Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРАТЕНИЦИ

4 posters

Go down

ПРАТЕНИЦИ Empty ПРАТЕНИЦИ

Пишување by Bosonoga Саб Мај 13 2017, 15:27

Пратениците денеска се сретнале кај Џафери, темата на муабет – тајна

Претставници на парламентарните партии денеска се сретнале во Собранието. Ниту еден од присутните пратеници не сакаше да ја коментира причината за средбата, ниту пак да каже за што се разговарало.

Оливер Спасовски од СДСМ за НОВА ТВ рече дека не било координативна средба, но ни потврди дека се сретнале со претседателот на Собранието Талат Џафери.

„Да се сретнавме, но не беше ништо битно и нема што да се коментира“, кусо ни одговори Спасовски.
наку вчера претседателот на собранието Талат Џафери најави дека за понеделник ќе закаже координативна средба меѓу претставниците на сите парламентарни партии.

Една од темите на разговор меѓу координаторите на парламентарните групи да биде и датумот за локалните избори. Џафери рече доколку партиите постигнат договор тој веднаш ќе ја започне процедурата за измена на Изборниот Законик.

Мандатот на градоначалниците на општините и на општинските совети истекува во понеделник, а Џафери вчера ги повика политичките партии итно да разговараат за овој проблем, за да не се случи блокада на општините.

Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 957
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ПРАТЕНИЦИ Empty Re: ПРАТЕНИЦИ

Пишување by OPOZICIONER Саб Мај 13 2017, 16:20

aj bre idioti edni ,neli ne go priznavate precedatelot na sobranie ,a za da lapate pak ko gradonacalnici ne e problem da go priznaete ,na kratko
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 930
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРАТЕНИЦИ Empty Re: ПРАТЕНИЦИ

Пишување by TRAJCHE Саб Мај 13 2017, 16:23

ubava e foteljata nema shto ,zbirshtina od beskichmenjaci
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 655
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ПРАТЕНИЦИ Empty Re: ПРАТЕНИЦИ

Пишување by трендафил Саб Мај 13 2017, 22:31

Изгледа дека омилениот политичар на Четвртиот рајх, односно на т,н. Европска Унија, Талат Џафери, им ги пренесе наредбите од 16те амбасадори на партиите кои од четворка прераснаа во петка, односно по наредбата на меѓународната банда што самата се нарече меѓународна заедница од две македонски и две албански партии сега имаме три албански и две неалбански.
До опозиционер. Идиоту еден (не гледам дека си го патентирал овој израз па ваљда можам и јас да го користам) сите политички партии се борат за власт. Само некој со поддршка на народот, а некој со поддршка на странци. е верувам дека парламентарното мнозинство ќе сака брзи локални или било кој друг на избори затоа што тешко дека сега на локалните избори ќе може да се направат манипулации како на парламентарните. ВМРО ги почитува законите, за разлика од вас. Бидејќи „изборот“ на Џафери е објавен во Службен весник, тој е претседател на Собранието додека криминалот не се докаже на суд. Не верувам ниту дека во Арачиново ќе победи СДСМ на локалните и покрај тоа што не убедувавте дека гласале за вас затоа што немаат канализација, а не затоа што сакаат федерализација. Гледам дека тие што не им направија канализација, тие од ДУИ кои се локална власт во Арачиново се ваш главен коалиционен партнер. Па по логиката за канализација сега во Арачиново треба да гласаат за ДПА и ВМРО доколку навистина сакаат канализација. Иако повеќе ми личи дека не сакаат руски гасовод по наредба на газдите што треба да им овозможат голема Албанија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРАТЕНИЦИ Empty Re: ПРАТЕНИЦИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот