Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Посакала шута рогови, останала без уши

+3
defo
Teo
трендафил
7 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Посакала шута рогови, останала без уши - Page 2 Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by трендафил Чет Мар 09 2017, 21:31

Ако некој очекувал дека македонскиот народ ќе ја прифати платформата што сака да ја наметнат Еди Рама и Зоран Заев треба да има ментални проблеми. Такво нешто може да се наметне само со сила. односно по загубена војна. Вие и ом објавивте војна на Македонија и Македонците. Не се работи за никаква меѓуетничка тензија, туку за одбрана на татковината која е нападната од албанската врхушка и група петтоколонаши. Што има понормално од спротивставување на предавниците. До сега отпорот е мирен, но ако се обидете да ја спроведете налудничавата идеја на Еди Рама, веројатно нема да биде така. Патем и кај вашите странски поддржувачи има напредок, односно повеќе не лажат дека македонскиот Устав го обврзува претседателот да даде мандат на мнозинство дури и ако тоа се базира на антиуставна платформа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11146
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши - Page 2 Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by Luxor Чет Мар 09 2017, 23:17

Пак со зелени, платформата е самиалена од твојо0т пастир и Аљи во 2008, дел е спроведена а останото сега се користи за да ја дестабилизирате државата и со то да овозможите пастирот и фамилијата заедно со учките да не одговараат пред реформираното судство.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6589
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши - Page 2 Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by трендафил Пет Мар 17 2017, 11:43

Повторно лажеш или им веруваш на лажговци или на твоите соништа. Платформата беше потпишана оваа година на 7 јануари, на Божик, веројатно со намера да го опоганат православниот христијански празник, а не во 2008 година. Таму беа присутни партиите на Македонците од албанско етничко потекло од кои две и не постоеја пред 9 години, а духовно бевте присутни изгледа и вие. Можеби и тајно сте ја потпишале.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11146
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши - Page 2 Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by Teo Пет Мар 17 2017, 17:02

Ne e taka Trendafile...Platformata e smislena i potpishana vo maj 2008 godina od strana na tvojot pastir kako Majski dogovor...Vo 2015 e objavena kako programa na vladata na tvojot pastir na sajtot na istata vlada, a ovaa godina samo ja krstivte platforma mislejki deka konechno kje uspeete da ja unishtite makedonskata drzhava...Za srekja makedonija go ima Zoran Zaev, vistinski makedonec i patriot koj ve sprechi i go sochuva ova parche makedonska zemja za narednite pokolenija na makedonskiot narod...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Посакала шута рогови, останала без уши - Page 2 Empty Re: Посакала шута рогови, останала без уши

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот