Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Квиз за Македонците

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Квиз за Македонците - Page 3 Empty Re: Квиз за Македонците

Пишување by Фири on Вто Јан 27, 2015 3:49 pm

haskov напиша:

Па и вас ве учеле некако поинаку

ама дали е верно тоа е сосема друга тема

Сега што правиме, кое е точното учење?

Тука може да се збори само конкретно. Например за писмото на Гоце Делчев. Прави се независна странска експертиза и ако се докаже што сум 250% убеден дека е автентично тогаш ке кажете дека кажал Бугари ама мислел на нешто друго нели знаеме "обjаснуването" на МАНУ оти државата на Самуил после била претворена во тема бугариja:)

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Квиз за Македонците - Page 3 Empty Re: Квиз за Македонците

Пишување by haskov on Вто Јан 27, 2015 3:52 pm

Фири напиша:
haskov напиша:

Па и вас ве учеле некако поинаку

ама дали е верно тоа е сосема друга тема

Сега што правиме, кое е точното учење?

Тука може да се збори само конкретно. Например за писмото на Гоце Делчев. Прави се независна странска експертиза и ако се докаже што сум 250% убеден дека е автентично тогаш ке кажете дека кажал Бугари ама мислел на нешто друго нели знаеме "обjаснуването" на МАНУ оти државата на Самуил после била претворена во тема бугариja:)

Ти бре, го надмина и еден Амди Бајрам!
Тој бар не отиде повеќе од 102,13%


haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Квиз за Македонците - Page 3 Empty Re: Квиз за Македонците

Пишување by Фири on Вто Јан 27, 2015 3:56 pm

Не ви ги знам албанците извини само знам дека постои некаков Али Wink

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Квиз за Македонците - Page 3 Empty Re: Квиз за Македонците

Пишување by haskov on Вто Јан 27, 2015 3:59 pm

Фири напиша:Не ви ги знам албанците извини само знам дека постои некаков Али Wink

Не е албанец, ром е, султан на мк циганите.
И дава голови со пета.


Последната промена е направена од haskov на Вто Јан 27, 2015 3:59 pm. Мислењето е променето 1 пати

haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Квиз за Македонците - Page 3 Empty Re: Квиз за Македонците

Пишување by Фири on Вто Јан 27, 2015 3:59 pm

Да му е. м. Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Квиз за Македонците - Page 3 Empty Re: Квиз за Македонците

Пишување by хан Ацо on Вто Јан 27, 2015 6:23 pm

Broz напиша:bidejki hrabro izbega od prasanjeto koe trebase ti da go postavis, nema sigurno jas sebe si da se prasam

dali si razmislil zosto bugarite se tolku omrazena kategorija na lugje megju makedoncite , sto mora so upikuvanje i propagandi da dojdete, se razbira seto toa e nasila, do obicniot makedonec?
dali si razmislil zosto nema srbi po makedonskite forumi, tuku makedonci odat po nivnite forumi, i nikoj ne gi navreduva i narekuva deka se srbi ..? tuku se pocituvaat?

od mene tolku, cekav prasanje, ama izgleda se skri.

Ти очигледно не си бил на србски форуми,или лажеш.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Квиз за Македонците - Page 3 Empty Re: Квиз за Македонците

Пишување by Фири on Вто Јан 27, 2015 8:28 pm

Зошто има зелено на знамето на Постоль Воjвода, а нема жолто? Жолтото боjата на власите во Македониjа ли е? Smile
Квиз за Македонците - Page 3 A45v03

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Квиз за Македонците - Page 3 Empty Re: Квиз за Македонците

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 3:33 pm

Айде бе се праша оти византийците нарекувале покореното самуилово царство ТЕМА БУГАРИЯ? Таму жовеале "татари"? Smile))))))))))))))))))))))))

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Квиз за Македонците - Page 3 Empty Re: Квиз за Македонците

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот