Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МАКЕДОНСКО ОВЧАРСКО КУЧЕ - КАРАМАН

+3
Dino
SHARENI
Luxor
7 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

МАКЕДОНСКО ОВЧАРСКО КУЧЕ - КАРАМАН - Page 2 Empty Re: МАКЕДОНСКО ОВЧАРСКО КУЧЕ - КАРАМАН

Пишување by Luxor Нед Апр 02 2017, 11:43

МАКЕДОНСКО ОВЧАРСКО КУЧЕ - КАРАМАН - Page 2 Izlozba_na_kucinja_0
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МАКЕДОНСКО ОВЧАРСКО КУЧЕ - КАРАМАН - Page 2 Empty Re: МАКЕДОНСКО ОВЧАРСКО КУЧЕ - КАРАМАН

Пишување by Luxor Нед Апр 02 2017, 11:43

Кинолошкиот клуб "Македонско овчарско куче Карама" во чест на заштитникот на македонските планини е во подготовка на осмата државна изложба наменета токму за оваа раса.

Поради тоа сите заинтересирани љубители, сопственици и подржувачи на оваа раса се поканети да учествуваат на "Осмата државна изложба за Македонското овчарско куче – Караман" на 9 април 2017 година во Градскиот парк во Скопје со почеток во 12:00 часот.

Судија кој е предвиден за настанот е Миле Алексоски

Земете активно учество на настанот и уживајте во друштво на прекрасниот македонски заштитник.

http://skopjeinfo.mk/osma-drzhavna-izlozhba-na-makedonsko-ovcharko-kuche-karaman-2017
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МАКЕДОНСКО ОВЧАРСКО КУЧЕ - КАРАМАН - Page 2 Empty Re: МАКЕДОНСКО ОВЧАРСКО КУЧЕ - КАРАМАН

Пишување by Viktor Сре Апр 05 2017, 23:22

не ми е јасно што е толку важно, на изложба за кучиња,
да се потенцира кој бил-судија?
како да е ѕвезда на настанот тој едикојси Миле, како тој да е главен пес, па да се најави, како на некому да му значи тоа посебно?
или се има потреба да се нагласи тој Миле , поради лични причини?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

МАКЕДОНСКО ОВЧАРСКО КУЧЕ - КАРАМАН - Page 2 Empty Re: МАКЕДОНСКО ОВЧАРСКО КУЧЕ - КАРАМАН

Пишување by TRAJCHE Чет Апр 06 2017, 18:49

ej te prochitav i iskreno mislam deka treba da si barash pomosh od struchno lice ,kako be ti sam tolku pameten si se praish i sve si znaesh ,pa segde si tresel gluposti
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 642
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

МАКЕДОНСКО ОВЧАРСКО КУЧЕ - КАРАМАН - Page 2 Empty Re: МАКЕДОНСКО ОВЧАРСКО КУЧЕ - КАРАМАН

Пишување by Teo Вто Aвг 28 2018, 19:51

Eve video, potochno dokumentarec za makedonskata nacionalna gordost...

Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МАКЕДОНСКО ОВЧАРСКО КУЧЕ - КАРАМАН - Page 2 Empty Re: МАКЕДОНСКО ОВЧАРСКО КУЧЕ - КАРАМАН

Пишување by Teo Вто Aвг 28 2018, 19:53

I ushte edna odlichna emisija za makedonskoto ovcharsko kuche karaman...

Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МАКЕДОНСКО ОВЧАРСКО КУЧЕ - КАРАМАН - Page 2 Empty Re: МАКЕДОНСКО ОВЧАРСКО КУЧЕ - КАРАМАН

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот