Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СУДСТВОТО КАЈ НАС

Страна 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Саб Aвг 03, 2019 12:23 pm

Фејк сте вие дпмне-оФците. Нема медиум што навива за вас а што не пренел барем една лажна вест дневно.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by PRVOBOREC on Саб Aвг 03, 2019 8:21 pm

Де небањат кажи уште еднаш какво е судството додека СДСМ е на власт.

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 IMG-20190803-202018-478

https://vecer.mk/node/27853

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Нед Aвг 04, 2019 10:13 pm

Глупаво е потпретседател на влада и министер за евроинтеграции јавно да се меша во судството со пораката дека Морина ќе биде ослободен во понеделник, што секој нормален го смета како притисок на владата врз судството. Токму во време кога ЕУ бара да нема мешање на извршната и судска власт. Можеби се точни приказните дека Бујар Османи се договорил со Еди Рама да ја успори Македонија во напредувањето кон ЕУ, за да одиме во двојка со Албанија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Нед Aвг 04, 2019 11:42 pm

Ne e prashanjeto dali nekoj se obiduva da se mesha tuku dali sudstvoto potkleknuva pod tie pritisoci. Toa ne e sluchaj i zatoa opravdano mozhe da zakluchime deka sudstvoto e nezavisno i deka vie od dpsne lazhete.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Пон Aвг 05, 2019 2:52 pm

Како не потклекнува на притисоци кога го ослободи Зоран Заев за тоа што бараше по едно евро за црквата и едно евро за Вицето. Истиот случај е доказ и дека вие лажете кога тврдите дека судството било заробено во блиската историја. Да беше така Заев ќе беше во затвор и за ова, но и за други дела.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Пон Aвг 05, 2019 3:00 pm

Го ослободи затоа што беше невин. Судството е назависно кога суди по закон, не кога исполнува желби на дпне-оФци.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Пон Aвг 05, 2019 3:19 pm

Нели вие тврдите дека порано судството било под контрола на Груевски, а Заев тврди дека така е и денес. Зошто слободното судство го осуди денес дедото на Тамара на 7,5 години затвор за обид на убиство на поранешниот министер на здравство, сега советник на сегашниот министер кој тогаш му беше советник. Не е ли казната превисока за обид за убиство во афектна состојба, без повреди.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Пон Aвг 05, 2019 3:27 pm

Затоа што суди според закон. Ако судеше според политички желби човекот ќе беше слободен. Уште еден во низата докази. Тешко лудило е да тврдиш дека обвинет за обид за убиство и тоа пред камери е осуден само затоа што поранешниот советник на тој што требало да биде убиен сега е министер за здравство.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Пон Aвг 05, 2019 3:38 pm

Јас тврдам дека сега Никола Тодоров му е советник на Венко Филипче. Не гледам во историјата како вас од СДСМ кога дискутирам за актуелна политика. Освен кога некој лаже дека учебници по историја биле пишувани во времето на Груевски, а вистината е дека нема такво нешто. Ако грешам, напиши ми кој учебник по историја е напишан после 2006 година.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by PRVOBOREC on Пон Aвг 05, 2019 3:41 pm

Небањат еве уште докази дека правната држава заживува. Нема недопирливи за законот. И нема да успеете да ги спасите вашите криминалци. Ќе си лежат сите, од било која партија.

https://taratur.com/antikoruptsiska-samoinitsijativno-otvora-sluchai-za-tenderot-na-rashkovski-i-pitserijata-na-useini/

https://m.mkd.mk/makedonija/politika/dksk-bara-istraga-za-gradonachalnikot-na-saraj-za-platformata-na-matka

https://plusinfo.mk/%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BF%D1%86%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D1%9C%D0%B5-%D0%B3%D0%BE-%D0%B8%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%82/

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by SHARENI on Вто Aвг 06, 2019 1:12 pm

Lazgata ko da bila vo podrum pa zaboravila deka drzavata ja zarobi Grujo na koj mu sluguvase, a ona bese eden od najgolemite paraziti sto cicase od 7upravni odbori.

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 IMG-20190806-130855-823
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by PRVOBOREC on Сре Aвг 07, 2019 6:24 pm

Ова во време на небањатите беше незамисливо.

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 IMG-20190807-182108-268

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Сре Aвг 07, 2019 7:44 pm

Фала Богу, по толку различни прекршувања на законот што ги направи дивоградоначалникот на Охрид. Дали е тоа за дивоградбата бетонска база што ја гради на Охридското Езеро. Покрај раскинувањето на договорот ќе има ли прекршочна или кривична одговорност за судирот на интереси, односно за тоа што општинскиот советник добивал општински тендери. Иако истрага не значи и обвинение. Што бидна со Курто Дудуш, на пример. Или со Џеват Адеми за пукање на свадба при што има ранети. Или со чевлите од 1.000 евра што ги доби Радмила Шеќеринска за роденден од Боки 13, а не смее да добива подарок поскап од 50 евра како државен службеник.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Сре Aвг 07, 2019 7:49 pm

Bravo za vladata na SDSM. Ako taka prodolzhat pobeda na izbori im e zagarantirana. Narodot bara pravda, toj shto kje mu ja isporacha kje gi dobie i glasovite.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Сре Aвг 07, 2019 8:02 pm

Ако добро те разбирам ти тврдиш дека во случајов се работи за мешање на извршната власт во судски работи, а не за самостојна одлука на истражните органи. Затоа и велиш браво за владата. Во тој случај повеќе треба да биде браво за ДУИ, затоа што покренува постапка против свој член.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Сре Aвг 07, 2019 8:06 pm

Tvrdam deka vladata na SDSM go osloboduva sudstvoto od vlijanieto na politikata. Dokaz se presudite od koi nekoi protiv vladata. Toa ja donesuva pravnata drzhava na sila i narodot toa znae fa go ceni. Ne se site glupi kako chlenovite na dpsne.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Сре Aвг 07, 2019 8:43 pm

Гледам денеска беше приведен и почната е судска постапка против поранешниот в.д. директор на Централниот регистер затоа што наводно вработил некого што не доаѓал на работа. Не сум слушнал дека се води постапка против Зоран Заев за вработувањето на Хазби Лика кој не доаѓаше на работа, а правеше големи сметки по ресторани.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Сре Aвг 07, 2019 8:49 pm

Ne bidi glup. Lika beshe vicepremier shto znachi izbran funkcioner i ne mozhe premierot nishto da napravi. A glupiot od dpsne plakjal vraboteni od drzhavni pari da rabotat vo shtabot na dpsne.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Чет Ное 14, 2019 6:19 pm

Гледам и слушам дека СДСМ повторно јаде фекалии дека ќе го прочистува судството. Веројатно мислат дека сме малоумни и сме заборавиле дека Заев две години беше на чело на комисијата што требаше да го направи тоа, а резултатот сите го гледаме. Како што гледавме и слушавме како бара по едно евро за Вицето и едно за дедо Наум и за тоа е ослободен.


https://lider.com.mk/makedonija/sdsm-najavi-postapka-za-celosen-veting-vo-sudstvoto/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Чет Ное 14, 2019 6:58 pm

SDSM jade, ama ovoj vas ve hrani. Srekja ima svesni lugje i vistinski VMROvci.

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Zombod19
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Пет Ное 15, 2019 9:14 pm

На една тема тврдиш дека Мицковски ги лаже членовите на партијата дека веднаш ќе го врати името, на друга е предавник затоа што нема да го врати, а тој што ни го наметна името поради кое Мицковски е предавник затоа што вели дека тешко ќе се врати е најумниот во Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Пет Ное 15, 2019 9:31 pm

Normalno deka e predavnik koj lazhe za da se dobere do vlast. Inaku nemashe da obezbeduva cenzus i dvotretinsko. Sekoj normalen kje gi povlecheshe pratenicite od parlamentot, samo predavnik ne go pravi toa.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Саб Ное 16, 2019 8:13 am

Изгледа тој што го направи предавството обезбедувајќи 2/3 мнозинство, Зоран Заев, за тебе не е предавник, а тој што вели дека предавството тешко ќе се сруши е предавник.
Да се вратам, на темава, судството.
Од вчера Владо Бучковски е слободен човек затоа што застари делото за тенковските делови. Зоран Заев е ослободен за барање на 200 илјади евра поткуп уште во прва постапка.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Саб Ное 16, 2019 8:34 am

Trendafile ne bidi glup...Kaj gledash deka jas tvrdam neshto...Toa go pravi tvojot Zhmici lichno...Sam se fali...

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Img_2086СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Ejalur10


СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Img_2087
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Саб Ное 16, 2019 12:09 pm

Ако добро те разбирам сметаш дека Мицковски станал како Заев со тоа што не произведува марихуана и не ги менува законите по сопствени потреби и не е амнестиран криминалец ниту од претседателот ниту од судството што е предмет на оваа тема.
Не знам зошто не отвориш тема за Мицковски доколку ти е мерак да пишуваш за него, наместо да го споменуваш на сите теми.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 6 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот