Протест во Лагадин: „Какви хотели, какви бакрачи“

Go down

Протест во Лагадин: „Какви хотели, какви бакрачи“ Empty Протест во Лагадин: „Какви хотели, какви бакрачи“

Пишување by defo on Нед Aвг 06, 2017 1:16 pm

Учесниците во протестот симболично беа измачкани со глина, а дел од транспарентите на протестот беа „Мораториум за градење на целото крајбрежје”, „2183, дедо ми кажа дека тука некогаш имало езеро”, „Смрт за хотелот, слобода за крајбрежјето”, „Какви хотели, какви бакрачи”, „Урбани мафијаши, да се реинкарнирате во лебеди”.

Лагадин, прекрасно туристичко место на обалата на Охридското езеро, моментално окупирано од еден Охридски(Пештански) лихвар, звани „Кољо-Банка“ и холандскиот туристички оператор ТУИ. Кои градат хотел вон дозволениот габарит. Тие од една страна од друга страна екс владата која дозволи градење на некаква медитеранска плажа, од друга страна и ќутењето на новата власт да ја скине таа одлука, новиот министер за транспорт и врски да изврши промена на одлуката. Сум пишувал многу пати Охрид задниве 5 години трпи ненадоместливи штети по неговиот белег Охридското Езеро. Ради негрижа и претерана урбанизација. Цела среќа е што и бог е на наша страна, па не спаси од спасителот „Субрата Рој“.
Протест во Лагадин: „Какви хотели, какви бакрачи“

defo

Број на мислења : 2267
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протест во Лагадин: „Какви хотели, какви бакрачи“ Empty Re: Протест во Лагадин: „Какви хотели, какви бакрачи“

Пишување by osa on Нед Aвг 06, 2017 10:20 pm

ja imash poddrshkata i od nas skopjani za da se sochuva ohridskoto krajbrezje

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15758
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Протест во Лагадин: „Какви хотели, какви бакрачи“ Empty Re: Протест во Лагадин: „Какви хотели, какви бакрачи“

Пишување by Kalinda on Чет Aвг 10, 2017 8:09 pm

Вие сте научени
само на лоша околина.
Никогаш ништо
ниту сте изградиле ,
ниту нешто ке изградите .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Протест во Лагадин: „Какви хотели, какви бакрачи“ Empty Re: Протест во Лагадин: „Какви хотели, какви бакрачи“

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот