Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нечовек!!!

Go down

Нечовек!!! Empty Нечовек!!!

Пишување by defo on Вто Апр 11, 2017 11:34 pm

Сојузот на здруженија на дијабетичари на Македонија денеска објави дека минатата недела министерот за здравство, Никола Тодоров, го намалил буџетот за набавка за инсулин за скоро еден милион евра.

Само нечовек, човек без основен осет за хуманост, за општествена одговорност може да го направи ова. Ваква мизерија во изминативе 25 години во Македонија не се паметела, а се надевам нема ни да се повтори!!!

Нечовек!!! Nikola-Todorov

Тодоров минатата недела скратил милион евра за набавка на инсулин

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Нечовек!!! Empty Re: Нечовек!!!

Пишување by SHARENI on Сре Апр 12, 2017 11:42 pm

ne se sekavam ovoj gad zastapen e u "bombite"
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Нечовек!!! Empty Re: Нечовек!!!

Пишување by Teo on Чет Апр 13, 2017 12:40 pm

Vo pravo si Defo...Bandata kriminalna ja interesura samo nivniot lichen interes pa makar i po cena na zdravjeto na gragjanite...Za niv se e biznis...

Легализација на медицинската марихуана - сега знаеме што била работата

Нечовек!!! Marihuana_0.preview

Се изначудив кога лани, без никаков повод и причина и со ништо непредизвикан, одеднаш Груевски почна да кажува како требало да се размисли и тоа „добро“ за легализација на марихуаната за медицински цели. И тоа, ова се случуваше насред политичка криза и стануваше збор за прашање кое не се оценува баш многу позитивно од неговата конзервативна база. Настрана фактот што немаше никакви јавни притисоци, побројни медиумски написи или организирани лобирања за оваа работа. Немаше ништо. На момент помислив дека можеби сака да им се додвори на помладите гласачи и да ја ослабне Шарената револуција, арно ама оваа теза ми делуваше неубедливо.

Сега е јасно за што станувало збор. Како што е јасно и за што НЕ станувало збор. Односно сега е јасно дека Груевски воопшто не е заинтересиран да им помогне на пациентите кои боледуваат од некој вид тумор или глаукома, кај кои марихуаната делува смирувачки или кај пациентите заболени од епилепсија кај кои делува лековито. Тоа воопшто не го интересирало. Токму затоа производите од марихуана до ден денешен се прескапи и надвор од дофатот на најголем број пациенти.

Власта, всушност, подготвувала зделка со странски производител/инвеститор, а за такво нешто да може да се спроведе неопходно беше да се сменат некои закони за марихуаната, нејзините семиња и прекурзори да можат да се поседуваат, одгледуваат, дистрибуираат и продаваат легално. Тоа е она што било најважно, односно единствено важно.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Нечовек!!! Empty Re: Нечовек!!!

Пишување by трендафил on Чет Апр 27, 2017 9:40 pm

Дали ова здружение на дијаберичари е на платниот список на Џорџ Сорос, Бејли или некоја од амбасадите на ЕУ од земја во која левичарите се на власт?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Нечовек!!! Empty Re: Нечовек!!!

Пишување by defo on Чет Апр 27, 2017 9:48 pm

Магаре едно срам те било, дали имаш доблест, дали имаш душа бе скапернику еден.....

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Нечовек!!! Empty Re: Нечовек!!!

Пишување by трендафил on Пет Апр 28, 2017 12:04 am

Познавам доста млади со испран мозок на социјалните мрежи кои се спремни бидејќи така им натура некој таму да се сликаат на кров од воз, па имавме и еден смртен случај. Сите до еден сакаат Заев да дојде на власт во Македонија, а тие да отидат во странство. Па што ве боли кој ќе биде на власт тука ако вие се иселите? Секој со своја среќа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Нечовек!!! Empty Re: Нечовек!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот