Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Талат тхе рок

+3
PRVOBOREC
трендафил
defo
7 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Талат тхе рок Empty Талат тхе рок

Пишување by defo Пон Jул 10, 2017 9:31 pm

Талат Џафери: Колку паузи, толку часови плус работа по 18 часот!


Претседателот на Собранието Талат Џафери пред да ја објави паузата рече дека поради ваквиот начин на барање пауза, ќе го продолжи работењето на седницата по 18 часот за толку време колку што пратениците побарале пауза.

Jaс работам 8 часа на ден, и секоја пауза надвор од договреното, или ми се крати од одмор, или морам да ја одработам, па што се помалку од мене пратениците, особено, ДПМНЕ-овциве.


П.С После Стојан Андов, од дамна ваков ред во сообрание немало.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by трендафил Вто Jул 11, 2017 7:12 am

Гледам воспоставувате нов ред и во Љуботен кај што сопартијците на Талат Џафери, иако за волја на вистината на последните избори поголем дел од нив гласаше за СДСМ ги осквернавија православните гробишта.
http://tvnova.mk/vesti/makedonija/foto-iskrsheni-preku-30-pravoslavni-grobovi-vo-ljuboten/

Што се однесува до паузите, што пишува во деловодникот на Собранието, иако од некој што е избран со кршење на истиот и не може да очекуваме негово почитување.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by PRVOBOREC Чет Jул 13, 2017 12:03 pm

За разлика од вас небањатите овие навистина го почитуваат деловникот инаку досега требаше на клоци да бидете исфрлени од парламентот.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by defo Пет Jул 14, 2017 11:20 pm

Им ја крши Талат кичмата на сите, тоа е таа воена дисциплина. Куртони, ќе работите и петок и после полноќ ако треба.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by трендафил Саб Jул 15, 2017 3:35 pm

Интересно е кога офицер што дезертирал од две армии, ЈНА и АРМ, сака да воведе воена дисциплина. Веројатно затоа што нема дезертирано од УЧК.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by defo Саб Jул 15, 2017 5:21 pm

ооо, баба Мирка следи собрание во ноќните часови. Ашкол сум.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by трендафил Саб Jул 15, 2017 7:46 pm

Да ти заблагодарам на комплиментот што ме споредуваш со единствената македонска новинарка што во последно време има добиено меѓународна награда. Чудно е што реформската коалиција предлага 5 потпретседатели на Собранието. Ако потпретседател даде Алијансата на Албанците со 3 пратеника, тогаш секоја пратеничка група на ВМРО треба да даде по еден потпретседател, односно 10. Секој потпретседател добива возач, административец, обезбедување ... До сега не реформските власти не предлагаа и немаше повеќе од 3 потпретседатели.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 15, 2017 8:22 pm

Колку треба да си глуп од нула до небањат за да истресеш такви глупости. Потпретседател може да се именува само како кандидат на партија во парламентот. знаеш ли зошто на секое прашање од Талат пртеничката група од која партија бара пауза твоите лоботомирани претставници во парламентот молчат како да им е устата полна говна?

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by трендафил Саб Jул 15, 2017 8:35 pm

Прашањето беше само зошто да има 5 потпретседатели. Чудно е како бањат човек како тебе не го разбра. Зошто да има 5 потпретседатели и зошто секој потпретседател да има возач, обезбедување, административец, канцеларија, свој буџет. Не е ли тоа глупав предлог на режимот на Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 15, 2017 8:47 pm

Што ти правеле тебе во жолтата куќа бре па досега не си сфатил дека ако формирате десет пратенички групи тоа не значи дека секоја група треба да се третира како посебна партија?

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by трендафил Саб Jул 15, 2017 8:56 pm

Не знам зошто ме прашуваш мене за работи што се случуваат во партија на која не сум член. Ајде повторно да напишам дека сум бил член на СДСМ во седумдесеттите години на минатиот век. колку што знам не е забрането од една листа да се формираат повеќе пратенички групи, па мислам дека не е нормално да се прашува зошто е направено нешто што е дозволено. А народот на следните избори ќе го награди или казни тоа.
Да ти напишам и дека бадијала се обидуваш да ме навредуваш. Мислам дека си полн со омраза кон сите што не мислат како тебе, и тоа де заслепува. Разбери дека секој има право на свое мислење и дека дури и да греши нема потреба да го мразиш. Обиди се барем.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by Bosonoga Саб Jул 15, 2017 9:12 pm

za sto dobila Mirka nagrada, za najizdrzliva vo pienje rakija megu novinarite?
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 934
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by delta Саб Jул 15, 2017 9:21 pm

za misica a kozarot za mister .//,.
delta
delta

Број на мислења : 591
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by трендафил Нед Jул 16, 2017 7:06 pm

Bosonoga напиша:za sto dobila Mirka nagrada, za najizdrzliva vo pienje rakija megu novinarite?
Ѕа борба против неофашиѕмот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by PRVOBOREC Пон Jул 17, 2017 10:40 am

Со тоа што им го дудлаше на пастирот и на козарот? Еј бре небањат кога еднаш ќе сфатиш дека отидовте јабана?

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by трендафил Пон Jул 17, 2017 4:44 pm

Не знам дали ти можеби не им го дудлаш на Заев, Бајли и другите од меѓународната банда што се самонарекува меѓународна заедница, па мислиш дека сите се дудлачи како тебе. Ќе го надминеш ли еднаш пубертетот и ќе престанеш со користење на примитивизми на форумов?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by PRVOBOREC Пон Jул 17, 2017 6:35 pm

Оооо небањат си се навредил дека грозната баба им ги издудлала на сите небањати кои тоа и го дозволиле со оглед на фацата од која секој би се уплашил. Сега уште да ни откриеш дали ти си грдотијата свирка (не залудно ја нарекуваат така) па се лутиш дека ти ги откриваме тајните или си нејзиниот дечко  зоофилот па си љубоморен, за да знам дали да те нарекувам небањат или небањата ми е.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by трендафил Пон Jул 17, 2017 7:31 pm

Не сум навреден. Само сакав и јас да бидам во еден момент идиот како тебе и ги употребив твоите зборови. Извини доколку со тоа те навредив бидејќи веројатно сметаш дека само вие од стадото на Заев имате право на примитивно однесување на форумов.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by Bosonoga Пон Jул 17, 2017 8:53 pm

leleee ovoj bil mirka ili milenko kumram od smeenje lugenca a koa ke se setam kakvi faci imaat brrrr
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 934
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by EVITA Пон Jул 17, 2017 9:39 pm

strasno a zamisli samo da gi sretnes noke affraid

EVITA

Број на мислења : 266
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by Bosonoga Пон Jул 17, 2017 9:47 pm

leleee uzas na bajcka treba da odis od uplav da ti bae What a Face
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 934
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by defo Вто Сеп 26, 2017 10:32 pm

Изјава, Милошески, произволна, онака пљукачка.........Наместо за јазикот, збори глупости.

И Талат по буза в тепсија и то на Македонски.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by defo Вто Сеп 26, 2017 10:39 pm

Талат реши, ако треба и да им црта......

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by defo Вто Сеп 26, 2017 10:41 pm

Оди на место, дур не сум ти пишал КЕЦ. Basketball Basketball Basketball Basketball

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by трендафил Саб Сеп 30, 2017 9:14 pm

Bosonoga напиша:za sto dobila Mirka nagrada, za najizdrzliva vo pienje rakija megu novinarite?
Извини што не го забележав прашањето порано. Мирка доби награда за борба против неофашизмот. Нешто што имавме прилика да го видиме со т.н. арапска пролет, во Сирија, порано во Ирак и Авганистан, во Украина. Во Македонија од осамостојувањето до сега и кога со помош на напалм бомби е извршен геноцид врз нашите сонародници во Грција. Неофашистите не убедуваат дека ако сакаме да пристапиме кон нив треба да се откажеме од историјата, односно сакаат да не принудат на тоа. Директно прашање. Кои се тие што ни се закануваат дека ќе ни ја уништат иднината ако не се откажеме од историјата. Дали се тоа Кина, Русија, Северна Кореја, Исламска држава или НАТО и ЕУ?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Талат тхе рок Empty Re: Талат тхе рок

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот