Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

+2
Hamad bim Khalifa
Фири
6 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Гостин Вто Јан 27, 2015 10:15 pm

Cel den, Ljubco pa Ljubco...Najvaznite gi zaboravivme...Onie koi veke devet godini ja devastiraat Makedonija...Go unistuvaat zdravstvoto...Obrazovanieto...Sudstvoto go partiziraa...Javnata administracija isto taka...Ja prezadolzija i opljackaa drzavata...Rabotnicite gi prodavaat kako belo robje na stranski investitori...Tie se problemot...Sekoj sto misli deka vladeenjeto na Gujpo e katastrofalno, moze da se javi na ovaa tema i da dopolni toa sto go imam ispusteno...A go ima dovolno...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Гостин Вто Јан 27, 2015 11:21 pm

I eve veke poveke od eden cas, nikoj ne se osmeluva zab da obeli protiv pastirot i familijata...duri i bugarite ja izbegnuvaat ovaa tema...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Гостин Сре Јан 28, 2015 12:02 am

Veke dva casa...Ni glas ni aber...Neverojatno, no i Firi bega od ovaa tema kako gjavol od krst...ili tamjan bese...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Фири Сре Јан 28, 2015 12:08 am

Абе оти не продолжи моjата тема со некаков конкретен предлог како да се тргне од власт овоj добар човек? Инаку кажав и на воденица, ке кажам и тука. Бугаринот само кога му земат многу пари изеднаш демек обеднее многу за кратко време што се случи кога Боко дигна цената на струjата со 20-30% летоска и лугето го осетиjа чак зимаска , те тогаш чудо ке направи то не беа палежи, каменjе летаа и слично.Докле обедневате бавно и неусетно Груjо ке биде на власт.Но кога свршат парите и никоj не сака да му даде те тогш за 2 дена ке иде во кучиот газ на историjата каде му е местото.
П.с. Извини дека закаснев ама одвреме на време ебам или jадемSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Гостин Сре Јан 28, 2015 12:11 am

Bravo bre Firi...Pa ti zasega si edinstveniot sto imase hrabrost nesto da napise protiv Gujo...no sepak Firi, mislam deka koga ke dojde toa vreme, ke bide docna za Makedonija...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Гостин Сре Јан 28, 2015 12:16 am

Dosta e za vecerva...Utre e nov den...Mozebi konecno ke se pomrdne temata i otvoreno ke porazgovarame za devastacijata na Makedonija od strana na maliot diktator i familijata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Јан 28, 2015 7:16 am

Vidi vaka druze Jas!
Uste od prviot tvoj post na temava sakav da napisam nesto...povekje onaka -kolku da se razraboti.
Nabrgu svativ deka navistina neznam od kaj da pocnam i po sto pobrgu da se raspali.
Zatoa dignav race ako ne mislev da otapam cela nokj.
Sepak da ne ostanam nedorecen bi trgnal obratno: sto cini vo vladeenjevo na mali Gitler! - NISTO!
Em e pokratko em e 100% tocno!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Фири Сре Јан 28, 2015 8:27 am

YAS напиша:Bravo bre Firi...Pa ti zasega si edinstveniot sto imase hrabrost nesto da napise protiv Gujo...no sepak Firi, mislam deka koga ke dojde toa vreme, ke bide docna za Makedonija...
Никако нема да е доцна. Народот треба да се научи.Нашите народи учат бавно и со много мака!Нели знаеш мудриот се учи од грешките на другите, паметниот од своите, а глупиот едвам след като го нае.ат неколку пати!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by reiter Сре Јан 28, 2015 8:58 am

батали го,не вреди да се пишува за него...доволно е само да помислиш на него и се е јасно.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Гостин Сре Јан 28, 2015 9:20 am

Eve mal pridones i od mene.Gi korumpiraa mediumite, kreiraa presmetki so politickite neistomislenici pod prevezot na nekakva borba za pravda, pa denes Makedonija e edinstvenata drzava vo Evropa vo koja ima politicki zatvorenici.Go podelija narodot na patrioti i predavnici, pa povikuvaaat na konecni presmetkii so site koi ne mislat kako niv.Poseaja strav megu lugeto, sudstvoto i javnoto obvinitelstvo gi koristat kako sredstvo za zakani, uceni i prisila.Gi poteraa mladite, sekoj koj moze bega od drzavata, a onie koi ostanaaa se ili partiski poslusnici ili socijalni slucai koi ne uspeale da izbegaat.So eden zbor ja opustea drzavata.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Фири Сре Јан 28, 2015 9:39 am

Не е луд тоj коj изедел jагнето, луд е овоj коj што му го дадел. Народот дава власт на избори па не секогаш знае шо прави.Нели дека имало недемократски вот имало но сепак мислам дека и при демократски Груjо да би победил. можеби не со толку ама пак би победил. Треба време и народот да обеднее дотолку за да не може веке да трпи. Лошото е дека е навикнат на многу малко па треба и него да му го земат за да скокне.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Гостин Сре Јан 28, 2015 10:31 am

Gledam Firi zapocnal, pa jas ke prodolzam...Bi se zadrzal sega malku na onie koi go odrzuvaat pastirot na vlast...Ne onie debelo korumpiranite od prvite esaloni,tuku na onie koi visat po stabovite, uvlekuvajki mu se u supak na sekoj malku povisoko rangiran od niv,za bedna ednokratna pomos, vo podobar slucaj za socijalna pomos, ili ako veke ima sreka, za mesto vo novootvorenite robovski ispostavi na takanarecenite stranski investitori, koi se legalni peraci na parite ukradeni od narodnata kasa...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Гостин Сре Јан 28, 2015 10:32 am

Zacuduva nivnata omraza zaviena vo kvazi patriotizam kon se sto e makedonsko i slobodarsko...Se nafrlaat vo copor kako hieni na sekogo koj nema isto mislenje kakko ona, koe nim im go vtisnuvaat vo plastelinskiot mozok vo stabovite ili preku kuririte i shitelite...Dodeka od edna strana imeto ne go davaat, go osvojuvaat solunsko pole,i gi mrazat kletite grci, od druga mirno gledaat kako istite onie koi im gi perat mozocite, trosat iljadnici evra ukradeni narodni pari po grckite plazi...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Гостин Сре Јан 28, 2015 10:32 am

Mu gi potkratuvaat noktite i mu gi kubat perduvite na albanskiot orel, na nemaat nikakov sram da skandiraat Taci vojvodo i Alji komito...Povikuvaat na smrt na siptarite, no mirno gledaat kako tender koalicijata Alji-Grujo ja podeli drzavata na feudalni posedi...I kako drzavat poleka no sigurno ja gubi kontrolata nad zapadniot del, stvarajki dovolno sloboden prostor za federalizacija...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Гостин Сре Јан 28, 2015 10:33 am

Makedoncite koi se opredelile kako Bugari, se odrodnici i predavnici...Onie sto sfakaat deka Bugarija e sosedna drzava i deka i so nea kako i so site drugi sosedi trba da gradime dobrososedski odnosi se bugarofili, i se razbira predavnici na gocevata rasa i potomcite na aleksandros megalos, ili mi ti ace pederot...No vo isto vreme nemaat nisto protiv nivnite deca i vnuci da se deeklariraat kako bugari, da potpisuvaat deka duri pradedovcite i9m bile bugari, samo da se doberat do bugarski pasos, i da izbegasat od ubavinata na vladeenjeto na nivniot pastir...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Гостин Сре Јан 28, 2015 10:33 am

Srbite se braka,Jugoslavija e zaednicka tatkovina,srpskiot turbo folk e domasna muzika,nadvoresnata politika e zaednicka, zosto neli imame isti interesi so bivsite braka od bivsata drzava, no kletite siptari se koalicioni partneri, pa zatoa pastirot ima pravo da gi predade brakata srbi i da go priznae Kosovo...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Фири Сре Јан 28, 2015 2:57 pm

Чоек неам нерви да читам ова на маjмуница....

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Гостин Сре Јан 28, 2015 3:03 pm

Ајде бе Фири гледаш се спомнуваат бугари, срби и слично.Ако не прочиташ како ке знаеш дека не ги пцуе бугарите а ги фали србите...Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Happy-smiley28 Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Happy-smiley28

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Гостин Сре Јан 28, 2015 3:16 pm

Familijata, ministrite, pratenicite i gradonacalnicite, kako i site funkcioneri od prviot, vtoriot pa i tretiot esalon, moze da kradat i da se zbogatuvaat so narodni pari... Pa na vlast se, sramota e ako nivnite pretpostaveni, koi patem se izbrani od pastirot, koj pak e izbran od boga licno, ne ukradat poveke od prethoodnicite, za da mozat da bidat pobogati, dzabe li tepaat devet puti na izbori...Toa sto oni dremat pred salterite za socijalna pomos, a ponekoi sto imaat sreka, i decata im izbegale vo beliot svet so bugarski pasos, cekaat nivnite deca da skratat od sebesi i da im ispratat nekoe evro da preziveat, ne e tolku vazno... Sepak oni se na vlast, iako vlasta ne ja nitu videle...A osven toa i tie drugite taka pravea...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by хан Ацо Сре Јан 28, 2015 4:29 pm

YAS напиша:I eve veke poveke od eden cas, nikoj ne se osmeluva zab da obeli protiv pastirot i familijata...duri i bugarite ja izbegnuvaat ovaa tema...

Што сакаш да ти кажам за Пастирот,па он е една србска инсталация поставена од србските тайни служби со цел да оневозможи самостойното постоенье на МК,и да я припои кон Србия.Сите други мани кои ги има не са толку битни,на Балканот секогаш е имало мали диктатори како него,и секогаш ке има.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Фири Сре Јан 28, 2015 4:54 pm

Хаха тогаш Лjубчо исто бил српски шпион оти точно тоj го стави за лидер на овците Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Фири Сре Јан 28, 2015 4:55 pm

luxor напиша:Ајде бе Фири гледаш се спомнуваат бугари, срби и слично.Ако не прочиташ како ке знаеш дека не ги пцуе бугарите а ги фали србите...Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Happy-smiley28 Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Happy-smiley28
Нека праи шо сака заболе ме мене за србоманите во РМ.Тие се ненормални, мене ме интересират нормалните Македонци.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Гостин Сре Јан 28, 2015 6:19 pm

Za toa sto familiite im se rasprsnati niz beliot svet, vo potraga za korka leb, sto vo bolnicite moraat da si gi kupuvaat lekovite, sto nemaat pari da si gi platat smetkite, sto tie posreknite ziveat na kredit, koj patem ne mozat da go vrata, sto smetkite im se blokirani a izvrsitelite im cukaat na vrata, e za seto toa Buanko e kuif...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Гостин Сре Јан 28, 2015 6:22 pm

Prostuvanjeto na dolgovi, lotariite za vrabotuvanje, ne se namesteni, i ne sluzat za podmiruvanje i korupcija na positnite partiski vojnicinja so podebeli rodninski i prijatelski vrski vo povisokite esaloni na dpmne...Isto i nagradnite igri kako fiskalna vo raka i slicni...Toa se samo izmislici na losite sorosoidi i komunjari, koi sakaat da dojdat na vlast...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Гостин Сре Јан 28, 2015 6:27 pm

Se e pogresno, samo nivniot pastir e bezgresen...Toa neprestano se aploudira vo nivnite MP-trojki sto namesto mozok gi imaat vo glavata...Kuririte i shitelite im go kazuvaat nivnoto mislenje, a zombiranite papagali, samo go verglaat...Za onie malku pootpornite postoi pospecificna metoda...Gi vikaat na razgovor u stab...Pa iako vo stabot vleguvaat so svoe, nadvor izleguvaat so mislenjeto na pastirot...Lazat onie koi velat deka toa e perenje mozok preku korumpiranje, zakani i uceni...Toa u stvari e slobodna razmena na mislenje...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата Empty Re: Владеењето на ен клеине диктатор и фамилијата

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот