Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА

5 posters

Go down

СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА Empty СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА

Пишување by osa Пон Јун 19 2017, 09:57

Комплетирани новите партиски органи на СДСМ

19.06.2017 | 09:09МакедонијаПрочитано: 1529
Централниот одбор на СДСМ ги комплетираше органите на партијата. Eдногласно, централниот одбор ги поддржа предлозите кои беа соопштени од претседателот на партијата, Зоран Заев, за членови на извршниот одбор на СДСМ, за генерален секретар, како и за потпретседатели на СДСМ.

Во функција на зајакнување на партијата, зголемен е бројот на потпретседатели на СДСМ. За потпретседатели се избрани Оливер Спасовски, Мухамед Зекири, Петре Шилегов, Благој Бочварски, Дамјан Манчевски и Фросина Ременски, а за нов генерален секретар на СДСМ е избран досегашниот потпретседател на партијата, Александар Кирацовски.

„Сите заедно, и во земјава и надвор од неа, докажавме дека СДСМ е столбот на државата и на државноста. да продолжиме да работиме одговорно за граѓанските и државните интереси, порача претседателот Заев, на синоќешната седница на централниот одбор на СДСМ.“

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА Empty Re: СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА

Пишување by nino Пон Јун 19 2017, 14:38

се собра бандата, сега ќе тргнат во акција
мисија - грабни и лапни

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА Empty Re: СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА

Пишување by трендафил Вто Јун 20 2017, 20:44

Дали сте сигурни дека предлозите за членови на органите, кои не се нови, туку постоева и порано, се предлог на Заев или на Бејли, Сорос, Могерини и другите од меѓународната банда што се само нарекува меѓународна заедница.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА Empty Re: СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА

Пишување by PRVOBOREC Вто Јун 20 2017, 21:56

Добро бе небањат до оога ќе ти објаснуваме де3ка во СДСМ има демократија а Заев не е паторот па тој и само тој да смее да предлага кадри.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2374
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА Empty Re: СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА

Пишување by трендафил Сре Јун 21 2017, 16:20

PRVOBOREC напиша:Добро бе небањат до оога ќе ти објаснуваме де3ка во СДСМ има демократија а Заев не е паторот па тој и само тој да смее да предлага кадри.
Извини бањат, ти се мајтапиш со мене или навистина мислиш дека некој друг освен Заев предлага кадри во партијата. Мислам за делот на СДСМ. Се разбира дека Али Ахмети ги предлага кадрите на ДУИ, а Зијадин Села на АЛијансата на Албанците. Или мислиш дека ако си го употребил најпримитивниот збор од говорот на омраза, небањат, автоматски си во право.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА Empty Re: СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА

Пишување by PRVOBOREC Сре Јун 21 2017, 22:33

За твоја информација лоботомиран само во статутот на дпне пишува дека претседателот на партијата одлучува сам за се.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2374
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА Empty Re: СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА

Пишување by nino Чет Јун 22 2017, 04:00

претходните ја искрадоа државата, овие ја продадоја и ќе ја разделат
толку беше од Македонија, бриши ја од картата

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА Empty Re: СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА

Пишување by osa Чет Јун 22 2017, 11:59

pochekaj da im zavrshi mandatot ,nezbori na pamet ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА Empty Re: СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА

Пишување by nino Чет Јун 22 2017, 13:58

така е, така е, ај да почекаме
да не избрзуваме

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА Empty Re: СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА

Пишување by трендафил Чет Јун 22 2017, 14:51

PRVOBOREC напиша:За твоја информација лоботомиран само во статутот на дпне пишува дека претседателот на партијата одлучува сам за се.
Си проверил ли дали можеби ти не си лоботомиран. Не зборуваме за статут, туку за реална состојба. Не знам што пишува во статутот на СДСМ. Доколку не пишува дека за се одлучува лидерот, Заев го крши статутот, или другачие кажано не го почитува правото. Што од еден криминалец (за криминалот е амнестиран) и може да се очекува.
osa напиша:pochekaj da im zavrshi mandatot ,nezbori na pamet ...
Дали треба да се чека крај на мандатот или да се изнудат предвремени избори ќе покаже времето. По првите потези на новата влада тешко дека ќе може да ги трпиме до 2020 година. Да сме живи и здрави. ќе видиме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА Empty Re: СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА

Пишување by PRVOBOREC Чет Јун 22 2017, 18:53

Не сум ако бев ке наседнев на твојата небањата пропаганда. Ама ти пошто си лоботомиран упорно лажеш дека знаеш што и како се случува внатре во СДСМ.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2374
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА Empty Re: СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА

Пишување by nino Чет Јун 22 2017, 19:18

СДСМ дали ќе издржи до крај на мандат ќе видиме. Се надевам дека со добри намери влегуваат во влада.
Ама ДПМНЕ да се врати тоа нема шанси повеќе.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА Empty Re: СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА

Пишување by трендафил Чет Јун 22 2017, 19:51

Не гледам баш добри намери во потегот кога министерот за внатрешни наместо да нареди миење на возилото држи прес конференција со мерцедесот во кој по неколку дена се возеше министерот за надворешни работи на Турција. Ниту во тоа што се фарбаше споменикот на цар Самоил во Скопје, а се положи цвеќе на споменикот во Софија. Разликата е во тоа што на тој што нашиот премиер го почитува пишува дека Самоил е цар на Бугарија. Во секој случај не ме интересираат намерите туку резултатите. СДСМ веќе за кусо време покажува дека лажеше пред изборите. Сега по домашните хартии од вредност веќе работи на задолжување со еврообврзница. Ако ВМРО украде 5 милијарди за 10 години, по десетина милиона неделно, до сега требаше тие пари да се појават како вишок. Доколку СДСМ не краде и не лаже во врска со крадењето. Кој лаже тој и краде, нели вели една поговорка. Сега се и противници на продолжувањето на породилното боледување.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА Empty Re: СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА

Пишување by Luxor Чет Јун 22 2017, 20:07

Неверојатно. Мислам Трендо дека ти и го сонуваш мерцедесот навечер.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА Empty Re: СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА

Пишување by трендафил Пет Јун 23 2017, 22:36

Не, го сонувам првиот полицаец Оливер Спасовски и неговата прес конференција. Не верувам дека во некоја друга земја граѓаните имале можност да чујат такво нешто од некој нивни министер. Мислам да тресне таква глупост и да остане министер.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА Empty Re: СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА

Пишување by Luxor Пет Јун 23 2017, 22:46

Што сакаш да постигнеш со такви изјави дека сонуваш униформирани лица од висок ранг, Илче да те покани на Халкидики?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА Empty Re: СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА

Пишување by трендафил Саб Јун 24 2017, 22:14

Оливер Спасовски не е униформиран. Само е обичен лажго што на прес конференција излажа дека возилото е оштетено и за тоа лажно го обвини ВМРО, а не неговиот претходник и сегашен заменик од кого го презема раководењето со министерството. Легендарна станува и неговата небулоза дека автомобил не се чува во гаража, како што пишува и во насловот на оваа тема.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА Empty Re: СДСМ СЕ ДОЕКИПИРА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот