СРАМОТА !!!!!!!!!!!

Go down

СРАМОТА !!!!!!!!!!! Empty СРАМОТА !!!!!!!!!!!

Пишување by EVITA on Вто Јун 12, 2018 12:44 am

Напаѓачите на Села очекуваат условна казна
Jun 11, 2018

Цејо Ѓорѓиевски и Стојан Павлески и двајцата обвинети за нападот на пратеникот и лидер на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, признаа вина. Нивното признание доаѓа откако претходно обвинителството го преквалификува делото за кое ги гони од убиство во обид во насилство по што судот ја раздвои постапката за нив.

Пред судијката Славица Андреевска рекоа дека се кајат за стореното и дека никогаш не би повториле такво нешто. Стојан Павлески и пред новинарите тврдеше дека дури и да гори не би влегол во Собрание.

„По смената на обвинението очекувам условна казна бидејќи не сум направил тешки дејствија против пратениците и останатите таму. Ќе видиме што ќе се случи, оставаме на судот“, вели Стојан Павлески

Ѓорѓиевски и Павлески пресудата ќе ја слушнат в среда. Обвинителот Дарко Јакимовски побара затворска казна и за двајцата.

„Од 6 месеци до 5 години затвор е предвидена казната за делото за кои се товарат но има и алтернативни казни. Но тоа би значело банализација на целата тежина на настанот. Биле свесни дека ги поминале границите и дека го загрозиле животот на пратениците“, вели Јакимовски.

Останатите обвинети и понатаму тврдат дека се невини. На почетоткот на следниот месец нивните адвокати и обвинителството ќе ги дадат завршните зборови. Но за насилствата од 27 април во собранието уште едено обвинение чека потврда од судот. Во тој предмет обвинети се триесетина лица. Меѓу нив е и Александар Василевски Нинџа кој по половина година бегство денеска сам и се предал на полицијата. Откако е изведен пред судија на претходна постапка, спроведен е во притвор во Шутка.

Михајло Видимлиски

https://tv21.tv/mk/?p=180951

EVITA

Број на мислења : 251
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СРАМОТА !!!!!!!!!!! Empty Re: СРАМОТА !!!!!!!!!!!

Пишување by EVITA on Вто Јун 12, 2018 12:48 am

i shto dobi narodot od promena na vlasta ? dzabe samo bombi i onolku para frleno za SJO ,koga site zlostornici ke bidat kazneti uslovno ,zatoa vikam sramota za sudstvoto

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 251
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СРАМОТА !!!!!!!!!!! Empty Re: СРАМОТА !!!!!!!!!!!

Пишување by EVITA on Вто Јун 12, 2018 12:50 am

aj i vaka da prasham : da zemat sega pratenicite koi bea napadnati ,da gi zatvorat vo edna prostorija site zlostornici ,da gi pretepaat ,pa posle da im se izvinat ,i da bidat isti i nediskriminirani

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 251
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СРАМОТА !!!!!!!!!!! Empty Re: СРАМОТА !!!!!!!!!!!

Пишување by EVITA on Вто Јун 12, 2018 12:55 am

eve i vaka ke prasham : koga moze da vlezam u sobranie ,da gi pretepam dpmneovcite ,pa posle ke im se izvinam ,po moznost dodeka gi tepam da odi direkten prenos na televizija i nivnite deca od doma da gi gledaat ,e posle ke im se izvinam i ke im kazam deka sum izrevoltirana zoshto nivniot poraneshen lider mnogu ukrade od site nas vkluchitelno i od mene ?

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 251
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СРАМОТА !!!!!!!!!!! Empty Re: СРАМОТА !!!!!!!!!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот