Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бришење на историјата

+4
OPOZICIONER
nino
defo
трендафил
8 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Бришење на историјата - Page 2 Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by Teo Пет Jул 21, 2017 10:02 pm

Tochno pochituvan Trendafile, ama vie kje bidete odluchuvachlkiot faktor koj kje glasa ZA...Inaku nema nitu so bugarski pasoshi da izbegate od pravdata shto ve ochekuva zaradi kriminalite shto gi pravevte dodeka bevte na vlast...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата - Page 2 Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил Пет Jул 21, 2017 10:06 pm

и според тебе ако биде така за договорот ќе биде виновна опозицијата, а не власта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата - Page 2 Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил Чет Jул 27, 2017 7:15 pm

Не знам зошто на Бугарите ако ги почитуваат правата на Македонците што како малцинство живеат во Бугарија им пречи ако Македонија се грижи човековите права да се почитуваат. Знам само која будала се откажа од почитувањето на човековите права на Македонците. Тоа е предавникот Зоран Заев и неговиот режим.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата - Page 2 Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил Пон Jул 31, 2017 4:11 pm

Ајде да видиме дали Борисов ќе има доблест да се извини за злоделата што ги имаат направено во Македонија бугарските војници и полицајци во времето на Втората светска војна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата - Page 2 Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by Teo Пон Jул 31, 2017 5:28 pm

Od Gruevski nema da barame izvinuvanje za zlochinite nad makedonskiot narod...Toj kje plati vo Idrizovo...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата - Page 2 Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил Вто Aвг 01, 2017 4:22 pm

Дури ни квислиншкото СЈО нема обвинение за злосторства против македонскиот народ врз ниту еден функционер од поранешната власт. Се сомничат некои кои се и сега на власт. Талат Џафери, Садула Дураку, Хазби Лика ...
Гледам Бојко Борисов не се извини за злосторствата што Бугарија ги има извршено во време на фашистичката власт во Македонија. Повеќе ми изгледаше дека вазалот Заев во име на Македонија се извини што не сме биле дел од фашистичката коалиција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата - Page 2 Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил Вто Aвг 01, 2017 4:35 pm

Бришење на историјата - Page 2 Potpusuvanje-696x522

МТВ веројатно по грешка, лапсус кибордус, го има напишано вистинскиот израз за дејствието на црпнатиот од Муртино во врска со договорот и воопшто односот на нашиот премиер кон сите немакедонци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата - Page 2 Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил Сре Aвг 02, 2017 4:22 pm

Многу тажна прослава на Илинден. Ако се исклучат полицајците, војниците и функционерите од квислиншката власт, скоро и да немаше граѓани. На Мечкин Камен немаше ниту сопартијци од ДУИ на т.н. претседател на Собранието. Првпат на прославата на Илинден кој е најголем наш празник и во земјата и во дијаспората не се спомна македонскиот народ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата - Page 2 Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by osa Сре Aвг 02, 2017 6:28 pm

трендафил напиша:Многу тажна прослава на Илинден. Ако се исклучат полицајците, војниците и функционерите од квислиншката власт, скоро и да немаше граѓани. На Мечкин Камен немаше ниту сопартијци од ДУИ на т.н. претседател на Собранието. Првпат на прославата на Илинден кој е најголем наш празник и во земјата и во дијаспората не се спомна македонскиот народ.

vi e maka shto ne vi ovozmozivme da ja VTURNETE povtorno drzavata vo kriza? Celo vreme najavuvavte ubistva ,presuduvanje na narodot i slichni provokacii ...toa vi beshe scenarioto da dojdeme i da predizvikate konflikti ,guzvi ,obidi za ubistvo ....ne ke vi beshe prv pat vakvo CRNO SCENARIO ...e zatoa ne dojdovme ....za zal nishto od planot na "Ж"...sigurno ova mu beshe posleden obid da se spasi od chorka ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата - Page 2 Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил Чет Aвг 03, 2017 6:27 pm

Ако сакаше ВМРО граѓанска војна Груевски немаше да се повлече од премиерското место, немаше да има предвремени избори со лажно обвинение за фантомски гласачи и сега и понатаму Груевски ќе беше премиер со веројатно присутна руска војска во Македонија, а Заев ќе беше во затвор најмалку за еврата кај брат му Вицето, а многу веројатно и за велепредавство, обвинение од кое го спаси Катица Јанева.
Не знам кој најавувал убиства. Знам дека тоа го најавуваше кучето на Сорос со име Бранко Тричковски и за премиерот и за полицајците на кои не само тој им посакуваше да им се повтори Куманово, но само на нив, не и на албанските терористи, вашите пријатели.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата - Page 2 Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by Teo Чет Aвг 03, 2017 7:07 pm

Sakavte vie gragjanska vojna Trendafile, ama nemavte muda za toa...Vie bi sakale da vi se plashat samo od muabet, ili u najmala raka nekoj drug da gine za vas...E pa vistinskite heroi izlegoa i vashiot kukavichluk se vide koga so penkalo go srushivme rezhimot...Tolku golemi kukavici ste shto ni ruskata vojska ne mozhe da vi pomogne...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата - Page 2 Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил Чет Aвг 03, 2017 7:30 pm

Изгледа дека на Мечкин Камен говорот на Талат Џафери го следеа 59 души. Исто колку што го изгласаа за т.н. претседател на Собранието. Вклучувајќи ги тука и Стојанче Ангелов, Љубе Бошковски и Љупчо Балкоски секретарот на партијата на вашиот ЉуБчо Георгиевски.

Бришење на историјата - Page 2 Ljube_stojance_mkamen-768x327

Изгледа требаше да организирате фарбање на споменикот на Мечкин Камен за да имате повеќе луѓе на прославата.

Не би рекол дека УСАИД преку Сорос и амбасадите на неколку западни земји, поголемиот дел креатори на Букурешкиот договор од пред еден век, даваа повеќе милиони евра годишно за пенкала како поддршка на Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата - Page 2 Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by Teo Нед Aвг 13, 2017 1:51 pm

Sramota pochituvan Trendafile, chovekot na kogo do vchera mu skandirashe "vojvodo" i beshe tvoj idol da go plukash taka nechesno iako toj nikogash ne otstapil od ideologijata na istoriskoto VMRO kako shto toa go napravivte vie vro-dpne-ofcite predvodeni od vashiot pastir Grujokio...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата - Page 2 Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил Нед Aвг 13, 2017 3:40 pm

Во времето кога Љубчо беше почитуван од Македонците тој не беше сопремен да потпише договор или декларација со Бугарите како што потпиша Зоран Заев. Вие го прифативте откако се исели во Бугарија и доби бугарски пасош. Доколку ти и твоето семејство сте Бугари кои Тито и Никола Груевски ги принудиле да се изјаснуваат дека имате македонски идентитет жалам за кршењето на вашите човекови права и разбирам зошто Заев го сметаш за „освободител“. Јас и моите предци сме Македонци и го немам тој проблем. Жалам и што не сум забележал дека врз такви како тебе се врши притисок.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата - Page 2 Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by Teo Нед Aвг 13, 2017 9:10 pm

Bi ti veruval jas tebe deka ti i tvoite predci ste makedonci, ama neshto premnogu dobro i vo detalji gi poznavash islamskite verski praznici...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата - Page 2 Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил Пон Aвг 14, 2017 2:36 pm

Живеам меѓу муслимани кои вие ги доселивте на Бит Пазар во последните пет шест децении. А муслиманите само имаат два празника од кои едниот е и државен празник. Иначе верата нема никаква врска со идентитетот. Има Македонци со муслиманска вера.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата - Page 2 Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by Teo Пон Aвг 14, 2017 7:47 pm

Drzaven koj vie go proglasivte za takov...I go slavevte zaedno so vashite brakja albanci po dzhamiite...Pa posle cacko vi e kriv shto se stava pod prashanje vashata nacionalnost...

Бришење на историјата - Page 2 Z
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата - Page 2 Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил Сре Aвг 16, 2017 3:00 pm

Не се само вашите браќа кои ве донесоа на власт со муслиманска вероисповест. Почитување на различни религии е традиција во Македонија. Но верата нема никаква врска со етничката припадност. Има Македонци од многу вери, православна, мауслимаска, католичка, евангелистичка, баптистичк... Има и неверници (атеисти).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата - Page 2 Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by Teo Сре Aвг 16, 2017 7:30 pm

Ti so muslimanska si pa tolku znaesh za praznicite???
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата - Page 2 Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот