Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Смеа, забава, вицови

+21
defo
Albatros
Nebula
EVITA
Luxor
Teo
chargerburnout
Естир
kiBik
хан Ацо
tmoro
Arhimed
Боко
Hamad bim Khalifa
Фири
sofmak
Бело конче
reiter
gerasim
bratucedot
osa
25 posters

Страна 30 of 33 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31, 32, 33  Next

Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:02 pm

Стига честитка на некое дете:
Дедо мраз не постои, родителите ти ги купуваат поклоните!
Поздрав од Жулиан Асанж – ВикиЛикс.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:03 pm

Дечкото ја прашува девојка си:
Злато сакаш ли да си поминеме феноменален викенд?
Важи бе сонце, се гледаме во понеделник.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:03 pm

Си разговарале внучето и бабата:
Внучето: Бабо, мојот компјутер има вирус!
Бабата: Еее бабе, кога ти велев да се миеш раце пред да го фаќаш компјутерот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:03 pm

Девојката: Не се чуствувам добро денеска.
Дечкото: Штета, a баш мислев да те носам на шопинг.
Девојката: Хаха, јас се шегувам!
Дечкото: Знам, и јас се шегувам.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:04 pm

Здраво, шо праиш?
Еве размислувам за тебе, ми фалиш, те сањам секоја ноќ. Едноставно не можам без тебе!
Ти?
Еве јадам чипс.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:04 pm

Тато, поубава сум со шишки или без шишки?
Ќерко, за да си поубава, прво треба да си убава.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:04 pm

Возач гази еден пешак на пешачки, и возачот му вели на пешакот:
Имаш среќа што сум доктор!
А пешакот му вели:
А ти немаш среќа дека сум адвокат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:04 pm

Разговараат две баби:
Внуката ќе ми се мажи!
Убаво, а од каде е момчето?
Oд Фејсбук бил, не знам каде е тоа, ама од таму е.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:05 pm

Како си?
Топ,ти?
Јас базука.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:05 pm

Отишле Македонци во Германија и прашуваат германец:
Moже да не сликате?
Was?
Да, да, нас.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:05 pm

Мамоо ај напрај ми тост!
Јас на што ти личам на слугинка? Напрај ми ова, испеглај ми она.. Тостот со чaјнa или со салама го сакаш?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:05 pm

Внуката: Бабо чекај малце ми падна Интернетот

Бабата: Де бе веќе се искрши, се тебе ти паѓа
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:06 pm

Шефот им кажува на вработените глуп виц.
Сите се газат од смеење, само еден од вработените си молчи.
Ти зошто не се смееш?!
Јас ќе си дадам отказ
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:06 pm

Психијатар му вели на пациентот:
Веќе сте целосно здрав. Можете слободно да си одите дома.
Колку жално. Цела година бев Арнолд Шварценегер, а сега сум никој и ништо.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:06 pm

Ева станала љубоморна една вечер кога Адам се вратил дома покасно, па му викнала:
Ти се гледаш со друга жена!
Ај не биди глупава, ти си единствената жена тука.
Си легнале тие заедно, и на сред ноќ Адам го буди боцкање по градите. Ја гледа Ева и ја прашува:
Што ми правиш, ма?
Ти ги бројам ребрата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:06 pm

Го прашува баба внукот:

„Море синко како се вика оној германецот што ни ги крие стварите по дома“?

Внукот на тоа одговара: „АЛЦХАЈМЕР бабо АЛЦХАЈМЕР“ !
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:07 pm

Добро утро комши, беше до продавница, а?
Не. Искочив да ги прошетам лебов и јогуртов.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:07 pm

Пијат двајца другари во кафана:
Зошто мижеш додека пиеш?
Докторот ми кажа дека не смеам да погледнам алкохол.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:07 pm

Две пријателки:
Слушам, ќерка ти ќе се мажи. Зетот каков е?
Ооо, зетот е многу погоден. Ептен економичен, со една марула 8 ракии пие!
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:08 pm

Оди пензионер во продавница да купи батаци и продавачот му вика:
Сакаш француски или словенски?
А пензионеров му враќа:
Сеедно, и онака не зборам со нив.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:08 pm

Оди млад човек во матично:
Можe да закажам венчавка за во вторник?
Можe бе дечко, ама сите бараат во сабота или недела, ти зошто во вторник?
Е па за да не си го расипам викендот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:08 pm

Во кафич доаѓа некој дечко до некоја девојка и и вика:
Секогаш кога ќе се насмевнеш ми доаѓа да те поканам кај мене!
Леле, баш си заводник!
Не, не, не сум заводник, јас сум забар!
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:09 pm

Една продавачка и се жали на другарката:
Ех, не сум веќе убава како порано.
Како го заклучи тоа?
Па мажите почнаа да ги бројат парите кога им враќам кусур.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:09 pm

Ноќ. Двајца заљубени седат на клупа во паркот. Дечкото:
Еј, гледај срце, ѕвезда шо паѓа, посакај нешто!
Сакам да се омажам за тебе!
Ааа, не била ѕвезда бе, авион бил.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18, 2016 11:10 pm

Понеделнички шефот го прашува вработениот:
Зошто ти се црвени очите, си пиел?
Не, плачев цел викенд, ми фалеше работата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 30 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 30 of 33 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31, 32, 33  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот