Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СУДСТВОТО КАЈ НАС

Страна 8 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Сре Ное 20, 2019 5:43 pm

Треба ли да верувам дека Русковска е глупава па испратила СМС со закани до судиите од службениот телефон. Фалело само да испрати писмо со потпис и печат до судскиот совет. Демек таа е против препораката на Заев од септември по завршувањето на истрагата и заминувањето од местото специјален јавен обвинител таа да биде пуштена во домашен притвор. Во замена да не зборува што имало на нејзиниот телефон за кој и беше овозможено да оди на одмор за да го форматира. Плус ќе оди во домашен притвот во станот на синот кој лажеше дека телефонот е загубен во Белград, а после беше најден кај сестрата на неговата девојка. За тоа, за прикривање на докази (настрана неговата улога во рекетот како финансиски директор на 1ТВ) уште нема обвинение, а ако дојде до тоа овозможен е контакт на двојца обвинети.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Сре Ное 20, 2019 5:53 pm

Ne treba da veruvash vo nishto. Treba samo da odgovorish na ednostavno prashanje. Bravo za Pazi Ledja.

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Img_2095
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Сре Ное 20, 2019 6:03 pm

За жал според сите анкети изборот е или амнестираниот криминалец Заев да остане премиер или тоа да стане Мицковски. Сигурно е дека има и некој подобар но не е видлив во моментов.
Ако е поентата дека ако СДСМ и ДУИ останат на власт ќе си го вратиме името што сами сме го одбрале, без северна, не знам дали некој што е нормален или има мали до средни проблеми со разумот може да поверува во тоа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Сре Ное 20, 2019 6:36 pm

Bravo Trendafile. So odgovorot pokazha i dokazha deka ne si Makedonec tuku obichen predavnik koj e spremen da gi prodade i Makedonija, i makedoncite i makedonshtinata samo za negovata kriminalna antimakedonska organizacija da dojde na vlast.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Сре Ное 20, 2019 7:56 pm

Пропадна обидот да се претстави како жртва за да му се заборават криминалите.

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Img_2120
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Пет Ное 22, 2019 12:14 pm

Нормално е некој што веројатно платил поткуп за претходниот пат да го добие пасошот, сега да не го добие. Но останува проблем бавноста на судските постапки. Не може некој без патна исправа да остане со години, а на крај евентуално да биде прогласен за невин.
Требаше Катица Јанева да ја сместат во домашен притвор кај Орце Камчев, наместо кај синот кој е под голем сомнеж за соучесништво во случајот Рекет. Катица Јанева покрај платата и парите од рекет си доделила дополнителни 157 илјади евра нај повеќе за наводна доверливост. Како некој што не добива таков податок да има право да објавува доверливи материјали.
Вчера потпретседателот на СДСМ, Муки, објави нови бомби. Изгледа дека сите од раководството на партијата ги имаат бомбите во домашните архиви, односно дека Заев лажеше (Пак) дека бомбите се целосно предадени во СЈО.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Пет Ное 22, 2019 12:17 pm

Не се пореметувај, судството е такво скоро триесет години. Ни волшебник не може да го оправи за три. Депак се движиме во добра насока.
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Пет Ное 22, 2019 12:58 pm

И повеќе од триесет години. Исто како и општеството. И во времето пред да се роди Груевски. Затоа не знам од каде тој е виновен за тоа. Нели беа Османлиите. Ако добро те разбрав и ти си свесен дека нема никакво подобрување откако реформската ДУИ и СДСМ се на власт.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Пет Ное 22, 2019 1:15 pm

Па не бирав јас судии од тефтерчето на Гоца. А да очекуваш подобрување за неполни три години после партизација од 11 е смешно да не кажам лудост.
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Пет Ное 22, 2019 7:20 pm

Не напишав дека очекувам целосно добро судство, туку подобрување наместо влошување на состојбата во судството. Никогаш немало толку мала доверба во судството како сега.

https://www.magazin.mk/анкета-се-намалува-довербата-на-граѓа/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Пет Ное 22, 2019 11:43 pm

Одлично, значи ќе немаш ништо против кога после победата на изборите СДСМ ќе почне со ветинг на судиите.
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Саб Ное 23, 2019 12:22 pm

Не очекувам дека ќе победи поради повеќе лаги од кои една е и проветрувањето на судството. А дали ќе имам против ветингот или не, без разлика дали ќе го прави влада на чело со ВМРО, СДСМ или некоја друга партија ќе зависи од тоа дали ќе се прави ветинг или нова партизација на судството. За жал судството во Македонија има повеќевековна коруптивна традиција, вклучувајчи го и додворувањето кон власта.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Саб Ное 23, 2019 1:45 pm

Ти само не очекувај, и уште од сега спреми си ги плачливите постови од типот изборите не ги признаваме. Еве Јанушев те испреварил.

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Img_2126
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Пон Ное 25, 2019 12:14 pm

Мислиш дека ВМРО ќе направи реприза на однесувањето на СДСМ по поразот на изборите во 2014 година? Кога лажевте за наводни фантомски гласачи кои и денес се на избирачкиот список затоа што така предвидува законот. Сите избирачи да бидат запишани. Тие во странство на последната адреса на која се пријавени во Македонија.
За да биде така СДСМ треба да победи на парламентарните избори. Нешто што не се случило од 2002 година.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Пон Ное 25, 2019 12:52 pm

Не бе, вие сте опортунисти. Ќе си влезете во парламентот и ќе си ја грицкате платата. Ќе немате храброст да направите било што после априлската катастрофа што ве чека.
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Саб Ное 30, 2019 5:56 pm

Што стана со одговорноста за бегството на Груевски. Нели требаше да одговара и тој што дозволи да побегне убиецот на Мартин Нешовски, Игор Спасовски. Дали го пуштивте во знак на благодарност дека ако тој не го убиеше Мартин не ќе дојдевте на власт. Верува ли некој дека ќе има одговорност за штетата во МНТ што ја направија шверцерите. Каков е резултатот од тоа што повеќе од две години Заев беше на чело на комисијата за реформа на судството, место на кое го наследи министерката за правда. Нула или негативен?
Каква врска има реформата на судството со власта. Не треба ли да ја прават независни експерти? Значи ли дека спремате партизација на судството, Дали Гоце Делчев ќе го прогласите за Бугарин ако победите на изборите, па за тоа нема да се сретне комисијата со непријателска Бугарија до мај. Ако изборите не се одложат се разбира.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Пет Јун 12, 2020 6:57 pm

Убиецот на 17-годишникот Никола Христовски, кошаркар на МЗТ, во скопската населба Ново Лисиче лани на 14 август е осуден на 3 години затвор. За потегнувањето за коса на тогашната пратеничка Радмила Шекеринска, 70-годишниот „терорист“ Панче Ангелов доби 4 години затвор.
Што ти значи судство кога еден амнестиран криминалец ќе го отвори како пупка.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Пон Јун 15, 2020 10:37 pm

Доста голем број на граѓани се собраа денес на протестите по казната од 3 години затвор за убиецот на Кољо.
На социјалните мрежи се претпоставува ако Панче Ангелов ја убиеше Шеќеринска наместо што ја скубна за коса ќе добиеше помала казна.

https://denesen.mk/masovnost-na-protestot-vo-novo-lisiche-poradi-trigodishnata-kazna-za-ubistvoto-na-nikola-hristovski/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Вто Јун 16, 2020 9:06 am

Еве и видео од протестот во Ново Лисиче.

https://twitter.com/i/status/1272575375562989568

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by defo on Вто Јун 16, 2020 9:25 am

Судиите се сеуште од оние од тефтерчето на Горде, мое мислење е дека намерно досудиле толку ниска казна, за да се ствара револт, да се подбуцнува и онака кревкиот соживот, за да може да се спасат од чешлање на имотот. А и текстот во денешен е пишуван во таква насока, за што се надевам, весникот ќе добие и треба да добие соодветна казна.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Вто Јун 16, 2020 9:43 am

Не знам кој бил судија во моментов. Нешто немаа поголема казна и убијците на комитата во скопска Автокоманда. Не исклучувам дека некој сака да ја злоупотреби смртта на Кољо како што се случуваше со Мартин Нешкоски , со веќе осуден убиец кој тогашните протестанти откако дојдоа на власт го пуштија да побегне или сега во светот со Џорџ Флојд кога се рушат споменици, дури и тој на Махатма Ганди. Можеби и ВМРО научило нешто од длабоката држава, да не кажам Сорос.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by SHARENI on Вто Jул 07, 2020 3:30 pm

Jovo prevara konecno na sud.

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Img_2242
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 708
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by defo on Вто Jул 07, 2020 4:20 pm

зголемува листата на екс судии....хихихи...убо им се прај им зина гзот за пари, а како викаат лаком гз два рука крка.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by TRAJCHE on Сре Jул 08, 2020 1:01 pm

Smetkadziite ke cekaat i odolgovlekuvaat dodeka ne se doznae pobednikot od izborite. Ako pravi vlada dpmne ke go ukinat, ako SDSM ostane na vlast nema.

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Img_2193

https://telma.com.mk/2020/07/08/уставниот-суд-без-одлука-за-членот-353-од/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 568
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Нед Сеп 06, 2020 4:48 pm

Срамна пресуда на судот на Заев. За сообраќајката пред две години кај млечен ресторан кога Васил Чорбаџиев со својот џип поминал преку двојна полна линија сакајќи да влезе во едносмерна улица во забранетиот правец му пресекол пат на мотор, при што возачот на истиот загинал, а неговата сопруга е потешко повредена при што го губи детето (била бремена). Реално обвинетиот е ослободен затоа што се поминати две години од настанот. Тоа, според судијката е затоа што обвинетиот го признал делото. Не му е ни одземена возачката дозвола на одреден период поради поминувањето преку полна линија. Ослободениот е Васил Чорбаџиев, управител и акционер во приватната фирма АД Теал од Тетово. Да потсетам дека дедо Панче за скубнување за коса на Радмила Шеќеринска доби ефективна казна затвор во траење од 4 години. Животите на млад човек и неродено бебе за судот на Заев вредат шпомалку од неколку влакна од косата на некој од картелот на власт.


https://fokus.mk/gi-zagubi-soprugot-i-bebeto-kaj-mlechen-a-sega-ke-se-bori-i-so-sudijkata-i-obvinitelkata/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 8 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот