Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нова фамилија? Не,фала!!!

Go down

Нова фамилија? Не,фала!!! Empty Нова фамилија? Не,фала!!!

Пишување by defo on Саб Окт 28, 2017 7:46 pm

Сашо Орданоски,брилијантен како секогаш, поубаво да се спречи него да се лечи!!!
Нова Фамилија? Не, фала!

Ако фатиме една цинична колумнистичка поза, би се рекло дека до тука е сѐ в ред. Во нео-либералниот капитализам, пазарот на рекетот не мирува, конкуренцијата си го прави своето, цените ги диктира понудата и побарувачката… Но, овдека има и еден специфичен „маркетингшки“ обрт во приказната: имено, овој тазе рекетарски бизнис естаблишмент, шетајќи наоколу по чаршијата, се фали и се претставува дека ги застапува интересите на една нова владејачка потенцијална Фамилија во Македонија – онаа на Заеви.

Да се разбереме, мене ми е совршено јасно дека тоа фалење е тотална измислица! Сигурен сум, „на невидено“, дека Заеви, чиј семеен бизнис со години игра во „Премиер лигата“ на македонскиот деловен свет, немаат никаква врска со овој вид на трето-ешалонски криминални активности.

Заев и Оливер, само треба да изреагираат и оваа практика да стане минато.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Нова фамилија? Не,фала!!! Empty Re: Нова фамилија? Не,фала!!!

Пишување by Bosonoga on Нед Окт 29, 2017 11:15 am

ja poishe mislam deka e nekoja nameshtaljka da se svrti vnimanieto
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 879
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Нова фамилија? Не,фала!!! Empty Re: Нова фамилија? Не,фала!!!

Пишување by Kalinda on Нед Окт 29, 2017 11:36 am

Што после ова ?
Нели се чесни ?
Каде се да ги
уапсат и да им
пресудат ?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Нова фамилија? Не,фала!!! Empty Re: Нова фамилија? Не,фала!!!

Пишување by defo on Нед Окт 29, 2017 12:32 pm

Bosonoga напиша:ja poishe mislam deka e nekoja nameshtaljka da se svrti vnimanieto

Кон што???
Јас за задкулисен играч, не го сметам Сашо Орданоски..можда грешам....

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Нова фамилија? Не,фала!!! Empty Re: Нова фамилија? Не,фала!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот