Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Револуционерни песни

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Револуционерни песни Empty Револуционерни песни

Пишување by reiter on Чет Јан 29, 2015 1:54 pm

Треба да има и една тема за испеаните песни од нашето револуционерно минато..
кој која песна му лежи на срце и душа нека постира овде со што никогаш нема да ги заборавиме паднатите за Македонија._________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by reiter on Чет Јан 29, 2015 1:59 pm


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by reiter on Чет Јан 29, 2015 2:07 pm


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by reiter on Чет Јан 29, 2015 2:33 pmРеволуционерни песни 2el9fr4

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by reiter on Чет Јан 29, 2015 2:59 pm


еден коментар ставен под песната објавена на youtube кој неможе да ве оставе рамнодушен

"Илюстрация ИЛИНДЕН" юни 1942 год.
Предсмъртното писмо на Христо Узунов" стр. 4
"Моля нарочно поздравете любезната ми майка, която никогаш не съм я забравил от ума, защото тя ме направи такъв. Нека и тя ме извини, че с нищо не се зарадвала от мене."

И таму е мојата родина
далеку Македонија,
јас сакам таму да загинам
а ти ме заб'рави за век.

И таму е мојта мајка
и таму има божји свет
јас сакам таму да загинам
ти ме заборави за век.

Не плачи мила мајко
не рони солзи крвави,
ако Христо Узунов падна
на врагот жив се не даде.

Сестрите нема да ми идат
на мојот гроб осамотен
и мајка нема да ми идат
да леит солзи за мене.

Не жали мила моја родино
и сите ви другари мој,
ако Христо Узунов падна
на врагот жив се не даде.

Original_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by хан Ацо on Чет Јан 29, 2015 5:33 pm

За Мара Бунева

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by хан Ацо on Чет Јан 29, 2015 5:35 pm

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by reiter on Чет Апр 02, 2015 8:02 pm


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by osa on Чет Апр 09, 2015 12:39 am

a neshto patriotsko moze na temava ???
kaj e "otvarachot " na temata da mi odgovori ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by osa on Чет Апр 09, 2015 12:41 am

shtom molchi znachi deka moze ,i patriotski ,novokomponirani .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by osa on Чет Апр 09, 2015 12:43 am

eve i ova interesno izleze od jutjubot ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by osa on Чет Апр 09, 2015 12:46 am

ama gi nachekav ,mislam ke vi se dopadnat i na vas ...
izborot e moj ,kvalitetot ne e bash najdobar ,no ubavi amaterski prepeani pesnichki od ne tolku poznati peachi 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by osa on Чет Апр 09, 2015 12:51 am

ovaa pesnichka ja postirav najmnogu poradi slikichkite so KONJOT na reiter ..
eve pogledni ,mislam deka e truka ?!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by osa on Сре Апр 15, 2015 10:31 pm

eve edna patriotska pesna ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by reiter on Сре Апр 15, 2015 11:30 pm

Ѓорѓи Сугарев


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by osa on Нед Апр 19, 2015 8:00 pm

еве една патриотска песничка 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by Гостин on Саб Дек 05, 2015 7:58 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by Гостин on Саб Дек 05, 2015 8:02 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by Гостин on Саб Дек 05, 2015 8:02 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by Гостин on Саб Дек 05, 2015 8:03 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by kiBik on Саб Дек 05, 2015 8:10 pm

kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by Гостин on Саб Дек 05, 2015 8:12 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by Гостин on Саб Дек 05, 2015 8:13 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by Гостин on Саб Дек 05, 2015 8:13 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by Гостин on Саб Дек 05, 2015 8:14 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Револуционерни песни Empty Re: Револуционерни песни

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот