Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

КОЊСКО МЕСО ЗАПЛЕНЕТО И УАПСЕНИ УЧЕСНИЦИ ВО ШВЕРЦЕРСКА МРЕЖА

Go down

КОЊСКО МЕСО ЗАПЛЕНЕТО И УАПСЕНИ УЧЕСНИЦИ ВО ШВЕРЦЕРСКА МРЕЖА Empty КОЊСКО МЕСО ЗАПЛЕНЕТО И УАПСЕНИ УЧЕСНИЦИ ВО ШВЕРЦЕРСКА МРЕЖА

Пишување by osa on Нед Jул 16, 2017 8:35 pm

„НЕ СМЕЕ ДА СЕ КОНСУМИРА“
Европол откри мрежа на шверц на коњско месо, 65 уапсени
Европската полициска агенција Европол соопшти дека открила голема мрежа на шверц на коњско месо по истрагата спроведена во Шпанија.
Европол додава дека во шверцот биле вклучени осум земји, а организаторот бил уапсен во Белгија.

Уапсени се 65 лица, против кои се поднесени кривични пријави за злоупотреба на животни, лажни производи, перење пари и членство во криминална група, се вели во соопштението на Европол.

Истрагата почнала во 2016 година во Шпанија по откривањето сомнителни активности во врска со пазарот на коњско месо.

Шпанската полиција во април почна операција против шверц на коњско месо што не било за исхрана на луѓето
Весникот Паис пренесе дека операцијата особено се однесувала на холандскиот брокер Јан Фасен, под истрага во Франција поради скандал во врска со продажба на замрзнати лазањи со мелено коњско месо што не било за исхрана на луѓето. Оваа афера погоди неколку европски земји во 2013 година.

Европол денеска изјави дека е приведен холандски бизнисмен поврзан со другиот Холанѓанец уапсен во Белгија, за кој се верува дека бил организатор на шверцот.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15886
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КОЊСКО МЕСО ЗАПЛЕНЕТО И УАПСЕНИ УЧЕСНИЦИ ВО ШВЕРЦЕРСКА МРЕЖА Empty Re: КОЊСКО МЕСО ЗАПЛЕНЕТО И УАПСЕНИ УЧЕСНИЦИ ВО ШВЕРЦЕРСКА МРЕЖА

Пишување by osa on Нед Jул 16, 2017 8:37 pm

nashive od toa konjsko meso da ne jadele ?????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15886
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КОЊСКО МЕСО ЗАПЛЕНЕТО И УАПСЕНИ УЧЕСНИЦИ ВО ШВЕРЦЕРСКА МРЕЖА Empty Re: КОЊСКО МЕСО ЗАПЛЕНЕТО И УАПСЕНИ УЧЕСНИЦИ ВО ШВЕРЦЕРСКА МРЕЖА

Пишување by Dino on Пон Jул 17, 2017 8:50 pm

Ne jadele ama slusam evropol im bil zad petite bile umesani u svercot.

Dino

Број на мислења : 530
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

КОЊСКО МЕСО ЗАПЛЕНЕТО И УАПСЕНИ УЧЕСНИЦИ ВО ШВЕРЦЕРСКА МРЕЖА Empty Re: КОЊСКО МЕСО ЗАПЛЕНЕТО И УАПСЕНИ УЧЕСНИЦИ ВО ШВЕРЦЕРСКА МРЕЖА

Пишување by Bosonoga on Пон Jул 17, 2017 9:49 pm

more ko so se glupi i se nalapale garant seljacaanata vmrovska
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 866
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

КОЊСКО МЕСО ЗАПЛЕНЕТО И УАПСЕНИ УЧЕСНИЦИ ВО ШВЕРЦЕРСКА МРЕЖА Empty Re: КОЊСКО МЕСО ЗАПЛЕНЕТО И УАПСЕНИ УЧЕСНИЦИ ВО ШВЕРЦЕРСКА МРЕЖА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот