Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НЕВЕРОЈАТНО......

Go down

НЕВЕРОЈАТНО...... Empty НЕВЕРОЈАТНО......

Пишување by osa on Чет Апр 20, 2017 7:22 pm

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ негираат дека Груевски и Заев се сретнале
20/04/2017

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ги отфрлаат информациите изнесени од ДУИ дека деновиве се одржале лидерски средби меѓу партиските лидери Никола Груевски и Зоран Заев.

-Нема ние за што да разговараме со Груевски, велат од СДСМ.

И од ВМРО-ДПМНЕ само кусо велат дека немало никаква лидерска средба.

В.С.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15933
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НЕВЕРОЈАТНО...... Empty Re: НЕВЕРОЈАТНО......

Пишување by osa on Чет Апр 20, 2017 7:24 pm

ДУИ: Неколку дена се одржуваат лидерски средби меѓу Груевски и Заев
20/04/2017

Од ДУИ велат дека деновиве се одржале неколку средби мегу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Никола Груевски и Зоран Заев, во насока на надминување на политичката криза.

-Според нашите информации,веке неколку дена се
одржуваат лидерски средби помеѓу ВМРО и СДСМ и ние тоа го охрабруваме. ДУИ го изоде својот дел од патот за формирање на новото мнозинство и новата влада. Се надеваме ке има плод од овие разговори за кои ние имаме информации дека се одржуваат – изјави портпаролот на ДУИ, Бујар Османи за Фокус.

В.С.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15933
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НЕВЕРОЈАТНО...... Empty Re: НЕВЕРОЈАТНО......

Пишување by defo on Чет Апр 20, 2017 9:55 pm

Хм, што ли се крчка зад затворени врати, и вака таинствено??? Која е улогата на ДУИ, и зошто вакво однесуванје од нејзина страна??? Тоа се оние две прашања кој ме мачат. Ајде да се надеваме дека од овие средби ќе има разултати, поволни за Македонија.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НЕВЕРОЈАТНО...... Empty Re: НЕВЕРОЈАТНО......

Пишување by трендафил on Пет Апр 21, 2017 8:12 am

Ако го искомбинираме тоа што вие го мислите за Груевски, а јас за Заев, ќе излезе дека двојца криминалци гледаат како да бидат амнестирани за своите злодела, односно да не ги стигне раката на црвено-жолтата револуција што се случува веќе повеќе од 50 дена во Македонија. Криминалецот Али Ахмети пак и понатаму е сигурен во поддршката на меѓународната банда што се самонарекува меѓународна заедница.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НЕВЕРОЈАТНО...... Empty Re: НЕВЕРОЈАТНО......

Пишување by defo on Пет Апр 21, 2017 9:40 pm

НЕВЕРОЈАТНО...... Naslov10
Интересен наслов и анализа на Фросина Дамеска за Слободна Европа, Амнестија на функционери за мирен трансфер на власта?. За мене ова е она што потсвесно го претпоставува, кое некев да го признаам, дека ова се во ќе заврши како лош сон, со по некоја колатерална штета. А ние ќе си тонеме, и натаму.


defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НЕВЕРОЈАТНО...... Empty Re: НЕВЕРОЈАТНО......

Пишување by трендафил on Пон Апр 24, 2017 9:02 pm

Не би се согласил дека никој не ги оспорува резултатите од изборите. Ги оспорував јас уште пред да се одржат, а колку што гледам тоа сега го прави и американската невладина организација Џудикал Воч, која тврди дека секој Американец, вклучувајќи ги и бебињата дал по 3 центи за да се собори легално избрана влада, таа на Груевски и да се инсталира левичарска партија на власт, СДСМ. Од целата меѓународна банда која себе си се прогласува за меѓународна заедница Џудикал Воч е концентриран на шефот на македонската опозиција Џес Бејли Кога на тоа ќе се додадат парите парите од Џорџ Сорос, холандската, германската, норвешката и други европски влади кои исто така ја финансираа опозицијата од минатото, но изгледа и идна, што е забрането по македонските закони.
Превентивно повторно да напишам дека секој криминалец треба да си одговара за стореното. И за евентуална кражба и за евентуално велепредавство и за евентуални тероризам и злосторство против човештвото. За жал нема партиски лидер во сегашново Собрание што не е под сомнеж барем за едно од овие дела, Заев на пример е и амнестиран криминалец и под сомнеж за нов криминал, барање поткуп, но и за велепредавство, што за мене е најтешка врста на криминал. Во секој случај не е важен нашиот впечаток, туку што ќе кажат судските власти. Ајде да потсетам дека една Македонка е вработена во амбасадата на САД со само една задача. Да врши притисоци врз македонските судии и обвинители, но за тоа многу не се пишува. Првпат се спомнува јавно и Тесла.
Доста ми е од двојности во Македонија. Треба ли после две обвинителства, уставното на ВМРО и СЈО на СДСМ да имаме и два мофицијални јазика. Македонски на ВМРО и албански на СДСМ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НЕВЕРОЈАТНО...... Empty Re: НЕВЕРОЈАТНО......

Пишување by defo on Пон Апр 24, 2017 11:22 pm

А не е лошо, ти например да промениш доктор, матичен.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НЕВЕРОЈАТНО...... Empty Re: НЕВЕРОЈАТНО......

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот