Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

КАДЕ БИЛ ЧАВКОВ ЗА ВРЕМЕ НА КРВАВИОТ ЧЕТВРТОК ВО СОБРАНИЕТО ??????

Go down

КАДЕ БИЛ ЧАВКОВ ЗА ВРЕМЕ НА КРВАВИОТ ЧЕТВРТОК ВО СОБРАНИЕТО  ?????? Empty КАДЕ БИЛ ЧАВКОВ ЗА ВРЕМЕ НА КРВАВИОТ ЧЕТВРТОК ВО СОБРАНИЕТО ??????

Пишување by osa Нед Jул 16 2017, 20:24

Телма: За време на насилствата, Чавков бил на 100 метри од Собрание

Раководителот на Оперативниот штаб на МВР за време на “крвавиот четврток“ во Собранието, Митко Чавков, кој тогаш беше и директор на Бирото за јавна безбедност, за време на насилствата бил на само стотина метри од Собранието, објави Телма.

Неговиот мобилен телефон “бил фатен“ на три базни станици и тоа на ВМРО, Алмако и италијанската амбасада, во триаголникот во центарот на Скопје.

Според информациите на телевизијата Чавков одбил да даде исказ пред работната група во МВР, а на распит се уште не е повикан ниту во обвинителството со кое се уште раководи Марко Зврлевски а кој се очекува наскро да биде разрешен.

Тогашниот министер за внатрешни работи Агим Нухиу го посочи како директен одговорен за насилството, бидејќи во критичните моменти не му се јавувал на телефон.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот