Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Посакала шута рогови, останала без уши

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by трендафил on Чет Мар 02, 2017 10:53 am

Изгледа дека на нашите сожители од Албанската етничка заедница ќе им се случи поговорката од насловот на темава. Едноставно го промашија моментот за максималистичките барања од платформата на Еди Рама која ја прифати и една македонска партија. Сакаа да го фатат последниот воз затоа што работите во светот се менуваат па обидот на една глобализаторска група од која познати во јавноста се Обама, Клинтонови, Џорџ Сорос, Ангела Меркел и да не набројувам кои сакаа промена на светот и со помош на бегалците од северна Африка и Блискиот Исток да ја стават својата шепа врз Европа, а сметаа дека САД се веќе освоени, па како стари соработници на светските бандити сакаа да завладеат со Македонија. Ако со 20% се обидоа да го направат ова, што ќе направеа ако беа повеќе.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by Teo on Чет Мар 02, 2017 5:19 pm

I na niv no i na vas dpmne-ofcite kje vi se sluchi sudenje za velepredavstvo zatoa shto rabotejki za stranski drzhavi smislivte platforma za raznebituvanje na makedonskata drzava i narod, narechena majski dogovor koj veruvajki deka kje pobedite na izborite duri i go objavivte na sajtot na vladata...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by трендафил on Чет Мар 02, 2017 9:20 pm

Мајскиот договор е од 2008 година и ме мрзи сега да пресметам колку пати од тогаш победи ВМРО на различни избори. Но сега тој договор е еднострано раскинат од страна на Македонците со албанско етничко потекло па победниците на изборите во иднина послободно ќе можат да формираат влада. Не знам дали тоа ќе биде единствената загубена привилегија на албанофоните Македонци, но доколку дојде до револуција ќе ги загубат сите привилегии. Ќе имаме граѓанска држава во која сите гласови се еднакви, во која без разлика на етничката припадност ќе бидат вработени најдобрите. Не знам дали вие сте ја прочитале платформата што ви ја наметна Еди Рама или ја прифаќате на слепо, но во неа се предвидува и приватните фирми што котираат на берза да мораат да вработуваат според фашистичката Рамковна спогодба.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by Teo on Чет Мар 02, 2017 9:24 pm

Ubavo shto priznavash deka ushte od 2008 vie dpmne-ofcite zaedno so vashite brakja uchkite go planirate unishtuvanjeto na drzhavata na makedonskiot narod kako i negovo totalno raznebituvanje...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by defo on Чет Мар 02, 2017 11:32 pm

трендафил напиша:Не знам дали вие сте ја прочитале платформата што ви ја наметна Еди Рама или ја прифаќате на слепо, но во неа се предвидува и приватните фирми што котираат на берза да мораат да вработуваат според фашистичката Рамковна спогодба.

Прво стави прин скрин или некаков доказ од документот дека е така ко што кажуваш, бидејќи ова е сериозно обвинение. Второ, што ако и ДПМНЕ ја прифатило платформава, како таква.


defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by osa on Пет Мар 03, 2017 12:54 am

defo напиша:
трендафил напиша:Не знам дали вие сте ја прочитале платформата што ви ја наметна Еди Рама или ја прифаќате на слепо, но во неа се предвидува и приватните фирми што котираат на берза да мораат да вработуваат според фашистичката Рамковна спогодба.

Прво стави прин скрин или некаков доказ од документот дека е така ко што кажуваш, бидејќи ова е  сериозно обвинение.  Второ, што ако и ДПМНЕ ја прифатило платформава, како таква.


od vecherashnoto intervju na g-din Zaev ...oni,SDSM ne zboruvale za nikakva platforma bidejki DUI seushte veli deka ke razmisluva dali da bide vo vlasta ili da poddrzi malcinska vlada od opozicija .Koga ke go dobie Zaev mandatot duri togash ke se otvorat site karti na masa i ke pochnat SUSHTINSKITE PREGOVORI ZA VLADA ,no ako DUI odluchi da vleze vo vlada ...dosega zoshto da pregovaraat koga Zaev seushte nema mandat i shto ako ne go ni dobie zoshto mu e gubenje vreme i energija koga ne e na chisto dali ke bide idniot mandatar ili ne ...zatoa znachi nikoj od SDSM ne ja nitu prifatil nitu odbil platformata zatoa shto seushte nemaat mandat za da pregovaraat ....


e sega od drugata strana ,DPMNE ja prifatilo platformata i oni pregovaraa so DUI bidejki go imaa mandatot za sostav na vlada ,taka da site tochki gi prifatile ,edinstveno ne prifatile da se prodolzi mandatot na SJO i zatoa ne se dogovorile za vlada pa gujo moral da go vrati mandatot na ivanov ....

ova e vistinata koja ja kazaa javno na televizija 24 ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by трендафил on Пет Мар 03, 2017 9:58 am

Овде не се дебатира за Заев доколку не станал Албанец во меѓувреме без тоа јавно да го објави, па нема да ви одговарам на прашањата што се надвор од темата. Поставете ги на некоја од другите теми. Во врска со темата ќе одговорам дека извор се партиите на Македонците со албанско етничко потекло и телевизиите на ова малцинство што е предмет на темава. Патем не видов принт скрин или доказ за ниту едно обвинение иако имате свое СЈО. Навистина ли верувате во тоа дека на ДУИ му било поважно ова обвинителство од двојазичноста и другите барања на албанофоните Македонци. Жал ми е што морам да напишам дека мислам дека човек мора да биде мноооооооогу будала за да поверува во такво нешто, со напомена дека не сум психијатар па можеби грешам.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by Teo on Пет Мар 03, 2017 10:35 am

Tochno Trendafile...zaev ne tema na muabet...Ovde se diskutira za predavstvoto na pastiort i dpmne-ofcite koi se spremni da predizvikaat megjuetnichki konflikt i da ja unishtat drzhavata na makedoncite samo za da mozhat da gi zachuvaat parite ukradeni od makedonskiot narod...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by трендафил on Пет Мар 03, 2017 11:02 am

Знам дека ти секогаш сакаш да не се дискутира за Заев и те разбирам затоа што и јас би се срамел кога би поддржувал некој што прави такви работи, но овде тема се Македонците со албанско етничко потекло, а тоа не е Груевски, а колку што знам, пошто тој стално ги менува ставовите не е ни Заев.
Затоа ќе напишам и дека членот на вашето потесно раководство Мухамед Зекири претеше дека доколку неговата партија СДСМ не ја прифати тиранијата (платформата од Тирана) ќе помине во Беса. Не знам ни дали ти си станал Албанец, затоа што според тоа што го пишуваш на темава не посакуваш ние Македонците да не бидеме поразени во кризата што ја инсталираа странци од т.н. меѓународна заедница во Македонија која до сега секогаш беше на страната на Македонците што се именуваат како Албанци.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by Teo on Пет Мар 03, 2017 1:21 pm

Se razbira deka nema da se diskutira za Zaev...Toj ne e kriminalecot shto ukrade milijardi od sopstveniot narod i sega so brakjata vi uchki pravi plan da ja unishti drzhavata za da ne mora da gi vrakja parite i da lezhi zatvor...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by трендафил on Саб Мар 04, 2017 11:18 pm

Разговарај со својот психијатар да пронајде начин да ти допре до мозокот информацијата дека Груевски побара и доби бришење на амнестијата, за разлика од Зоран Заев и Али Ахмети кои се единствените амнестирани лидери на политички партии.
Ако сте сигурни дека граѓаните ја поддржуваат платформата на Еди Рама што ја прифативте, не знам зошто бегате од избори.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by luxor on Саб Мар 04, 2017 11:20 pm

Без лаги Трендо, сите знаеме дека фамозната платформа е мајскиот договор меѓу Ахмети и Грујокио.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by трендафил on Саб Мар 04, 2017 11:27 pm

Очигледно имаш проблеми со приемот на информации. Ќе се обидам да ти објаснам, иако не верувам дека ќе го разбереш тоа, дека Мајскиот договор е од 2008 година, а дека платформата на Еди Рама се случи во оваа година, после изборите, па изборна измама е нејзино спроведување без претходни избори. Да беше платформата од Груевски, сигурно е дека Заев немаше да ја прифати. Му влегува само западно, без разлика дали се работи за Тирана, Брисел или до скоро Вашингтон.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by luxor on Саб Мар 04, 2017 11:32 pm

Така де, во 2008 беше мајски договор за во 2015 да биде објавен како платформа на владата на пастирот ти, па сега да се наслови албанска платформа. Тоа требаше да биде платата на Аљи ако прифати да коалицира со вас. Колку треба да си болен за власт и пари да направиш платформа против својот сопствен народ и десет години да ја спроведуваш и унапредуваш на штета на македонците?
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by Kalinda on Саб Мар 04, 2017 11:36 pm

luxor напиша:Без лаги Трендо, сите знаеме дека фамозната платформа е мајскиот договор меѓу Ахмети и Грујокио.

Зошто сите што
ја зборуваат вистината ,
за нив велите дека
лажат ?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by luxor on Саб Мар 04, 2017 11:37 pm

Здраво Калиндичке, сакаш да се напиеш нешто во меана?
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by Kalinda on Саб Мар 04, 2017 11:50 pm

luxor напиша:Така де, во 2008 беше мајски договор за во 2015 да биде објавен како платформа на владата на пастирот ти, па сега да се наслови албанска платформа. Тоа требаше да биде платата на Аљи ако прифати да коалицира со вас. Колку треба да си болен за власт и пари да направиш платформа против својот сопствен народ и десет години да ја спроведуваш и унапредуваш на штета на македонците?

Ова само паушално
обвинуваш ,или
имаш некои пишани докази .

Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by Dino on Нед Мар 05, 2017 5:25 pm

Vas ofcite nikoj ne treba za nisto da ve obvinuva, vie sami si se obvinuvate.

Платформата на ДУИ за албанските прашања не е новост за претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, открива НОВАТВ користејќи се со официјалните документи објавени на страната на Владата. Не само што не е новост, туку од позиција на премиер Груевски во детали преговарал за точките од актуелната платформа која се наментна како средство за натпревар во наводна патриоштина од инволвираните страни во преговорите за влада, особено оние од власта. Владата на Груевски се согласила на нов сеопфатен закон за употреба на јазиците и тоа идентичен на оној од платформата. Но во тоа време почнуваат „бомбите“, земјата влегува во криза и овој документ останал да чека нов парламент и влада за да биде и официјално пуштен во процедура во Парламентот. Владата дури и препорачала во Буџетот да се превидат пари за преведувачи, промена на таблите на институциите, печатење на материјали што укажува на сериозноста со која тие планирале да го спроведат овој документ.

http://novatv.mk/platoformata-na-dui-vo-dokument-predlozhen-od-vladata-vo-2015/

Dino

Број на мислења : 547
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by трендафил on Нед Мар 05, 2017 9:39 pm

Ајде да не се мајтапиме дека ако ова што го пишуваш беше точно. тогаш веќе ќе имавме влада и не ќе беше потребна платформа на странецот Еди Рама. Тогаш веројатно ќе одеше на некоја вистинска телевизија, Телма или АлсатМ, а не на квази телевизијата на Саше, односно на портал што лажно се претставува како телевизија.
Оваа тема не е за односот на етничките Македонци, туку на Македонците од албанското малцинство. Не знам дали некој е болен па не може да разбере дека платформата е напишана во Тирана од странец, Еди Рама и дека поктрај македонските партии е прифатена единствено од Зоран Заев кого го спомнувам само затоа што не сум сигурен дали во меѓувреме станал Албанец поголем и од Еди Рама.
Малку околу тоа зошто во платформата е предвидено да се усвои декларација за наводен геноцид врз Албанците, како што во платформата се нарекуваат Македонците со албанско етничко потекло. Претпоставувам дека е за поделба на Македонија со оправдување дека никој не сака да живее во иста држава со некој што му правел геноцид, што веќе го видовме со отцепувањето на Косово од Србија. Ќе можеме да докажуваме колку сакаме дека немало таков геноцид од Македонците, туку дека има повеќе геноциди од Албанците врз Македонците уште во време на Отоманската империја, но и во Втората светска војна од фашистичките орди на Џемо, но тие ќе имаат црно на бело, заверено од Собранието дека не е така.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by luxor on Нед Мар 05, 2017 10:19 pm

Не си болен Трендо, да беше ќе имаше оправдание што лажеш дека платформата смислена од страна на твојот пастир и вашиот брат учката е дело на Рама.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by трендафил on Пон Мар 06, 2017 10:14 pm

Не знам дали имаш проблеми со перцепцијата или живееш во некој свој затворен свет, па сигурно е дека јас не можам да ти помогнам да се вратиш во реалноста. Ова понатаму не го читај, не го пишувам за тебе, туку за другите на форумов, за оние кои умеат да размислуваат со своја глава. Протестите кои секојдневно се одржуваат се непартијски. Има членови на партии, и на СДСМ и на ВМРО, не и на вашите коалициони партнери. Еве што вели еден од лидерите на проалбанската коалиција што сака да ја редефинира Македонија по желба на западните земји._________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by Teo on Вто Мар 07, 2017 8:13 am

Ete do kade doteravte so predavstvoto na Makedonija na vashite uchka brakja...Tachi vojvodo, Alji komito, u gs im se napikavte samo da bidete na vlast...Sto ne napravivte popis koga imavte 63 pratenika??? Zoshto so 63 pratenika go stavivte komandanr Forina koj gi ubivashe branitelite da im bide minister...Ne beshe li ve sram so 63 pratenika da gi amnestirate uchkite za zlostorstva protiv chovechnosta??? Im ja dadovte Makedonija na tacna za da mozhete da go ograbite makedonskiot narod i da ja unishtite makedonskata drzhava...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by Teo on Сре Мар 08, 2017 10:36 am

Naslovot za vas vazhi Trendafile...Tramp odgovri na pismoto na Horhe preku Hojt Ji...

Хојт Ји: Иванов да овозможи што поскоро да се формира нова влада
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by трендафил on Сре Мар 08, 2017 10:31 pm

А кој е тој Хојт ЈИ, Господ или уште еден странец што се меше во внатрешните работи на Македонија?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот