako dozvoluesh da te manipuliraat ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by osa on Нед Фед 26, 2017 11:51 pm

трендафил напиша:Земен е кредит од Комерцијална банка. Веројатно за избори. СДСМ е под хипотека вече неколку години. Не сум член на ниту една од овие две партии за да бидам загрижен за нивната финансиска состојба. Тоа е нивен проблем. Ме интересира што прават. Во моментов кој е за албанизација на Македонија, а кој не.

ama ovie ko najbogata partija u evropa kako moze da zemat kredit pod hipoteka ...matno trendo i toa mnogu ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by трендафил on Пон Фед 27, 2017 9:55 am

Секој што има трошка ум му е јасно дека не може партија во Македонија, што има 2 милиона жители и релативно мал број на градови да биде побогата од партија што само во Лондон или Париз има повеќе објекти. Лагата е во тоа што целата зграда не е седиште на ВМРО, туку само еден дел што ВМРО го има добиено од приватниот инвеститор како надомест за одстапувањето на плацот. Јас не сум член на ВМРО, па не ме интересира како ги трошат своите пари и зошто исто како што направи СДСМ пред неколку години го дала имотот под хипотека. Колку што знам кредитот не е повлечен, а според договорот може да се повлекува во одреден период во иднина. Веројатно на предвремените избори.
Ајде повторно да напишам дека јас често пишувам дека сите криминалци треба да одговараат. Вие очигледно го сметате Заев за Бог, за безгрешен, па никогаш не сте напишале дека треба да одговара доколку евентуално направил некаков криминал. Вие верувате и дека во Диво Насеље немало терористи, туку само политичари што сакале да одржат прес конференција на која требало да ја промовираат вашата платформа за двојазичност и дека полицајците не загинаа од оружјето на Терористите, туку од јачината на нивниот социјалдемократски ум.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by Teo on Пон Фед 27, 2017 5:33 pm

Taka e Trendafile...Sekoj shto ima troshka um kje se zaprasha kako taa partija stanala pobogata od tie vo Gerrmanija ili Anglija osven so kradenje od narodot na taa bedna drzhava od dva milioni zhiteli...Kje bea povekje ako ne beshe belata chuma narechena dpmne zaradi koja 600 iljadi moraa da se iselat od rodnata drzhava...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by трендафил on Пон Фед 27, 2017 7:56 pm

Пак раскажуваш соништа или приказни пласирано од платениците на Џорџ Сорос. ВМРО не е побогато ни од СДСМ во Македонија. Не е целата зграда сопственост на најголемата политичка партија во Македонија, СО проценка на тимот на Хари Костов од Комерцијална банка имотот вреди 3 милиони евра. СДСМ заложи само дел од имотот за 1,6 милиони евра. Види повеќе

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by luxor on Пон Фед 27, 2017 9:00 pm

КОго лажеш?

ВМРО ДПМНЕ една од најбогатите партии во Европаhttp://novatv.mk/vmro-dpmne-edna-od-najbogatite-partii-vo-evropa/

ФОТО: Објавените имотните листови од СДСМ за имотот на ВМРО-ДПМНЕ

http://fokus.mk/foto-objavenite-imotnite-listovi-od-sdsm-za-imotot-na-vmro-dpmne/
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by трендафил on Сре Мар 01, 2017 3:34 pm

А зошто паралелно не ги објавите и имотните листови со имотот на СДСМ, најбогатата партија во Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by luxor on Сре Мар 01, 2017 7:19 pm

Тоа е клучното прашање. Зошто вие дпмне-офците не ги објавите паралелно имотните листови на СДСМ. Можеби затоа што не краделе како вас и не се толку богати?
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by Teo on Вто Мар 28, 2017 1:22 pm

Shto e ova Trendafile...Zvrle izgleda go napushta brodot shto tone...Da ne se sprema lichno da podnesuva obvinenija protiv dpmne-ofcite koi nelegalno prislushuvaa nad 20K gragjani t.e. da premine vo SJO???

Зврлевски: Нелегалното следење на комуникациите доведе до голема општествена криза во Македонија
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by трендафил on Вто Мар 28, 2017 10:50 pm

Тоа е точно. СО нелегалното прислушкување од екипата на Верушевски и странски тајни служби привремено дојдовме до општествена криза, но која за среќа доведе до тоа народот да се разбуди и повеќе никогаш не ќе може некоја будала од Муртино или Брисел или Вашингтон да предизвика криза во нашата земја. И да дојде до криза ќе се решава во Собранието, а не во клубот на пратеници или во Пржино.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by Teo on Сре Мар 29, 2017 4:21 pm

Ili ti lazhesh ili Goca i Sashe bile totalno nesposobni pa Verushevski pravel shto saka vo MVR...Ako prvoto e tochno dobro e sto takvi lazhgovci ne se povekje nja vlast...Ako pak e tochno vtoroto dobro e shto takvi nesposobnjakovichi ne se povekje na chelo na drzhavata...Kako i da svrtish padot na dpmne oznachuva zhivot za Makedonija...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by defo on Чет Мар 30, 2017 9:41 pm

На Ивона Талевска, главната уредничка на весникот „Вечер“, веќе подолго време и е блокирана трансакциската сметка, дознава „Фокус“. Скопски адвокат, кој се обидел да наплати долг од Талевска, не успеал бидејќи извршителот му кажал дека сметката е блокирана.

Адвокатот појаснува дека требало да наплати околу 1.500 евра за адвокатски трошоци и судски такси, односно Талевска изгубила два судски спора за клевета и навреда, па сите трошоци паѓаат на товар на оној што го губи предметот. Во случајот Талевска била тужител, односно се почувствувала наклеветена и навредена од новинарски текстови, па поднела две тужби против новинари, една против Бранко Геровски, и втора против Мери Јордановска и Јадранка Костова. Но, бидејќи судот не пресудил во нејзина корист, сега треба да ги подмири трошоците.

Како што адвокатот појаснува за „Фокус“, од извршителот дознале дека Талевска има автомобил на свое име, па доколку не ги подмири трошоците ќе се обидат да ги наплатат преку возилото.

Се обидовме да добиеме став и од Талевска, но таа не одговори на нашите телефонски повици.

Неодамна Специјаното јавно обвинителство отвори истрага против уредничката, односно со случајот „Тифани“ ја истражуваат работата на фирмите „Смарт центар“ и „Смарт груп“ во кои Талевска некогаш била директорка.

Според обвинителката Фатиме Фетаи фирмите со префикс „Смарт“ затаиле данок во вредност од околу 37.000 евра, додека самата управителка нешто над 16.000 евра.

Сомнежот на СЈО е дека осомничената преку фирмите си купувала облека, накит и други предмети за лична употреба и овие расходи ги пријавувала како трошоци со кои наводно купувала опрема за фирмите со кои управувала.

Па па па, го примила Ивончево, па дури и судски спорови изгубила, растур систем е готова е.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by Teo on Пет Мар 31, 2017 11:08 am

Џоле, спаси се, не биди будала!

Искрено, да сум јас на местото на фикусот Иванов, не би чекал парламентот да констатира дека сум „киднапиран“ и спречен да ја извршувам својата функција, туку самиот би го известил Собранието за таа тажна околност. За да се спасам од кривичен прогон во Македонија, или утре во Хаг, ако, не дај боже, агресијата на улиците заврши со насилство и со жртви.

Gero zamolchi ne jadi govna...Ako posle se shto napravi fikusot ostane nekaznet i dozhivotno toven od prite na gragjanite, shto kje ni e togash promena na vlasta...Za da raboti isto kako ovaa na pastirot...Vo stilot premini od nasha i nie em kje zaboravime em kje te nagradime...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by трендафил on Пет Мар 31, 2017 10:38 pm

Не може секој што не соработува со Џорџ Сорос и неговите претпоставени неофашисти да оди во затвор, како што вие посакувате. Интересни се и лагите што ги цитирате. Нема никакво обвинение против Ивона Талевска од страна на вашето обвинителство, туку против фирма на нејзината мајка. Дали ќе се покаже дека има некаков криминал или криминалци се тие од СЈО ќе покаже времето. До сега имаме само виртуелни обвиненија, без обид за судска разврска. А првиот термин од рокот на траење на СЈО полека истекува.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by defo on Саб Апр 01, 2017 4:49 pm

Ај Трендо идеме по ред.....
1. Не е проблем што Ивонче купила гаќи, и Латас Душек..проблем е што преку нивното купување во корист на фирма се праи криминал. Ми е криво што не ти ги чувам сите постови, баш кога се жалев дека платив казна за тоа што сум купил гуми за кола, која не е на име на фирма, ти ми објаснуваше гачки......истото е и ова купиле душеци и гаќи, а душеци и гаќи се основни средства само ако станува збор за јавна куќа.
2.Со ова обвинение се потврдува моето тврдење, дека во одредни фирми Горан Трајкоски и УЈП не се влезени со години, замижуваат пред криминалот на ДПМНЕ и пуплените.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by defo on Саб Апр 01, 2017 5:34 pm

Го изгледав видеово, на гости Латас во Јади Бурек

За тоа што тврди Латас има суд, и таму може се да се докаже. Друго, приказниве на Латас, доаѓаат од Љупчо Палески, екс сопственик на магазинот Старт, кој ја пронаоѓа Мирка. Газда на кинескиот Ѕид во парк. целта на Љупчо е распаѓање на СДСМ. Зошто и како не знам. Утре слушајте го во Центар кај Васко Хефталица.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by трендафил on Саб Апр 01, 2017 10:11 pm

defo напиша:Ај Трендо идеме по ред.....
1. Не е проблем што Ивонче купила гаќи, и Латас Душек..проблем е што преку нивното купување во корист на фирма се праи криминал. Ми е криво што не ти ги чувам сите постови, баш кога се жалев дека платив казна за тоа што сум купил гуми за кола, која не е на име на фирма, ти ми објаснуваше гачки......истото е и ова купиле душеци и гаќи, а душеци и гаќи се основни средства само ако станува збор за јавна куќа.
2.Со ова обвинение се потврдува моето тврдење, дека  во одредни фирми Горан Трајкоски и УЈП не се влезени со години, замижуваат пред криминалот на ДПМНЕ и пуплените.
Не знам од каде имаш податоци за предистражна постапка бидејќи таа според законот е тајна се додека не се излезе со обвинение. Дали Латас и не Ивона Талевска туку мајка и исто како тебе ќе платат казна ќе видиме. Во секој случај СЈО е далеку од наводно украдените милијарди евра од соништата на човекот што Еди Рама го црпнал од нива во Муртино и од соништата на неговите обожаватели. Од СЈО не очекувавме да се занимава со гаќи и душек или со скршениот прозорец во општина Центар, туку со многу посериозни работи. Барем такви беа најавите на слугата на албанскиот премиер.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Криминалци Empty Re: Криминалци

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот