Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZEMJODELSTVO

4 posters

Go down

ZEMJODELSTVO Empty ZEMJODELSTVO

Пишување by OPOZICIONER Сре Jул 05 2017, 12:10

pocna sreduvanjeto na sostojbite vo zemjodelstvoto sega veke nema da gi ucenuvaat zemjodelcite dpmne

Исплатени се субвенциите од едно евро за тутунот од ланската реколта. За откупените 25.000 тони, тутунарите добија 25 милиони евра од државата или заедно со постигнатата откупна цена вкупно по 4 евра за килограм. Ваквата добра заработка од ланскиот род го зголемија интересот за производството на тутунот и за оваа годинава.

http://www.mrt.com.mk/node/41833
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZEMJODELSTVO Empty Re: ZEMJODELSTVO

Пишување by трендафил Сре Jул 05 2017, 15:56

Многу глупаво беше решението што насилно го наметна ЕУ и САД  да не смее да се плаќаат субвенции пред избори, два пати да се одложат изборите што повеќе од една година донесе не исплаќање на субвенциите. Уште поглупаво беше да не смее да си исплаќаат субвенции и по изборите, до формирање на нова влада. Но што е тука е.

Ако добро те разбирам мислиш дека за ланскиот род и ланската цена е заслужна овогодишната влада.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11146
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZEMJODELSTVO Empty Re: ZEMJODELSTVO

Пишување by PRVOBOREC Сре Jул 05 2017, 16:22

Вака лоботомиран, за ланскиот род и ланската цена се заслужни тие што ги орале и копале нивите. Најмалку заслужни сте вие небањатите затоа што се што правевте лани беа опструкции на државата за да не си лежите.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2452
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZEMJODELSTVO Empty Re: ZEMJODELSTVO

Пишување by трендафил Сре Jул 05 2017, 17:37

Не знам дали си примитивец или само ме мразиш затоа што ја критикувам владата, но моето пишување се однесуваше на тоа дека почнало средувањето на состојбите во земјоделието. Пази Бога ти, почнало. Како Вие да ги воведовте субвенциите и се почнало со вас.
Лани вие правевте опструкции и два пати без никаква причина ги одложивте изборите за да имате време да ги купите гласовите од Албанците и Ромите. Идиотско беше и тоа што ЕУ и САД наметнаа да не може да се исплаќаат субвенции и други обврски на државата кон граѓаните во време пред изборите, а уште поидиотски и после изборите.
Нормално е и не може новата влада да ја избегне обврската да ги исплати доспеаните субвенции. Каков однос ќе има кон земјоделците ќе видиме во иднина. Почетокот, односот кон производителите на праски и лубеници не верувам дека е поздравен од земјоделците. Сега ќе видиме што ќе решите за житото.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11146
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZEMJODELSTVO Empty Re: ZEMJODELSTVO

Пишување by nino Сре Jул 05 2017, 19:21

Трендафиле не ги губи време, оди барај си работа. Не плаќа Грујо твитерџии од свој џеб. Додека беше власт со државни пари ве плаќаше да висите на фејсбук, твитери и по форуми. Сега кога заврши таа ќе секнат и парите за твитерџии.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ZEMJODELSTVO Empty Re: ZEMJODELSTVO

Пишување by трендафил Сре Jул 05 2017, 22:09

Изгледа дека вас ве плаќаат па мислите дека сите се платени. Мене форумите ми се хоби уште од минатиот век. Почнав со ајвар.ком.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11146
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZEMJODELSTVO Empty Re: ZEMJODELSTVO

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот