Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СУДСТВОТО КАЈ НАС

+14
Zhane
Albatros
EVITA
defo
TRAJCHE
SHARENI
OPOZICIONER
Bosonoga
Teo
misterija
Luxor
PRVOBOREC
трендафил
osa
18 posters

Страна 15 of 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 15 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by cvetka Чет Окт 21 2021, 11:45

Ne e nevin ako bil na Halkidiki. 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

cvetka

Број на мислења : 224
Join date : 2019-05-30

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 15 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by defo Чет Окт 21 2021, 13:26

По жените си е тој. Не е од тие.

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3013
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 15 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by defo Сре Ное 03 2021, 10:12

Еве зошто нема да влеземе во ЕУ, уште имаме никакво судство, човекот за кебапи беше експерсно осуден а овие говеда, после 2 години и 6 месеца уште се на слобода, добро дел од нив.
СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 15 Rochishte-za-titanik-mia-1024x604-1
Во случајот обвинети се вкупно 21 лице меѓу кои се: поранешниот премиер Никола Груевски, Кирил Божиновски, Миле Јанакиески, Гордана Јанкулоска, Билјана Бришкоска Бошковски, Илија Димовски, Мунир Пепиќ, Едмонд Темелко, Леко Ристоски, Кирил Тодоровски, Катерина Веловска, Станко Коруновски, Коста Марковски, Драгче Драгчески, Марјан Накевски, Гоце Јаневски, Џезми Ахмет, Роберт Давитков, Далибор Алешковиќ и Ленка Рашајковска.

А за онај во црвено незнам шо да кажам уште се курчи.

И по 100 закажани рочишта случајот „Титаник“, во кој поранешни високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ се обвинети за изборни нерегуларности, никако да мрдне од мртва точка.

Ново одложување на „Титаник“ – судењето почна пред три години и седум месеци

Според извештајот на ТВ24, денешното рочиште беше одложено затоа што поранешниот градоначалник на општина Пустец, Албанија, Едмонд Темелко, утрото испратил известување до обвинителството дека е примен во болница на лекување.
Проверка во која болница е хоспитализиран, под која дијагноза и ако е нешто сумливо одма кривична пријава и летање на лекарски лиценци. Ако е во Албанија случајно, може и таму да се потегне истрага.
defo
defo

Број на мислења : 3013
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 15 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Сре Ное 03 2021, 20:20

Проблемот е во тоа што човекот со ќебапи е фатен заедно со нив и има доказ. На ова судење што трае со години и на други нема докази. Не велам дека во реформираното судство на Заев не може да се осуди некој и без докази. И мене ме чуди зошто сега политичките судења се обидуваат да ги претстават како реални, а не нарачани.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 15 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Чет Ное 04 2021, 19:28

Притворен е агентот што ја подготвол службената белешка по која Ирце Камчев е ставен во притвор поради рекетирање на друг бизнисмен. При апсењето кај него се најдени бележените пари што ги добил.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 15 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Чет Ное 11 2021, 18:05

Зоки Кичеец се спогоди со обвинителството и судот и доби само 6 месеци затвор за сообраќајка во која по негова вина (претекнување на полна линија) загина 1, а беа повредени 7 лица. Уште една срамна одлука за соработник на власта.

Адвокатка за пресудата од 6 месеци за Кичеец: Претекнување на полна линија не е небрежност, туку... - Expres.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 15 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Саб Ное 20 2021, 16:34

Владата треба до среда да одговори на барањето на судот во Хаг зошто се загрозува здравјето на Орце Камчев и не му се овозможува нормален здравствен третман. Нема да изненади ако т.н. Северна Македонија според Уставот сменет по неуспешен референдум и со уцена и купување на пратеници добие времена мерка како да постапува. 

СУДОТ ВО СТРАЗБУР БАРА ОДГОВОРИ ОД ВЛАДАТА ЗА СОСТОЈБАТА НА КАМЧЕВ Зошто не му е овозможен кардиолошки преглед? – plusinfo.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 15 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Luxor Пон Ное 22 2021, 10:57

Знаејки го Геровски и начинот на функционирање на судот за човекови права сигурно не е точно дека барањето е за здравствената состојба на Камчев. Геровски само драматизира и подметнува полувистини.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 15 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Nebula Вто Ное 30 2021, 16:55

трендафил напиша:Владата треба до среда да одговори на барањето на судот во Хаг зошто се загрозува здравјето на Орце Камчев и не му се овозможува нормален здравствен третман. Нема да изненади ако т.н. Северна Македонија според Уставот сменет по неуспешен референдум и со уцена и купување на пратеници добие времена мерка како да постапува. 

СУДОТ ВО СТРАЗБУР БАРА ОДГОВОРИ ОД ВЛАДАТА ЗА СОСТОЈБАТА НА КАМЧЕВ Зошто не му е овозможен кардиолошки преглед? – plusinfo.mk

Sudot vo Strazbur go potvrdi toa sto site go znaat. Kamcev e kriminalec i tranziciski profiter.

https://fokus.mk/sudot-vo-strazbur-odbi-da-i-nalozhi-na-drzhavata-da-go-pushti-kamchev-vo-domashen-pritvor/?fbclid=IwAR13qyQqw0Th32EffA4pTKxPQLHeMl2QsVlQiBg_zYRKwPc3UaT52z4_8_4

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 15 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Bosonoga Вто Ное 30 2021, 18:42

A negovite advokati i mediumski platenici lazgovci.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 944
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 15 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Nebula Пет Дек 03 2021, 12:45

Vrhovniot sud moze da ukinuva odluki za razresuvanje na sudii doneseni od sudskiot sovet. Odi razresi sudija na vrhoven ako mozes. Blesite sto glasaat
megu niv i jas neka se lazat deka nekogas ke imame pravna drzava.

Вчера Врховниот суд ја укина одлуката на Судскиот совет за разрешување на врховниот судија Стојанче Рибарев, но поради технички пропусти во постапката. За Рибарев Советот за кратко време ќе одлучува повторно.

https://sdk.mk/index.php/naslovna/sudskiot-sovet-ispituva-odgovornost-kaj-eden-vrhoven-i-chetvoritsa-sudii-od-skopska-apelatsija/

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 15 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Albatros Пет Дек 03 2021, 18:48

Ili namali im gi platite.

Albatros

Број на мислења : 752
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 15 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Сре Дек 08 2021, 12:44

Тажно е кога коалициони партии од власта потпишуваат договори за ревизија на пресуди донесени од судство на чие чело беше Заев. Што би рекле власта не верува во судството, а очекува да веруваат граѓаните. Уште потажно е што предвидуваат ревизии на пресуди во врска со само една (малцинска) етничка заедница.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 15 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил Сре Фед 02 2022, 20:38

Јасно беше дека  Уставниот суд во овој состав ќе одбие да пресуди во полза на Каракамишева во врска со кршењето на нејзините човекови права со Преспанскиот договор. Но јасно е дека претставката овде беше дадена формално, за да може да следува второ полувреме, односно тужба пред Европскиот суд за човекови права, Тажбно е што судит не издржа па се впушти во политички оценки. Демек со Преспанскиотр сме добиле членство во НАТО, што според судот е позитивно и внимавалте ШАНСИ за членство во ЕУ. Што би рекле поради НАТО и ЕУ судот смета дека е дозволено кршење на човековите права. Исто како еден амнестиран криминалец што пред извесно време политички требаше да се упокои, но според оваа одлука на судот е жив. Можеби повампирен.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 15 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Nebula Пон Апр 11 2022, 10:55

Koj ima nervi i vreme neka procita. Dodeka drzavnoto pravobranitelstvo gi obvinuva obvinitelite od poranesnoto sjo, samiot pravobranitel vo direktni matni zdelki so liceto za cie zamrznuvanje na imot gi tovari prvite. Korupcijata ne e ni nacnata, daleku od toa seriozno da se navleze vo borba protiv nea. Na kraj ke izleze deka pogolemiot del od funkcionerite i administracijata se korumpirani a najgolemiot del od graganite poveke gi interesira dali nivnata partija ke bide na vlast za ili da korumpiraat ili da bidat korumpirani.

https://telma.com.mk/2022/04/10/kod-drzhavnoto-pravobranitelstvo-podnelo-krivichni-prijavi-za-obvinitelite-na-sjo-artan-ajro-i-gavril-bubevski-i-togashniot-istrazhitel-arafat-muaremi/

https://fokus.mk/muaremi-go-istrazhuva-imotot-na-drzhavniot-pravobranitel-stafa/

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 15 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by defo Пон Апр 11 2022, 13:32

Желудник да те заболи. У ПМ.
Негде имаше ека нареден после Зекири ќе е Артан Ајро.Хм. Како и да е надвор од се, морам да почне во полн капацитет да функционира правна држава.

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3013
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 15 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот