Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски - Page 2 Empty Re: ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски

Пишување by Teo on Чет Јун 15, 2017 10:51 pm

трендафил напиша:Не сум толку сигурен во тоа. Има индиции дека тој знаел дека ќе се избира надвор од процедурите претседател на Собранието, а тоа не им го пренел на своите потчинети одговорни за обезбедувањето на истото.

Pochituvan Trendafile, ne mozhan a da ne zabelezham deka si zabegal od temata...I toa debelo...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски - Page 2 Empty Re: ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски

Пишување by трендафил on Пет Јун 16, 2017 3:36 pm

Се согласувам дека во дел од постот имам забегано од темата, но не знам зошто не одговараш на основното, дали може да се смета дека судството е независно ако не го процесира случајот Поткуп, во кој легално, со одобрение на судот, е снимено како Заев на едно евро за плацот бара двојно повеќе, едно евро за себе (да се уплати кај Вицето во готово) и изнудува уште едно евро да се уплати за црквата. Нејасно е и како тоа власта се прислушувала самата себе си, а беше обвинета за прислушување на опозицијата. Или како тоа пред и на денот на изборите министер и негов заменик беа истите што се на тие позиции денес. А заменикот требаше да биде од коалицијата во која е ВМРО. Може ли да веруваме во чесност на изборите кога ги надгледуваше МВР со исто раководство што го има денес, а го набљудуваа платениците на Сорос и амбасадите што ја поддржуваат „реформската“ влада. А реформите до сега се укинато екстерно тестирање, најавено укинување на програмата Кембриџ и укинување на струјата во студентскиот дом Гоце Делчев.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски - Page 2 Empty Re: ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски

Пишување by Teo on Пет Јун 16, 2017 8:38 pm

Pochituvan Trendafile...Sluchajot se procesuira...No ako ti mislish deka samo presuda vinoven kje ja dokazhe nezavisnosta na novoto sudstvo vo toj sluchaj toa e prejudiciranje ivrshenje pritisok vrz nezavisnoto sudstvo...Si chul li ti za prezumpcija na nevinost???
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски - Page 2 Empty Re: ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски

Пишување by PRVOBOREC on Пет Јун 16, 2017 9:56 pm

Случаи наместени од небањатите со цел да се отстрани тогаш лидерот на опозицијата а сегашен премиер Заев не се валидни за докажување на било што во судството. Испитот испитот за независност судството ќе го положи кога небањатите криминалци од дпне ќе ги испрати во Идризово.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1291
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски - Page 2 Empty Re: ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски

Пишување by трендафил on Саб Јун 17, 2017 7:02 pm

Teo напиша:Pochituvan Trendafile...Sluchajot se procesuira...No ako ti mislish deka samo presuda vinoven kje ja dokazhe nezavisnosta na novoto sudstvo vo toj sluchaj toa e prejudiciranje ivrshenje pritisok vrz nezavisnoto sudstvo...Si chul li ti za prezumpcija na nevinost???
Доказите за Заев, видео на кое се гледа устата па не може да се прави аудио едитирање затоа што има глуви кои можат да прочитаат што е изговорено од усните и кое е снимено со дозвола на судот се многу посилен доказ од аудио снимките прибавени на криминален начин и со многу поголема можност дека се обработени. Па сепак тие чиј пастир е Заев со многу поголема леснотија од мене обвинуваат некои луѓе дека се криминалци иако правните процеси се во тек или воопшто не се почнати затоа што нема ниту еден доказ. Нешто не се сеќавам дека си повикал на пресумпција на невиност во тие случаи. Изгледа мислиш дека тоа важи само за власта, СДСМ и партиите на македонците со албанско етничко потекло, односно Албанците генерално, а не и за Македонците од опозицијата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски - Page 2 Empty Re: ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски

Пишување by трендафил on Саб Јун 17, 2017 7:04 pm

PRVOBOREC напиша:Случаи наместени од небањатите со цел да се отстрани тогаш лидерот на опозицијата а сегашен премиер Заев не се валидни за докажување на било што во судството. Испитот испитот за независност судството ќе го положи кога небањатите криминалци од дпне ќе ги испрати во Идризово.
Гледам уште не си пораснал над најпримитивниот збор во говорот на омраза - небањати. Со човек што не мисли дека сите криминалци треба да бидат во Идризово или некој друг затвор немам баш многу што да дискутирам.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски - Page 2 Empty Re: ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски

Пишување by Teo on Саб Јун 17, 2017 7:07 pm

Pochituvan Trendafile, videoto za Zaev e secheno, lepeno i montirano...Audio zapisite za kriminalite na tvojot pastir bea isleduvani od nezavisni eksperti i beshe utvrdena nivnata avtentichnost...Videoto na Zaev e montazha na shitel televizija koja prva i go objavi na jutjub...Duri posle toa kriminalcite od dpmne vidoa vo nego mozhnost da se presmetaat so togash liderot na opozicijata pa izlazhaa deka videoto e nabaveno so dozvola od sudot za obezbeduvanje dokazi so posebni merki...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски - Page 2 Empty Re: ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски

Пишување by трендафил on Саб Јун 17, 2017 7:15 pm

Teo напиша:Pochituvan Trendafile, videoto za Zaev e secheno, lepeno i montirano...Audio zapisite za kriminalite na tvojot pastir bea isleduvani od nezavisni eksperti i beshe utvrdena nivnata avtentichnost...Videoto na Zaev e montazha na shitel televizija koja prva i go objavi na jutjub...Duri posle toa kriminalcite od dpmne vidoa vo nego mozhnost da se presmetaat so togash liderot na opozicijata pa izlazhaa deka videoto e nabaveno so dozvola od sudot za obezbeduvanje dokazi so posebni merki...
Јас не ги сметам платениците на Џорџ Сорос за независни, а колку што ми е познато и тие на експертиза дадоа само една снимка на која нема криминал туку Ставревски спомнува леб и чоколади. Но во секој случај СЈО има исклучително мал број на обвиненија и во најголем број на случаи за многу „ситни“ обвиненија ако се спореди со обвинението за наводно украдени 5 милијарди евра. Во јавност беше прикажана монтирана снимка од најинтересните делови од средбата на Заев со купувачот на државно земјиште. Судот ја има целата снимка.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски - Page 2 Empty Re: ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски

Пишување by Teo on Саб Јун 17, 2017 7:21 pm

Toa deka sudot ima nekakva snimka e obichna laga pochituvan Trendafile...Sepak ne ja iskluchuvam mozhnosta da gresham shto najlesno kje se dokazhe ako sudenjeto se otvori za javnosta...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски - Page 2 Empty Re: ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски

Пишување by трендафил on Саб Јун 17, 2017 9:19 pm

Треба Заев еднаш да се појави на судот наместо да ги избегнува рочиштата најчесто со изговори за наводни средби со странски амбасадори, што го први повеќе од една година. Се надевам дека судот ќе стане независен и доколку обвинетиот продолжи со вакво однесување ќе нареди негово приведување. Патем претпоставувам дека сите судења освен тоа во врска со УБК ќе бидат отворени за јавноста.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски - Page 2 Empty Re: ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски

Пишување by PRVOBOREC on Саб Јун 17, 2017 9:36 pm

Заев да се појави пред вашите партиски судови во кои петпати мењате судски совет за да го вратите Кочан од службен пат? Леле бе небањат со кој ум го пшишуваш тоа? Знаеш што, ајде уклучи шител, исклучи мозок и уживај.

PRVOBOREC

Број на мислења : 1291
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски - Page 2 Empty Re: ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски

Пишување by трендафил on Саб Јун 17, 2017 9:42 pm

Ако добро те разбирам чека СДСМовски партиски суд за да се појави на судењето. Како СЈО. Во секој случај ако судот беше партиски можеше да нареди негово приведување и присилно донесување во судницата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски - Page 2 Empty Re: ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски

Пишување by PRVOBOREC on Саб Јун 17, 2017 9:46 pm

Чека реформирано судство и чесни и независни судии. А за приведување на премиерот има малку поразлична процедура од процедурата за приведување на еден патор што сеуште мисли дека е некаков фактор ва Република Македонија, па еве и него не го приведуваат на распит во СЈО со што твојата небањата логика паѓа у вода.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1291
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски - Page 2 Empty Re: ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски

Пишување by OPOZICIONER on Пон Jул 03, 2017 1:18 pm

vo sreda ke se oslobodime od Zvrleta, eve sansa za Fatime

https://www.slobodnaevropa.mk/a/28593450.html
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски - Page 2 Empty Re: ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски

Пишување by трендафил on Пон Jул 03, 2017 7:50 pm

Јасно е дека режимот на Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ сам ќе си избере обвинител без консензус со опозицијата и поширока јавна расправа. Фетаи не би требало да добие поширока поддршка поради пристрасност. Не знам дали од етнички или политички причини нема ниту едно обвинение против ДУИ. Не знам ни дали би прифатила работа за помала плата, затоа што обичен обвинител во СЈО е подобро платен од државниот јавен обвинител, но тоа е веќе нејзина лична работа. Да повторам, гонењето само на опозиционери и не гонењето на Албанци и функционери од власта не и одат во прилог. СЈО се однесува како Хашкиот трибунал.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски - Page 2 Empty Re: ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски

Пишување by nino on Пон Jул 03, 2017 8:29 pm

трендафил, фати ме

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски - Page 2 Empty Re: ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски

Пишување by трендафил on Пон Jул 03, 2017 8:39 pm

Ги почитувам твоите сексуални посебности, но имам други погледи по ова прашање, па ќе мораш да си побараш некој друг да те фати.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски - Page 2 Empty Re: ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски

Пишување by TRAJCHE on Нед Jул 09, 2017 11:43 am

neslushnav dali i ona ke se trka za mestoto na zvrlevski ?
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 568
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски - Page 2 Empty Re: ФАТИМЕ ФЕТАИ на местото на Зврлевски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот