Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СУДСТВОТО КАЈ НАС

+14
Zhane
Albatros
EVITA
defo
TRAJCHE
SHARENI
OPOZICIONER
Bosonoga
Teo
misterija
Luxor
PRVOBOREC
трендафил
osa
18 posters

Страна 13 of 15 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Вто Фед 23 2021, 19:25

Заврши судењето за терористичкиот напад кај Смилковското Езеро со слична пресдуда како во првото судење. Излезе дека некој јадел фекалии и со монтирани криминално снимени телефонски разговори и притисок врз судот им подари неколку години слобода на осудените на доживотен затвор само за да добие гласови од македонците со албанско етничко потекло.

Moнcтpyмoт Заев дa ce извини зa лaгитe зa “Moнcтpyм” | iNFOMAX.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Саб Фед 27 2021, 09:21

Вчерашната пресуда на Сашо Мијалков е прва пресуда на силен поддржувач на власта, веројатно втор по заслуги, после Заев, за северизацијата на Македонија. Дали се работи за епизода за смирување на народот по катастрофалните оценки за демократијата, корупцијата, економијата, вакцините и многу други работи во Македонија што подоцна ќе се измени во понатамошните постапки пред судот ќе видиме. Реално се очекува Европскиот суд за човекови права да пресуди во полза на помилуваните од претседателот Ѓорѓе Иванов, односно дека еднаш дадено помилување не може да се поништи, па вчерашната пресуда беше само фарса што ќе ни донесе уште поцврста позиција како хибриден режим. Сега кога е јасно дека бадијала ни го сменија името и бадијала званично ни е избришан најголемиот дел од нашата историја затоа што немаме шанси (не само ние туку цел т.н. западен Балкан) за влез во ЕУ во следните неколку децении власта има поодврзани раце за зацврстување на меката диктатура.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Саб Мар 06 2021, 19:53

Поради тоа што пресудата за Мијалков не е објавена до 1 март, бидејќи на тој ден застари едно од делата за кое му е доделена казната од 12 години затвор, казната се намалува на 9 години. Така тврди неговиот адвокат кој изгледа е во право. Со казна под 10 години Мијалков ќе може да се брани од слобода.

КОД: Застаре едно од делата на Мијалков, 12-годишната казна затвор се скуси за три години – plusinfo.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Luxor Пет Апр 09 2021, 13:35

Ова веќе личи на нешто, никој не смее да биде над законот.

https://360stepeni.mk/ruskovska-potvrdi-deka-se-vrshat-pretresi-vo-invoka-group-i-kaj-rashkovski-doma/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6522
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Пет Апр 09 2021, 15:34

Се согласувам со забелешка доколку ова не е само заматување на поголемиот скандал. Дали има голем мафијаш во светот што нема македонски пасош со своја фотографија и отисоци од прсти, а лажен идентитет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Пон Апр 12 2021, 19:02

Судот му го продолжи притворот на Камчев иако работата се потпира на стаклени нозе, наводна дојава на доушник (кодош) на агент од АНБ. Се работи за метод кој најповеќе се применувал во времето на сталинизмот во СССР и земјите од Варшавскиот пакт. Интересна колумна на оваа тема во Плусинфо. Се разбира тука е и исказот на владетелот даден по обелоденувањето на аферата Рекет со која хибриднорежимскиот премиер нема врска нели дека ќе му еб. мајката на Камчев.

Ти што бараш одмазда, ископај два гроба – еден за себе! – plusinfo.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Nebula Пон Апр 12 2021, 19:08

Gerovski place za sponzorot. I Mickoski ke pocne brzo, ke nema koj da mu gi plaka smetkite.

Nebula

Број на мислења : 941
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Пон Апр 12 2021, 22:04

Ова е видовитост или клетва? Да не кажам желба. Ништо чудно за поддржувач на хибриден режим.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Luxor Вто Апр 13 2021, 09:52

Хм, дали ти тоа почна да го копираш стилот и изразите на извесен член на форумот? Патем нели Жмицко сам јавно раскажуваше како Камчев му ги плаќал сметките?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6522
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Nebula Вто Апр 13 2021, 10:59

трендафил напиша:Ова е видовитост или клетва? Да не кажам желба. Ништо чудно за поддржувач на хибриден режим.

Jas pisuvam realno pa verojatno zatoa sum etiketiran kako poddrzuvac na hibriden rezim, ti sto se utepa lazejki po forumov deka vlasta na Gruevski ne bila hibriden rezim i pokraj site dokazi i izvestai na relevantni svetski institucii zaradi doslednoto rasprostranuvanje na lagite na vmro se smetas za borec za sloboda, ama sloboda na kriminalot i kriminalcite na i od vmro.

Nebula

Број на мислења : 941
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Вто Апр 13 2021, 14:39

Со куртони полни со боја не се воспоставува демократија. Во секој случај не знам зошто се лутиш ако си во право туку со факти не дискутираш за било што што сум напишал. Ајде и за тебе да напишам бидејќи тоа го правам од време на време и изгледа дека не си го прочитал, дека сметам дека ВМРО е единствената реална политичка сила што може да направи нешто за зачувување на мојот идентитет во кој е содржано се од праисторијата до денес што се случило во врска со Македонија и Македонците. Во борба за мојот идентитет не сум имал поддршка од никого на форумов. Извини, ама дали ни треба власт ако за се што ќе се случи лошо во државата е виновна опозицијата. А добро скоро и да не се случува. 
Бидејќи темава е судството мислам дека сега имаме револуционерен суд по шарената револуција. Да не кажам имаме куртон револуционерно судство. Па нема гонење на актуелен криминал доколку не се замешаат газдите од Кале.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Albatros Пет Апр 16 2021, 18:52

Odlicno, obvinitelite i sudiite ne treba da obrnuvaat vnimanie na likot tuku na delata na obvinetiot.

„Можам веднаш да ви кажам дека ќе следи жалба на одлуката за куќен притвор од причина што ценам дека обвинителството даде доволно докази да ги докаже околностите поради кои бараше да биде определена мерка притвор, а не куќен притвор. Со мерката куќен притвор сметаме дека и понатаму ќе постои опасност од влијание врз сведоците и останатите материјални докази кои допрва ќе треба да бидат прибавувани и сослушани во текот на постапката. Од тие причини во текот на утрешниот ден ќе поднесеме жалба“,

https://360stepeni.mk/video-obvinitelkata-trajcheva-rashkovski-i-od-kuken-pritvor-mozhe-da-vlijae-na-svedotsi-ke-podnesam-zhalba/

Albatros

Број на мислења : 805
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Пет Апр 16 2021, 19:05

Ако ги споредиме Камчев и Рашковски првиот има дадено кауција во поголема вредност од вкупната вредност на обвинението, а ако биде осуден ќе треба да плати само дел солидарно со другите обвинети, исто така се врати од странство (нели беше да навива за Вардар кога стана шампион) но доби затворски притвор што го почна во услови оценети како тортура, а Рашковски е во домашен притвор. Ако се невини не ни сакам да дискутирам околу ограничувањето на слобода на било кој невин. Ако бидат осудени на тој што седи дома и тој во собче без прозори и без вода ќе им се пресмета ден притвор како ден затвор. Не знам дали забележавте дека Рашковски беше однесен во судот без лисици. Лично сум противник на притвори, освен по исклучок,  па и за Рашковски. Постојат други методи на обезбедување. На пример алка со локатор. Сепак сме во 21 век.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Пет Апр 30 2021, 14:34

Сопругот на претседателката на Судскиот совет поставена од Заев, Павлина Црвенковска, е еден од должниците на Еуростандард банка за предит од 1,6 милиона евра. Интересно е што еден месец откако престанал да го отплатува кредитот неговата ќерка отвора друга фирма со иста дејност, а управител на фирмата е сопственикот на пропаднатата фирма, нејзиниот татко. Уште поинтересно е тоа што послушничката на Заев, без пркос, ги нема пријавено овие имоти во анкетниот лист за антикорупциската комисија.

Оштетените штедачите прашуваат кога сопругот на Павлина Црвенковска ќе го врати милионскиот кредит - Expres.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Пет Јун 18 2021, 18:39

Интересен настан на судењето за наводна тортура над Љубе Бошковски. Наместо да донесе ослободителна пресуда за обвинетите затоа што обвинителството не докажа непотребно насилство при неговото апсење, судот го преотвори судењето.
Инаку и на видеото приложено од обвинителството се гледа дека актуелниот советник на Заев се обидува да избега и да ги одстрани доказите, парите добиени од грчкиот агент.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Саб Jул 24 2021, 15:58

Советникот на Заев, финансиер на СДСМ, владин член на бордот на Телеком Тања Чачарова Илиевска, сега независен независен експерт е предложена за член на Судскиот совет. Ако не се замешаат амбасадорите на земјите што управуваат со Македонија ќе биде избрана, а можеби и ќе раководи со Судскиот совет како што Добрила Кацарска стана претседател на Уставниот суд. Толку за независното судство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Саб Сеп 04 2021, 21:17

Човекот што ја носеше торбата Версаче од кај Камчев и за која не кажа дали е однесена во владата или на некое друго место, Зоран Кичеец кој би требали да е во затвор денес на Стража учествуваше во саобраќајка во која има еден загинат и повеќе повредени. По некои извори тој ја предизвикал несреќата, а не е јасно што бараат на местото на настанот лица од АНБ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Нед Сеп 05 2021, 14:23

Дали во Макдонија постои и он-лајн отслужување на затворска казна ако си во блиски односи со Заев и АХмети, на пример за евентуално обезбедени стотици илјади евра за добивање на локација во Тетово, на пример за ШИК Јелак. Ако се спореди случајот со Камчев кој како петто обвинет не го пуштаат од притвор со кауција поголема од вкупната вредност на процесот ниту во домашен притвор, ниту за лечење, иако е само обвинет, а не и осуден, Кичеец добил годишен одмор, покрај секојдневното излегување од затворот за работење и викенди. Можеби затворот ќе му исплати и К-15. Камчев како петто обвинет е единствен со ефективен притвор. Првообвинетиот има добиено азил поради политички прогон во земја членка на ЕУ, а второ, трето и четврто обвинетиот се во домашен притвор.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Нед Сеп 05 2021, 17:41

Чудно е и тоа што од Управата за извршување на санкции тврдеа дека Кичеец е привремено на слобода од 8 август поради здравствени причини (кардиолошко заболување), а од управата на струшкиот затвор дека причина се семејни причини, болест на неговата мајка. Инаку во време на сообраќајката тој возел двојца српски државјани, кои и покрај тешките повреди побарале и се отидени на лечење во матичната земја.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by defo Сре Сеп 08 2021, 08:19

трендафил напиша:Чудно е и тоа што од Управата за извршување на санкции тврдеа дека Кичеец е привремено на слобода од 8 август поради здравствени причини (кардиолошко заболување), а од управата на струшкиот затвор дека причина се семејни причини, болест на неговата мајка. Инаку во време на сообраќајката тој возел двојца српски државјани, кои и покрај тешките повреди побарале и се отидени на лечење во матичната земја.
Прво не шири дезинформаации се возел со екој инспектор од Охрид во кола. Србите се 3тата кола која учествувала во несреќата. ДПМНЕ-ски лешинару.

Друго да судството и управата за извршување санкции потфрлила. За судството ништо не би ме изненадило, пошо внатре уште има пипци на Сваровски судството. Уште чистење треба.

Инаку идиотиски е ова што се прави, се слагам, и му донесе предизборно негативни поени на СДСМ.
defo
defo

Број на мислења : 3354
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Сре Сеп 08 2021, 10:17

СУдството кај нас никогаш не било независно, па приказните дека Груевски измислил зависност на судството се за мали деца. Разликата, ајде да ја користам терминологијата на тимот на Заев меѓу шваровски и Луј Витон судството е во тоа што сега бројот на наместени обвиненија и пресуди (и обратно неподнесени обвиненија и недонесени пресуди)  е многу поголем во последните 4 години туку од осамостојувањето на Македонија до црпнувањето од нива на вашиот лидер.
Ајде да пренесам и една вест за која се надевам дека не е точна, а доколку се покаже како точна се надевам дека народот ќе ја урне диктатурата користејќи ги сите средства затоа што власт што загрозува животи може да очекува и самоодбрана. За разлика од имењакот на црпнатиот ни премиер, Зоран Кичеец кој во затворот имаше третман што му овозможи да убие еден, а да повреди повеќемина, Орце Камчев затоа што го објави криминалот на власта нема право на лечење. Повеќе на линкот подолу.

Божиновски: Орце Камчев е на работ на смртта - Expres.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by defo Сре Сеп 08 2021, 10:28

Сега треба да го сожалувам несфаќам. Шо ако си отиде по петелот, ќе нема кој да го финансира ДПМНЕ. Стварно не ги разбирам жалопојќиве, или и него да го пушти судствово на „привремена“ слобода, па и тој да направи сообраќајка, па после да ни се серете на глава. Ако е вистина жалосно за човекот, како за човек, никој не заслужува смрт, не е христијански да посакуваш смрт. Ама ако е уште еден обид на Орце преку неговите компањони(Палчо, а Божиноски незнам како е влезен во игра) да се извлече, да се обиде да го сруши Заев, од него познати причини нека му е на чест.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3354
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Сре Сеп 08 2021, 16:28

Само го пренесов напишаното за Камчев споредувајќи го со соработник на Заев. Времето ќе покаже кој е во право. Во секој случај чудно ми е да не биде пуштен со кауција кога како петтообвинет нуди повеќе од вредноста на целото обвинение. Еве и ако сите 5 обвинети бидат осудени еднакво, Камчев нуди 5 пати повеќе од вредноста на евентуалната штета што хипотетички би требало да ја надополни.
Повеќе би сакал да дискутираме за тоа дали бројот на политички судења е поголем во времето на режимот на Заев отколку на Груевски. Режимот на Ахмети и така е недопирлив.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Сре Сеп 08 2021, 18:38

Еве да пренесам и за Кичеец дека неговиот адвокат Новаковски тврди дека и тој е повреден иако тоа во првите часови не се забележувало и дека воопшто не смеел да биде сослушан вчера, па со самото тоа и да добие притвор. Секогаш сум го застапувал мислењето дека и правата на криминалците, да не зборувам за обвинети,а неосудени, мора да се почитуваат. Публиката може да навива, но судијата не.

Адвокатот на Кичеец: Притворот му е одреден незаконски! – Фокус (fokus.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Чет Сеп 09 2021, 21:22

Наместо да биде ставен во притвор за да не влијае на истрагата за изгорените пациенти во Тетово во која еден од осомничените би требало да биде и тој, Филипче изјавува дека нема да си замине од министерската позиција додека не заврши истрагата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 13 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 15 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот