Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СУДСТВОТО КАЈ НАС

Страна 5 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Сре Jул 10, 2019 8:51 pm

Правдата е задоволена, во овој случај судството покажа дека ако се работи професионално може да биде трет столб на власта.

Шехтански: По точно една година стигна осудителната пресуда од по 19 години за убијците на Саздо!

https://sitel.com.mk/shehtanski-po-tochno-edna-godina-stigna-osuditelnata-presuda-od-po-19-godini-za-ubijcite-na-sazdo
luxor
luxor

Број на мислења : 5655
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Сре Jул 10, 2019 8:58 pm

За жал третиот од групата што го уби Саздо уште е во бегство.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Сре Jул 10, 2019 9:34 pm

Да за жал. Да се надеваме дека еден ден ќе го плати својот долг.
luxor
luxor

Број на мислења : 5655
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Саб Jул 13, 2019 10:01 pm

Ќе има ли конечно обвинување против Нефи Усеини за дивоградбата кај чинарот во Охрид изградена на државно земјиште или оваа власт ќе треба да си замине за да се случи тоа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Саб Jул 13, 2019 11:45 pm

Еве уште утре Заев и владата ќе поднесат оставка и ќе си заминат устоличувајки ве вас дпмне - оФците на власт за да можете да поднесете обвинување.
luxor
luxor

Број на мислења : 5655
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Нед Jул 14, 2019 11:25 am

Никогаш кога СДСМ бил на власт немало предвремени избори, па не верувам дека ќе има и сега. Како што на лагите им се куси нозете (како во случајот со монтираната снимка од разговорот во врска со убиството на Мартин Нешовски) па некогаш порано, некогаш подоцна излегуваат на виделина, така и правдата е спора но доаѓа по своето. Не би ме изненадило како ќе се зголемуваат по интензитет и зачестеност глупостите на оваа власт да дојде и до нова револуција, но не со платеници од Сорос и тајни служби во операција Волшебникот од Оз, туку домашна спонтана револуција. Лично сум повеќе за еволуција отколку за револуција, но зависи до каде е спремна да оди владата. На пример дали ќе им даде документи (и право на глас) на емигрантите, уште колку и какви дивоградби ќе направи на државно земјиште во (Охрид, Матка) и надвор од заштитени подрачја, колку Македонци ќе прогласи за Бугари и не знам уште каква глупост ќе измислат.
Факт е дека до сега нема обвинение против Усеини или градителите на платформата на Матка, ниту против Заев затоа што со монтирана снимка со која е тотално извртена содржината на разговорот предизвика насилни протести со повеќе десетици повредени полицајци и граѓани. Нема обвинение ниту за Катица Јанева и судиите што прифатија обвиненија од СЈО после истекот на законскиот рок за тоа. Нема ни за Павле Богоевски за набавка на дрога и прикривање на нарко дилерот и да не набројувам повеќе.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Нед Jул 14, 2019 11:59 am

C c c, cel roman si napishal mislejki deka taka lagite shto se obiduvash da gi protnesh kje izgledaat poubedlivo.
Teo
Teo

Број на мислења : 5016
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Нед Jул 14, 2019 12:23 pm

Наместо 12 реда да прогласуваш за роман, подобро да напишеше што и зошто сметаш дека протнувам со напишаното.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Нед Jул 14, 2019 12:39 pm

Ti pak se obiduvash da me spushtish na tvoe nivo neli? Imam popametna rabota otkolku da pobivam ochigledni lagi kako tvoite. Koga kje smislish neshto inventivno togash.
Teo
Teo

Број на мислења : 5016
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Нед Jул 14, 2019 12:43 pm

Не можам да те натерам да бидеш против дивоградбите во Охрид и Матка што на СДСМ му донесоа гласови од Албанци. Твоја волја.
Кога имало предвремени избори кога СДСМ бил на власт?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Нед Jул 14, 2019 12:49 pm

Nemalo potreba za predvremeni, SDSM e drzhavnichka partija a ne zbirshtina predavnici kako vas od dpsmneb koi po sekoja cena sakaat da se spasat od odgovornost za kriminalite shto gi pravele.
Teo
Teo

Број на мислења : 5016
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Нед Jул 14, 2019 12:54 pm

Ако добро те разбирам мислиш дека Заев не е амнестиран криминалец и фалсификатор кој со монтиран разговор и лажен вовед во бомбата за Мартин Нешовски предизвика насилство во кое се повредени 40 полицајци и повеќе граѓани. Алал нека ти е на умот. Немам коментар. Твое право.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Нед Jул 14, 2019 12:58 pm

Zaev e lider koj za razlika od kriminalcite koi ti bea i seushte ti se vodachi pokazha hrabrost i mudrost da obezbedi stabilna i sigurna idnina na Makedonija i makedoncite.
Teo
Teo

Број на мислења : 5016
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Пон Jул 15, 2019 9:13 am

Не знам за тоа колку е стабилна самата влада и дали нестабилна влада може да обезбеди стабилна иднина на земјата,, но со оваа влада Македонија и македонците немаат иднина. Всушност такво нешто званично и не постои во моментов. Нема Македонија и македонци туку т.н. Северна Македонија и македонци/граѓани на Република Северна Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Пон Jул 15, 2019 12:08 pm

Не ме изненадуваат твоите зелени. Приврзаниците на Грујо меѓу кои си и ти секогаш се залагале за диктатура затоа што ако се слободни и не им даваат директиви од штабот не знаат што со себе
luxor
luxor

Број на мислења : 5655
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Пет Jул 26, 2019 5:52 pm

За тебе можеби северната вистина е зелена. За мене е црна.
Не сум знаел дека убиецот на Мартин Нешковски, Игор Спасов, веќе една година е на слобода. Наводно од здравствени причини. Не знам ни зошто се ослободени масовните убијци што пукаа на кому иде во интернет кафе во Чаир и убија тројца, а ранија 8 момчиња. Беа осудени на доживотен затвор. а одлежаа 12 години. Нивните Арачиновци му се заблагодаруваат на Зоран Заев. Дали нивната слобода е трампа за гласови?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Пет Jул 26, 2019 6:12 pm

Osven informaciite shto za ovie sluchai gi shirat lazhlivite mediumi pod kontrola na dpsmne ne sum videl relevanten izvor da go potvrdi toa shto go pishuvash.
Teo
Teo

Број на мислења : 5016
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Пет Jул 26, 2019 6:23 pm

So ova se soglasuvam potpolno. Se plasham samo deka Zhmicko kje pochne da kvichi isto kako negoviot mentor vo Ungarija koga Branko mu predlozhi vo Ustav da vleze chlen kriminalite od tranzicijata da ne zastaruvaat.

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 IMG-20190726-181919-229
Teo
Teo

Број на мислења : 5016
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Нед Jул 28, 2019 8:36 pm

Teo напиша:Osven informaciite shto za ovie sluchai gi shirat lazhlivite mediumi pod kontrola na dpsmne ne sum videl relevanten izvor da go potvrdi toa shto go pishuvash.
А кој е тој релевантен извор според тебе? И дали некој ја демантираше веста?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Нед Jул 28, 2019 9:13 pm

И да е, ака што е проблемот? Независно е судството и тоа одлучува. Доказ ти е Хер Флик. Зар тој би тужел странски конзул пред контролирано судство? Или судството е забисно или не според потребите на вас дпмне-оФците.
luxor
luxor

Број на мислења : 5655
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Саб Aвг 03, 2019 11:26 am

Не знам колку е независно судството затоа што криминалното обвинение од СЈО во случајот Талир2 поднесено по законскиот рок во кој СЈО има право да поднесува нови обвиненија судот го прифати. Обвинението требаше да го тера ОЈО, не СЈО. Веројатно одделот за организиран криминал. Без разлика која ќе биде пресудата. Вака како некој да сака случајот да застари, затоа што на крај пресудата сигурно ќе биде поништена, доколку биде донесена по обвинение од неовластен обвинител.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Саб Aвг 03, 2019 11:45 am

Toa e problemot so vas od dpsne, od opozicija narachuvate apsenja, presudi, pritvori i zatvori za vashite neistomislenici a koga na vas kje vi dokazhat kriminal i treba da odgovarate togash sudstvoto ne bilo nezavisno.
Teo
Teo

Број на мислења : 5016
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Саб Aвг 03, 2019 11:55 am

Не знам како изгледа текстот што го напишав погледан низ социјалдемократски розови очила. Јас само сум во дилема дали судот не го почитува законот од незнаење или поради притисок од некого и дали тој притисок ако постои е за да застари делото додека се влече по судови, а јасно е дека обвинителството не е овластено да поднесе обвинение, па со самото тоа пресудата ќе падне, а ако тоа се случи по доволно долго време делото ќе застари. Сакам секој што направил криминал да одговара. Но тоа мора да биде во рамките на законите инаку имаме нов криминал. Ако една власта и евроатлантската криминална банда поддржуваат криминално работење на судството, нормално би било да бидам на страна на послабиот, но јас сум само за правда. Сите криминалци, и тие од Талир 2 ако обвинението е вистинско но и тие од обвинителството и судот што имаат прифатено обвинение поднесено на криминален начин и (или) наредбодавачите од политиката да одговараат. Странците, поради дипломатскиот стаус, што се мешаат во судството да се протераат, иако во амбасадата на САД на оваа проблематика работат и тројца наши државјани кои можат да го платат цехот на амбасадата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Саб Aвг 03, 2019 12:04 pm

Nemash ti dilema, znash deka sudstvoto e nezavisno ama verojatno firercheto shtabsko ti stoi nad glava vo podrumot od koj pishuvash.
Teo
Teo

Број на мислења : 5016
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Саб Aвг 03, 2019 12:18 pm

Дилемата ми е поради тоа што фејк индустријата на вести што го поддржува СДСМ го поддржува и криминалот на СЈО и судот што прифати обвинение иако во законот многу јасно е напишано во кој рок СЈО има право да го прави тоа. Не знам ни зошто сметаш дека само ти имаш право да бидеш платен за пишување на овој форум и да имаш штапско фирерче, иако во мојот случај лажеш. Сигурно е дека нема да поддржувам партија што сака да ме прогласи за Бугарин и мене и моите предци, но тоа нема врска кога се работи за кршење на законот од тие што треба да го спроведуваат.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот