Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Смеа, забава, вицови

+21
defo
Albatros
Nebula
EVITA
Luxor
Teo
chargerburnout
Естир
kiBik
хан Ацо
tmoro
Arhimed
Боко
Hamad bim Khalifa
Фири
sofmak
Бело конче
reiter
gerasim
bratucedot
osa
25 posters

Страна 5 of 33 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 33  Next

Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Пон Мар 09, 2015 6:23 pm

Полицајци фатиле некој џепчија и пред да почнат да го тепаат во станица, го прашале, за секој случај:
-Дечко, да не си ти вмровец?
-Не бе, јас сум ситен лопов.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Пон Мар 09, 2015 6:24 pm

Разговараат двајца вмровци:
-Каде работиш, пријателе?
-Во Институт за заразни и паразитни болести.
-Како зараза или како паразит?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Пон Мар 09, 2015 6:25 pm

Судијата го прашува мажот кој сака да се разведе од жената:
-Зошто сакаш да се разведеш?
-Кога се расправаме почнува да ме гаѓа со тави, тенџериња и чинии!
-А од кога трае тоа?
-Откако се венчавме, веќе 30 години.
-Па зошто дури сега бараш развод?
-Порано не можеше да ме погоди.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Чет Мар 12, 2015 10:52 pm

Малиот Трпе ја прашува учителката:
-Учителке, како се вели правилно - „невработен“ или „не е од ВМРО“?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Чет Мар 12, 2015 10:55 pm

Малиот Трпе ја прашува мајка му:
-Мамо, земаат ли нашите учителки плата?
-Нормално дека земаат, зошто прашуваш?
-Па сите задачи ние ги решаваме!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Чет Мар 12, 2015 10:56 pm

Вмровец се вработил во музеј, ама немал поим од ништо. За да си го заработи лебот, измислувал работи за артефактите што биле изложени. Еден ден посетителите на музејот застанале пред некој череп и го прашале:
-Чиј е черепов?
-На Александар македонски, одговорил вмровецот.
Возбудената група здогледала и помал череп, па прашала и за него.
-А помалиов череп чиј е?
-И тој е на Александар, ама кога бил помал!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Чет Мар 12, 2015 10:57 pm

Зетот доаѓа кај бабата и дедото. Дедото зачуден го прашува:
-Оооо, зете, што те донесе баш кај нас?
-Се скаравме со ќерка ви и ми рече да одам по ѓаволите...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Чет Мар 12, 2015 10:57 pm

Разговараат две пријателки:
-Како се твоите деца?
-Добро. Едниот стана дипломиран профеcор, другиот дипломиран доктор, ќерката дипломиран правник, а малиот не заврши ни средно и сега е крадец...
-Какви паметни деца имаш, зошто го чуваш малиот неранимајко? Зошто не го избркаш?
-Само тој носи пари дома. Другите се невработени...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Чет Мар 12, 2015 10:57 pm

-Кои сте вие?
-Четворицата јавачи на апокалипсата: Војна, Смрт, Епидемија и Глад.
-А кој е овој абдал со вас?
-ВМРО е тоа. Стажира.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Саб Мар 14, 2015 10:44 pm

30 лаги без кои жените не можат

1. Што и да каснам, веднаш ми се лепи.
2. Не можам сега, ме боли главата.
3. За 5 минути сум готова и одиме.
4. Одлично изгледаш, миличка.
5. Не сум ти го чепкала паричникот.
6. Ти си ми втор.
7. Никогаш не би ставила силикон, си се сакам таква каква што сум.
8. Парите не се важни. За мене кај еден маж најважна е смислата за хумор.
9. Ти си ми најдобра пријателка.
10. Никогаш не би имала секс за пари, дури ни за милион евра.
11. Мајка ти е прекрасна личност.
12. Никогаш не сум те изневерила.
13. Од една Милка ништо нема да ми биде.
14. За мене не е важно колку е скап подарокот, најважно е да е од срце.
15. Да! Да! Дааааа… Свршив.
16. Си купив нови чевли. Чинат само 1000 денари.
17. Сум откачила многу познати мажи.
18. Никогаш не сум глумела оргазам.
19. Се разбира дека можам да ја чувам тајната, се што си ми кажала секогаш останувало меѓу нас.
20. Многу е шармантен, што ако е 62 години, воопшто не му се забележува.
21. Ти се јавив само да ти кажам дека ми недостасуваш… Кои се тие женски гласови таму?
22. Воопшто не сакам да шетам по продавници.
23. Уффф, многу ти е голем.
24. Не сум го скршила шишето со ракија. Само паднало.
25. Воопшто не ми се допаѓаат турските серии. Едноставно во моментов нема ништо интересно на другите програми.
26. Никогаш не сум зборувала лоши работи зад грбот на пријателките.
27. Со него сме само пријатели, мамо.
28. Не сум таква, за каква ме мислиш.
29. Немам проблеми со паркирањето.
30. Не знам да лажам.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Саб Мар 14, 2015 10:53 pm

Жената и вели на пријателката:
– Со мојот сопруг си живееме идеално, не се караме, не се расправаме. Целосна идила. И сето тоа е затоа што строго се придржувам на препораките од дневниот хороскоп.
Мажот му вели на пријателот:
– Се ни е во ред со жената, бидејќи таа одлучи да го следи внимателно хороскопот кој го добива на e-mail. И го хакнав пасвордот и погоди кој и го пишува дневниот хороскоп сега?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Саб Мар 14, 2015 10:53 pm

Новинар:
– Господине политичар, ќе дадете ли интервју за нашиот весник!
– Времето ми е пари!
– Ве разбирам, од редакцијата одвоија 100 евра за оваа задача. Да се договориме, 80 евра за вас, а 20 за мене, ќе потпишете уплатница од 100 евра.
– Договорено! А која е темата?
– За митото и корупција!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Саб Мар 14, 2015 10:56 pm

Бабата лута му вреска на домазетот:
– Доста читаш весник! Земи работи нешто, полеј ја градината!
– Но, надвор врне дожд!
– Па што дека?! Земи чадор!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Саб Мар 14, 2015 10:58 pm

И Господ му рече на Сизиф:
– Ќе бидеш казнет вечно да тркалаш огромен камен нагоре по ридот!
– Нема ли нешто полесно?
– Тогаш… ќе се бориш со корупцијата во Македонија!
– Давај каменот!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Саб Мар 14, 2015 11:04 pm

Полицаец запира мафијаш и го прашува:
– Имате ли оружје?
– Да, митралез, две пушки и гранати. Немам дозвола…
Полицаецот е во шок.
– А дрога?
– Да. 2 кг хероин за продавање, хашиш за пријателите и трева за мене.
Полицаецот пак прашува:
– А во багажникот што има?
– Во багажникот има труп на полицаец. Има и слободно место.
– Во ред господине, возете внимателно.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Саб Мар 14, 2015 11:18 pm

Стар Евреин отишол во синагогата и почнал да му се жали на рабинот:
– Рави, Учителе, имам голем проблем, помогни ми, Учителе, син ми стана Христијанин.
Се позачудил рабинот и рекол:
– Дојди утре пак. Оваа ноќ ќе зборувам со Бог и Тој ќе ми каже што да направиме.
Наредното утро стариот Евреин дошол повторно.
– Е, рави, што ти рече Бог?
– Разговарав со него и Тој рече да не се секираш и тој имал сличен проблем пред некое време.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Саб Мар 14, 2015 11:25 pm

Социолог прави истражување: „Што ќе направите ако фатите златна рипка?“
Првиот иситаник одговара:
– Ќе си посакам многу пари!
Вториот:
– Ќе побарам да живеам вечно!
Третиот:
– Ќе ја направам рибина чорба и ќе ја изедам!!!
Социологот збунет:
– Аман бре, господине… Зошто?
– Пред 3 години јас фатиф златна рипка и посакав љубов и пријателство. Оттогаш сите педери што ги има на светот ми изјавуваат љубов, а жените ми велат: „Да си останеме само пријатели“.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by bratucedot Нед Мар 15, 2015 1:27 am


_________________
17 44 52 59 0 36 23 0 11 72 68 31 0 44
47 41 59 12 25 0 72 0
bratucedot
bratucedot

Број на мислења : 51
Join date : 2015-01-12
Age : 41
Местолокација : Skopje

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Пон Мар 16, 2015 4:39 pm

[img]Смеа, забава, вицови - Page 5 Vh3r42[/img]

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by bratucedot Пон Мар 16, 2015 5:10 pm


_________________
17 44 52 59 0 36 23 0 11 72 68 31 0 44
47 41 59 12 25 0 72 0
bratucedot
bratucedot

Број на мислења : 51
Join date : 2015-01-12
Age : 41
Местолокација : Skopje

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Пон Мар 16, 2015 5:38 pm

се запали пиле трено одајчето(јајцето) Very Happy


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by osa Пон Мар 16, 2015 5:39 pm

bratuched aman bre kak go najde ,kaj go stavi ??
abe puknav od smeenje ...
epten jako ,nemam zbor ....
go gledam ko serija nema shansa celo odednash ke umram smeejki se

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by osa Пон Мар 16, 2015 5:41 pm

reiter напиша:се запали пиле трено одајчето(јајцето) Very Happy

kako se pogodivte so BRATUCHEDOT me puknavte od smeenje ,a jas se spremav da bidam "romantichna dusha "
auuuuu .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by bratucedot Пон Мар 16, 2015 7:09 pm

eve nesto ROMANTICNO za Osa


_________________
17 44 52 59 0 36 23 0 11 72 68 31 0 44
47 41 59 12 25 0 72 0
bratucedot
bratucedot

Број на мислења : 51
Join date : 2015-01-12
Age : 41
Местолокација : Skopje

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by bratucedot Пон Мар 16, 2015 7:15 pm

Nedaj boze da ja krives vladata...


_________________
17 44 52 59 0 36 23 0 11 72 68 31 0 44
47 41 59 12 25 0 72 0
bratucedot
bratucedot

Број на мислења : 51
Join date : 2015-01-12
Age : 41
Местолокација : Skopje

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 5 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 33 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 33  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот