Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЃУБРЕ

Go down

ЃУБРЕ Empty ЃУБРЕ

Пишување by OPOZICIONER on Пон Мај 15, 2017 12:59 am

go sredija djubreto vo Skopje ,pa sega ushte vo prilep da go sredat i ete ti chista drzava :
Прилеп ќе добие компостара

Прилеп ќе добие модерен центар за управување со отпад и негова примарна селекција со голем еколошки бенефит.

14.05.2017 18:10:10

Прилеп ќе добие модерен центар за управување со отпад и негова примарна селекција со голем еколошки бенефит. Проектот го реализира јавното претпријатие ``Комуналец`` кое започнува со изградба на објектите на идната компостара, со средства од единаесет милиони денари, обезбедени преку ИПА- програмата за прекугранична соработка и со сопствени средства. Компостарата ќе биде изградена кај депонијата Алинци на површина од 4. 000 м2, веднаш до фабриката за секундарна селекција .

-Со ова Прилеп, за две години ќе биде единствена општина што ќе селектира и примарен отпад- рече Златко Ристески, директор на ЈП ``Комуналец``- Препознаа во нашиот проект дека она што го пропаѓира
Европската унија во последните години, а тоа е нулта отпад- рече Лилјана Силјаноска Пуредеска, од ЈП ``Комуналец``.

Проектот е потврда дека градот под Маркови кули е лидер во Македонија за искористувањето на средства од европските фондови.

- Досега, искористувањето на овие средства во овие 12 години, изнесува преку 50 милиони евра и десеттици успешно реализирани проеккти, со што, Прилеп прераснува во еден модерен и европски град- рече градоначалникот Марјан Ристески.

Покрај овој проект, Фабриката за секундарна селекција на отпад кај депонијата во Алинци, веќе е во интензивна градба . Оваа инвестиција која ќе чини околу 60 милиони денари и ќе отвори околу 100 работни места, или со проектот за примарна селекција, вкупно ќе се отворат двесте нови работни места.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЃУБРЕ Empty Re: ЃУБРЕ

Пишување by трендафил on Чет Jул 20, 2017 6:57 pm

За жал во Скопје ни дојде струмичко ѓубре. Но ќе го средиме, се надевам брзо.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЃУБРЕ Empty Re: ЃУБРЕ

Пишување by Kalinda on Чет Jул 20, 2017 7:27 pm

Трендафил ,за тоа
ке мора многу да работиме !
Чуствувам како магија
да е фрлена врз државата ,
целосно!
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

ЃУБРЕ Empty Re: ЃУБРЕ

Пишување by nino on Чет Jул 20, 2017 8:08 pm

во кој филм се трескаат вмровците
страшна работа е ментална и психичка нестабилност

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ЃУБРЕ Empty Re: ЃУБРЕ

Пишување by трендафил on Чет Jул 20, 2017 8:13 pm

Ако за мене може на форумов да напише секој што ќе посака, зошто да не можам да напишам и јас нешто за некој што го плаќам.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЃУБРЕ Empty Re: ЃУБРЕ

Пишување by nino on Чет Jул 20, 2017 8:20 pm

пишете што сакате хартија се трпи
времето ќе покаже кој бил во право.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ЃУБРЕ Empty Re: ЃУБРЕ

Пишување by трендафил on Чет Jул 20, 2017 8:25 pm

Потполно се согласувам. И за Ченто луѓето мислеле дека е криминалец, па излезе дека криминалци биле тие од раководството на СДСМ, тогаш КПМ, што невин го осудиле.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЃУБРЕ Empty Re: ЃУБРЕ

Пишување by Teo on Чет Jул 20, 2017 10:05 pm

Simni se na zemja pochituvan Trendafile, i ti beshe chlen na partijata shto go osudi Chento...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЃУБРЕ Empty Re: ЃУБРЕ

Пишување by трендафил on Пет Jул 21, 2017 4:17 pm

Не сум бил роден во времето кога Ченто е осуден, а во времето кога бев член на СДСМ не се спомнуваше Ченто. Како да не постоел. Повторно почнува да се спомнува на крајот од осумдесеттите години на минатиот век, повеќе од една деценија по моето напуштање на левата опција. Ги немам сите податоци, но историјата изгледа се повторува. Само што СДСМ сега не работи по налог на Белград, туку на Брисел.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЃУБРЕ Empty Re: ЃУБРЕ

Пишување by PRVOBOREC on Пет Jул 21, 2017 6:08 pm

Не биле родени ни овие од сегашното раководство на СДСМ ама ти ја верглаш емпетројката на најјако, така да примени ја и на себе небањатата максима еднаш комуњар-засекогаш комуњар.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1288
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЃУБРЕ Empty Re: ЃУБРЕ

Пишување by трендафил on Пет Jул 21, 2017 7:27 pm

Ама ги користат просториите наследени од претходниците. Ги имаат наследено и навиките за судење на политичките противници на центарот на моќ надвор од Македонија. Тогаш од Белград, сега од Брисел.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЃУБРЕ Empty Re: ЃУБРЕ

Пишување by Teo on Пет Jул 21, 2017 8:44 pm

A vie pochituvan Trendafile spored modelot na koj nadvoreshen centar na mokj gi sudevte vashite politichki protivnici??? Moskva???
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЃУБРЕ Empty Re: ЃУБРЕ

Пишување by трендафил on Пет Jул 21, 2017 9:25 pm

А кој е осуден без докази дека е виновен? Ако мислиш на Велија Рамковски неговото судење беше следено од повеќе организации на невладината пирамида на Сорос плус од неколку амбасади вклучувајќи ја и САД во која е вработена Македонска со посебна намена за следење и насочување на судските одлуки. Никој немаше ниту една забелешка.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЃУБРЕ Empty Re: ЃУБРЕ

Пишување by Teo on Пет Jул 21, 2017 9:49 pm

A da me potseteshe pochituvan Trendafile kogo toa segashnata vlast osudi bez dokazi???
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЃУБРЕ Empty Re: ЃУБРЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот