Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Убавина

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Убавина - Page 2 Empty Re: Убавина

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:40 am

4. Розово – за смиреност!

Исто како и сината, така и розовата боја смирува и опушта. Кога сте лути, само концентрирајте се на нешто розово и ќе почувствувате подобрување на расположението. Затоа, розовиот кармин или розовото руменило се одличен избор за секојдневието.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Убавина - Page 2 Empty Re: Убавина

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:41 am

5. Зелено – за креативност!

Потребна ви е мала инспирација? Се чувствувате како креативноста да ве напуштила? Не грижете се! Зелената боја може да ви помогне повторно да бидете она што сте, па затоа понесете зелен лак за нокти, зелена сенка за очи, па дури и зелен кармин доколку сте доволно смели!
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Убавина - Page 2 Empty Re: Убавина

Пишување by delta on Чет Дек 22, 2016 4:09 pm

sreka nosi zoltoto,.,eve i zoltata nosi samo da ne vii e tlku skrzava taa kafandzikata./
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Убавина - Page 2 Empty Re: Убавина

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот