Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СУДСТВОТО КАЈ НАС

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Саб Ное 16, 2019 12:55 pm

Pak si bil glup, i kje ostanesh takov se dodeka se obiduvash da pravish ravenstva megju drzhavnik kako Zaev i predavnik koj se krie zad patriotizmot kako Zhmici.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Саб Ное 16, 2019 7:54 pm

Нема да давам ментални оцемки затоа што немам квалификации за тоа, но народски кажано мислам дека само будала (како карактер) може да мисли дека за нешто направено сторителот е државник, а ако некој не може да го смени тоа веднаш е предавник. Но имам доволно памет да не ми биде тоа единственото што го пишувам на форумот на сите теми. Можеби сум глуп што се обидувам да дискутирам со некој што освен сеење на омраза не пишува ништо друго на форумов.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Саб Ное 16, 2019 8:17 pm

Колку што следам вие сте тие кои лажете дека ќе го вратите името ако некој е будала да гласа за вас. Ако го тврдите тоа значи можете. А ако не го направите секако сте предавници.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Пон Ное 18, 2019 12:24 pm

Не знам зошто и мене ме прогласуваш за член на ВМРО кога не сум, иако најчесто имам исти ставови со оваа партија. Не знам дека некој рекол дека веднаш ќе го врати името, па те молам да дадеш линк за тоа кој од ВМРО и кога дал таква изјава. За жал Македонија нема поддршка од евроатлантската меѓународна банда како Грција, па тешко може да си го врати еднострано името како што Грција еднострано ја прекрши Времената спогодба додека не влеземе во ЕУ. После тоа работите би биле полесни. Исто така доколку тргнеме во некој друг правец, односно сојузништво со тие што не им пречи затоа што не сме исчезнале како Македонци.

Сепак оваа тема не е за ненормалниот Преспански договор туку за судството, па ќе продолжам да пишувам по темата. Денеска таткото на Боки Тредичи. Миле Јовановски, доби 6 месеци затвор за физички напад врз свештеникот Виктор Стојчевски при што му има нанесено тешка телесна повреда, скршеница на раката. Хунтата го осуди Панче Ангелов на 4 години затвор за повлекување за коса на Радмила Шеќеринска по незаконскиот избор на претседател на Собранието. Осум пати повеќе.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Пон Ное 18, 2019 12:40 pm

Kolku treba da si glup za da ne znaesh shto voopshto oznachuva hunta a da di go pikash nosot vo politika?

Vkluchi go mozokot.

Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Пон Ное 18, 2019 12:45 pm

Мислиш дека ако премиерот не е способен за војска поради претпоставувам ментални проблеми, затоа што не забележувам дека има физички, тој не може да биде дел од хунта. Овој израз го користам откако Врховен командант на АРМ е Пендаровски.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Пон Ное 18, 2019 12:48 pm

Sramota Trendafile, si stanal patoloshki lazhlivec. Me mrzi da go prebaruvam forumot ama site znaat od koga tresesh gluposti za nekakva hunta. Taka da, sepak glupkja kje da e vo prashanje.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Пон Ное 18, 2019 12:55 pm

Изгледа мислиш дека колку пати повеќе ќе напишеш за некого дека е глупав толку стануваш попаметен. Паметните не се однесуваат така.
Изразот хунта го користам затоа што хунти обично имало во Јужна АМерика кај што влади поставувале САД. Затоа што таму изгледа се поевтини за купување офицери отколку невладини шарени револуционери. Иако и таму работите се менуваат.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Пон Ное 18, 2019 1:02 pm

Ne samo glupi tuku i predavnici ste. Sekogash ste bile protiv sopstveniot narod, crkva, drzhava...

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Img_2092
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Пон Ное 18, 2019 1:41 pm

Не гледам што има спорно во интервјуто. Насловот нема врска со контекстот што сакаш да го претставиш прикажувајќи само слика , наместо линк до текстот.

https://stanjestvari.com/2019/10/24/vasilevska-ako-se-ne-budemo-medjusobno-podrzavali-lose-nam-se-pise/

Во врска со изразот хунта го користам и затоа што Заев го смени Уставот, со тоа и името, а со договорите го загрози македонскиот идентитет поради влез во воена организација, НАТО, иако не сме во непосредна воена опасност. Се надевам дека не мислиш дека името го сменивме за влез во Мал Шенген. Очигледно е дека понижувањето не ни донесе датум за преговори за цивилна асоцијација, за ЕУ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Пон Ное 18, 2019 1:50 pm

Оооо Трендо србине па џе си ти. Бугарите се окупатори а србите ти се браќа м? Не ја окупираа Македонија во балканските војни, не ја окупираа и после втора светска туку ја ослободија нели? Затоа дпне ќе го активира вториот дел од референдумдкото прашање кога ќе дојде на власт. Зошто да се остварени соништата на илинденците за независна Македонија кога може да биде вардарска бановина. Ама важно удбашкомафијашкото здружение дпне ќе се кити лажно со заслугите и ќе ги извитоперува идеите на ВМРО.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Пон Ное 18, 2019 1:56 pm

Каде прочита такво нешто во интервјуто. Во него се зборува во сегашно време, не во минато. Всушност Заев е тој што сака здружување со Србија и Албанија во Мал Шенген.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Пон Ное 18, 2019 1:59 pm

Браво за премиерот, се гледа дека го слуша гласот на опозицијата која слугувајки им на удбашките интереси сака од Македонија да направи вардарска бановина. Добро, малку и се зеза бидејки знае дека удбашките идеи се секогаш осудени на пропаст.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by PRVOBOREC on Пон Ное 18, 2019 3:23 pm

Нов шок за небањатите, задоволство меѓу странките од независното судство.

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Img_2064

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Пон Ное 18, 2019 4:42 pm

Веројатно на оштетениот не му е важно колку време ќе помине во затвор, туку дека оваа пресуда му отвора пат за барање на отштета. Има ли изјава од Шеќеринска дека правдата е задоволена со тоа што за повлекување на нејзината коса сторителот треба да одлежи 4 години или таа смета дека казната е преблага или престрога?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Пон Ное 18, 2019 5:00 pm

Како и да е, народот е задоболен а судстбото независно. Уште еден успех на СДСМ.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Вто Ное 19, 2019 12:14 pm

Јас пишувам за Македонија во која народот е незадоволен, а судството е под контрола на диктаторот. Држава во која уште нема резултати од инцидентот во ОХИС затоа што фирмата е блиска до власта (ги дели парите со неа) и во која Јовче Ременски уште е раководител во разузнавањето иако му е најдена колекција од државни тајни во домашна архива.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Вто Ное 19, 2019 3:57 pm

Убаво што си признал дека пишуваш за фиктивна држава и фиктивен народ. Барај помош на вррме па може ќе успееш да влезеш во контакт со реалноста.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by PRVOBOREC on Вто Ное 19, 2019 7:38 pm

И што викаш небањат, судството и обвинителството не се независни.

https://a1on.mk/macedonia/finansiska-istraga-za-sudiite-koi-ja-pushtija-janeva-vo-kukjen-pritvor-najavi-ruskovska/

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Img_2067

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Вто Ное 19, 2019 7:52 pm

Според снимката не сум сигурен дека суштеството што излезе од полициското комбе со лисици на рацете воопшто беше Катица Јанева. Тоа е спроведено од машки полицајци.


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Вто Ное 19, 2019 8:01 pm

Nikoj ne te prasal sto veruvas ti. Prasanjeto e kako toa pod kontrola na vlasta se i sudiite i obvinitelite koga rabotat sprotivno. Obbinitelstvoto dava edmo mislenje, sudiite postapuvaat sprotivno pa obvinitelstvoto kje gi istrazhuva. Samo glup chovek mozhe da poveruva deka instituciite kontrolirani od eden centar rabotat nekontrolirano. Zatoa fakt e deka SDSM konechno vospostavi pravna drzhava.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Вто Ное 19, 2019 8:40 pm

Правењето театар не значи објективно судство. За среќа делата не можат да застарат пред доаѓањето на новата власт, па театарот ќе се претвори во циркус кога ќе почне гонење на актуелните криминалци. Катица Јанева е очигледен пример дека платата не значи и заштита од корупција. Криминалец си останува криминалец секогаш.
Не верувам ниту дека судиите што ја пуштија Катица во домашен притвор зеле пари за тоа. Веројатно или се уценети или очекуваат унапредување за стореното.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Вто Ное 19, 2019 9:08 pm

I konstruiranjeto glupi teorii na zagovor ne znachi deka sudstvoto e pod kontrola na vlasta.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Сре Ное 20, 2019 1:25 pm

Да не најавеше Заев дека разговарал за куќен притвор за Катица Јанева уште во септември и да имаше судот ист однос и кон други обвинети, не ќе го мислев тоа што го мислам. Дали се работи за контрола на власта или за додворување на судиите кон власта и сега и во минатото не би можел да кажам. До сега нема осудено некој што бил или е на власт поради притисок врз судии, па не можам да тврдам дали воопшто некогаш имало притисоци како систем на владеење. Чудно е доколку нема притисок од власта зошто СЈО, Бог да го прости, процесираше предмети само против ВМРО, а нема и против членови на СДСМ, а наводно била прислушувана опозицијата. Тука мислам на членови на СДСМ дел од локална власт или приватни фирми во сопственост на членови на партијата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Сре Ное 20, 2019 1:35 pm

Ajde pak, povtoruvaj si vo sebe:

Teoriite na zagovor se glupi i edinstveno predizvikuvaat potsmev ka slushatelite ili vo ovoj slhchaj chitatelite. Osven kaj glupite od dpsmne se razbira.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 7 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот