Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

180 000 eura ке ви плати Гугл доколку ја најдете грешката

Go down

180 000 eura  ке ви плати Гугл доколку ја најдете грешката Empty 180 000 eura ке ви плати Гугл доколку ја најдете грешката

Пишување by osa Чет Јун 08 2017, 21:05

ОД ГУГЛ ЈА ПРИЗНАА ГРЕШКАТА: Доколку го пронајдете пропустот на вашиот телефон, ќе ви исплатат 180.000 евра

Откако е откриено дека “Malware Judy” заразил повеќе од 36,5 милиони Андроид уреди, челниците на Гугл ја признаа грешката и решија да ги отстранат сите безбедносни пропусти во својот систем. Затоа донеле неверојатна одлука!

Компанијата Гугл ја зголеми наградата за оној кој ќе го пронајде безбедносниот пропуст на Андроидите, па така сега наместо 44.000 евра можете да заработите 180.000 евра.

Наградата важи само за пронаоѓање на пропусти во “TrustZone” или “VerifiedBoots”(софтверски дел кој овозможува оперативниот систем да биде онакокв каков што произведувачот го инсталирал) .

Ф.Г.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

180 000 eura  ке ви плати Гугл доколку ја најдете грешката Empty Re: 180 000 eura ке ви плати Гугл доколку ја најдете грешката

Пишување by osa Чет Јун 08 2017, 22:36

interesno ,nema shto ...bogami i korektno od nivna strana...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот