Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Луѓе нелуѓе

2 posters

Go down

Луѓе нелуѓе Empty Луѓе нелуѓе

Пишување by defo Вто Мај 30, 2017 8:04 am

Луѓе нелуѓе DA-dMc5WAAAFADRа видите размислувањето на членови на ДПМНЕ. На линк на кои се пишува за смртта на млад човек. Секоја чест, го достигнавте дното, и под тоа.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Луѓе нелуѓе Empty Re: Луѓе нелуѓе

Пишување by трендафил Вто Мај 30, 2017 9:01 pm

Бог да го прости момчето што починало. За жал во Македонија лешинарството во политиката е честа појава. Мислам дека на форумов сме пишувале повеќе пати на таква тема. На пример за лешинарството на Џабир Дерала кога почина една жена во ДрекселМаер во Кавадарци. Се работи за најдолен вид на примитивизам што би требало да се надмине, но ќе треба да поминат години, за жал, додека не стивне омразата што по којзнае кој пат ни ја наметна меѓународната банда што самата себе си се нарекува меѓународна заедница.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот