Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Гоце Делчев

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Гоце Делчев Empty Гоце Делчев

Пишување by хан Ацо on Сре Фед 04, 2015 11:22 am

Денеска во Бугария славиме роденденот на великиот Бугарин,херойот на Македония Гоце Делчев!
Бугария никогаш нема да те заборави,войводо!!!
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by Гостин on Саб Фед 07, 2015 10:32 am

Почекај, бугарите се иселија, па кога гласачите на Љутви и Ахмед ке станат мнозинство да видиш...А и не сум сигурен дека е Бугарин...На прашањето на Воденица сите одговаравте со Македонец...Гоце Делчев Happy-smiley17Гоце Делчев Happy-smiley17Гоце Делчев Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by Гостин on Саб Фед 07, 2015 12:54 pm

Па да им веруваме тогаш. Веројатно се сигурни во тоа, штом така одговарале.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by хан Ацо on Нед Фед 08, 2015 11:01 am

Teo напиша:Почекај, бугарите се иселија, па кога гласачите на Љутви и Ахмед ке станат мнозинство да видиш...А и не сум сигурен дека е Бугарин...На прашањето на Воденица сите одговаравте со Македонец...Гоце Делчев Happy-smiley17Гоце Делчев Happy-smiley17Гоце Делчев Happy-smiley17

Ништо контраверзно нема,македонец-Бугарин од Македония Twisted Evil
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 1:24 pm

Teo напиша:Почекај, бугарите се иселија, па кога гласачите на Љутви и Ахмед ке станат мнозинство да видиш...А и не сум сигурен дека е Бугарин...На прашањето на Воденица сите одговаравте со Македонец...Гоце Делчев Happy-smiley17Гоце Делчев Happy-smiley17Гоце Делчев Happy-smiley17
И вашите дедовци одговараа 25 години дека се jужни срби па потоа станаа етнички македонци србомани со по 20 часа од 24 српска телевизиjаГоце Делчев Happy-smiley17Гоце Делчев Happy-smiley17Гоце Делчев Happy-smiley17

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by Гостин on Пон Фед 09, 2015 1:41 pm

A bre dedovcite odemna izumrele...a i morale taka...Koga vie gi predadovte i izbegavte kako p***i pred srpskata vojska...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 1:52 pm

Kojа српска воjска бе таа дека беше протерана од балканскиот полуостров? Или таа другата jугословенско српската коjа предавници комунисти со татковци бугари сретнаа како нивна? Вината е 50 на 50 -50% наша оти не бевме на победничката страна и 50% ваша оти колабориравте како србомански п@@@@ со србите па сега се чудим како да ве не навредим и да ве почитувам новото етничко самоопределуванje.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by Гостин on Пон Фед 09, 2015 1:55 pm

Кај си бе Фири? Се врати и оп за Југославија. Ти реков јас дека не треба да гледаш партизански филмови. Ама ти не ме слушаше.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by Гостин on Пон Фед 09, 2015 1:56 pm

Ostaj go...Go kupile srbite...I sega pogolem srboman od nego nema...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 2:10 pm

Во моjата држава нема ни 1% српска телевизиjа да не збориме за националните канали дека нема ни 0.1%. А вашите "национални" канали како Сител, алфа, Канал 5 60-70% чисто српскоSmile Какао кажа Любчо тие дека веке и не осекjават српското присуство веке се асимилирани Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 2:13 pm

Инаку шо да си кажеме за Гоце? Бугарин бил човекот, самиот си го напишал и никаде не напишал дека е етнички македонец, вакво нешто во 1903-атта година не постоело како збор, се знаело дека во областа Македониja живеат бугари, грци, турци, албанци, власиSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by Гостин on Пон Фед 09, 2015 2:17 pm

Ako srbite ti dadat i titovka brgu ke pocnes da objasnuvas deka vo Makedonija otsekogas ziveele srbi...I deka bugarite bile okupatori na srbite...A dodeka ja cekas titovkata...Dojdi vo Makedonija...Ovde Ljubco deli zlatni sajkaci za srbomanski zaslugi...Garant ja dobivas najzlatnata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 2:23 pm

Абе Любчо, човекот си е србоман така е возпитан самиот си го кажува, знае српскиSmileТоj е еден од малкумината дека имале смелост да прочитат вистинската историjа но шо може да направи во една србоманска атмосфера? Наjмногу да се дискредитира Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by Гостин on Пон Фед 09, 2015 2:25 pm

Begai bre...Pogolem propagator na prosrpskata politika vo Makedonija od tebe nema...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 2:29 pm

Абе па ти си 90% србин со изпран мозок од децении, уште на дедо ти му го переле србите ама Jас сум бил пропагандатор Smile Пробавме на 2 пати да ве ослободиме ама коj не побегна со нас од српската отрова нема спас.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by Гостин on Пон Фед 09, 2015 2:38 pm

Ne ti e sram da kazes deka kukavicki izbegavte pred srbite??? Nie barem ostanavma i napravivme nezavisna drzava...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 2:42 pm

Не пред србите бате, не пред србите. Ние на нив им ебавме матер како си треба ама наспроти англичаните и французите иако се тепавме машки накраj како германците свалиjа гаките ги сваливме и ние.А вие навистина останавте.ама ако си мислиш дека ВИЕ сте си направиле државата се длабоко лажеш.Направиа ви jа србокомунистите но не толку директно колку со предавници србомани од вас самите.Тито шо кажал на димитров? Таа земjа со крв сме jа добиле како така ке ви jа дадеме?Нели кога го лажал и бугариjа да влезе во Jугославиja.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 2:45 pm

И зошо ви е "независна" држава со над 60 и повеке проценти српска програма по националните канали?  Па вие реално медиумски сте едно со Србиja,знаете српски, зборите полусрпски? Шо ви е "идентитетското" тие ретарди со античката црвено-жолта облека или хунзите од Авганистан?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by reiter on Пон Фед 09, 2015 3:00 pm

ах,како јас му го дадов линкот на фири за гледање на ТВ-канали кај нас... Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 3:21 pm

Aх коj е за жаленjе, дали тоj коj има една српска програма на кабловската под броj 145 или 157 не памтим или тоj на коjшто сите му национални кланали се над 60% на српски Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by kiBik on Пон Фед 09, 2015 4:14 pm

Teo напиша:...Koga vie gi predadovte i izbegavte kako p***i pred srpskata vojska...
Е! Како е можно во една изрека толку лаги? Evil or Very Mad
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by kiBik on Пон Фед 09, 2015 4:16 pm

Еве, яс не разбирам. Шо бе имате общо вие со Гоце? Question Evil or Very Mad
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by хан Ацо on Пон Фед 09, 2015 4:28 pm

Бугарин да бега пред србин!? Shocked
Освен на маратонско трчанье lol!
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 5:03 pm

Е како ги оставивме на тие дедовците им се бегале ама останаа една маала па е разбирливо зощо.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by Бело конче on Вто Фед 10, 2015 12:06 pm

Teo напиша:A bre dedovcite odemna izumrele...a i morale taka...Koga vie gi predadovte i izbegavte kako p***i pred srpskata vojska...
Не е било така. Сърбите ги бием и то здраво. Бием обединени войски на англичани-французи-гърци, които са много по-многобройни от нашите. България нема загубена битка през войните, нито пленено знаме. Губим, защото сме на грешната страна. Германия губи и България капитулира. Губим заради лоша дипломация. Лошото е, че тази грешка се повтаря.

Бело конче

Број на мислења : 23
Join date : 2015-01-24

Вратете се на почетокот Go down

Гоце Делчев Empty Re: Гоце Делчев

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот