Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Список на киднати фаци

Go down

Список на киднати фаци Empty Список на киднати фаци

Пишување by defo on Пет Мај 19, 2017 10:33 pm

Ајде да направиме список, листа на фаци кои постепено се губат, со цел да не ги фати одговорноста и да им се заборават делата.
1.Митко Чавков-директор на БЈБ, екс министер за внатрешни работи, одоговорен за настаноте во собрание од 27.04, достоинствено си кидна од функцијата.

defo

Број на мислења : 2518
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Список на киднати фаци Empty Re: Список на киднати фаци

Пишување by трендафил on Саб Мај 20, 2017 7:11 pm

Чавков во моментов користи лански годишен одмор, а поради партизираноста што ќе ја спроведе и СДС? иако јадеше фекалии кога други го прават тоа нормално е да се очекува да биде сменет по формирањето на новата влада. Доколку има командна одговорност кај Чавков, не може да нема и кај министерот Нухиу. Кој знаел дека ќе се бира на нелегален начин претседател на Собрание во време кога пред зградата има повеќе илјади протестанти, а истото го криел од тие што треба да го обезбедат Собранието. Жал ми е што слушам дека Зијадин Села има влошување на здравствената состојба и е префрлен на лечење во Швајцарија. Кај што Заев вети кантонизација, нели? Не можам да кажам дека беше паметно од негова страна кога се фалеше дека не станува на химната на својата држава во која неговата партија влегува во власта, но менталните болести одамна не се лечат повеќе со тепање. Му посакувам побрзо лекување и враќање во коалицијата. Вака растат позициите на БЕСА: Без нив и Села СДС?, ДУИ и Алијанста имаат 61 пратеник. Многу тесно мнозинство.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот